Προς το περιεχόμενο

psu για gaming pc


khetzal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιάνεις μεγάλη κουβέντα (έχω βαρεθεί να τα γράφω και να τα ξαναγράφω γαμώτι μου :mad: ) . Πρέπει να τα κάνω κάπως Links :-(

 

Τα Watts είναι ένα μεγάλο ψέμα. Αυτά που σε ενδιαφέρουν είναι τα Α, γιατί η κάθε εταιρία μπορεί να δηλώσει όσα θέλει για Watt (αφού ο νόμος της επιτρέπει να δώσει τα Peak Watts). Όχι όμως οι επώνυμες εταιρίες. Αυτές δίνουν τα constants (συνεχή).

 

Στο Guru3d και στο κάθε άλλο site δεν είναι αστυνόμοι να ελέγχουν τι ποιότητας τροφοδοτικό έχεις. Οπότε "υπερβάλουν" για να καλύψουν τις περιπτώσεις των μέτριων PSUs (όχι των κακών).  Τα τροφοδοτικά που προτάθηκαν εδώ, είναι άνω του μετρίου και θα σε καλύψουν άνετα στα 650Watt. Φαντάσου αν γράφουν 700 εννοούν κάτω από 600 για ένα ποιοτικό επώνυμο τροφοδοτικό.

 

Σου φτάνουν αυτά? Γιατί δεν έχω το κουράγιο να γίνω πιο αναλυτικός σήμερα (και φημίζομαι ότι είμαι φαφλατάς...) B)

 

Από τα δύο που λες, και τα δύο είναι το ίδιο καλά. Πάρε όποιο σε βολεύει για τιμή/κατάστημα. Σε Modular μάλλον θα πρέπει να υπερβείς τα 100 από Ελλάδα για κάτι αξιόλογο.

 

Από Amazon το 620αρι στα 95 (δωρεάν μεταφορικά). ΑΡΙΣΤΟ

http://www.amazon.co.uk/Antec-Bronze-Modular-Power-Supply/dp/B0079Y0EYM/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1357859039&sr=8-2

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο μενα εχεις το ελευθερο να γραψεις και εκθεση αμα θες!! δεν με κουραζεις καθολου!οταν λες Α εννοεις τα amber? κατι καπου ειδα για Α40 στο corsair...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το xfx 650 core edition εχει 52α στα 650W επισεις εχει 4pci-e 6pin για την 2η 7870 σε σχεση με το corsair tx650.Αν υπολογισα σωστα τα watt του setup μου βγαινει καπου στα 280 με μια 7870 και καπου στα 400-450 με 2χ7870 (7870+ ι5 3570Κ+ 1χHDD+ 1xSSD+ 2-3 case fans).

Οποτε με το xfx θα ειμαι κομπλε ακομη και με 2 7870?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και με το ΤΧ. Τι λέμε τόση ώρα?

 

53Α σου δίνει το XFX 54Α το ΤΧ. Σκέψου ότι θες ~40-42 με τις 7870. Απλά το ΤΧ-650 έχει 2xPCIE connectors και τα άλλα δύο πρέπει να τα πάρεις με αντάπτορες (έχουν οι VGA μέσα τέτοιους).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα οποτε ειτε xfx ειτε corsair το ιδιο και το αυτο....αρα διαλεγω με βαση το πιο θα ερθει πιο γρηγορα και πιο φθηνα! Ευχαριστω για την βοηθεια και την υπομονη σας :D :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...