Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Και όπως είπε ο φίλος πιο πάνω, το Cyberpunk ανακοινώθηκε και μπήκε σε Development την εποχή που αναρωτιόμασταν ακόμα αν το επόμενο Playstation θα το λένε Playstation 5 ή θα αποφασίσουν να αλλάξουν ονομασία.

Όταν αναπτύσσεις ένα τόσο μεγάλο παιχνίδι, ποντάρεις σε κάποια πράγματα.

Πχ, οτι οι νέες κονσόλες θα έχουν πολλαπλάσιο disk bandwidth (για να κάνω stream assets) και όχι σάπιους HDD.
Οτι θα έχουν έρθει νέες κονσόλες και ένα 30-40% θα τις έχει αγοράσει.
Οτι οι κάρτες γραφικών στα PC και το raster performance θα είναι Χ και ο κόσμος θα τις έχει αγοράσει.

Εάν το PS5 ήταν διαθέσιμο στα καταστήματα τώρα, εάν οι RTX κάρτες και οι 6800 ήταν στα ράφια τώρα, θα λέγαμε το παιχνίδι "system seller".

Δεν τους βγήκε. Ξέρανε οτι δεν θα τους βγει απο το καλοκαίρι. Γιατί συνεχίσανε τα ψέμματα; Εκεί είναι το θέμα.
Γιατί οι καρεκλοκένταυροι αφήσανε να εκτεθεί έτσι το υπόλοιπο team ;
(η άποψή μου)

 

Επεξ/σία από jousis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, jousis είπε

Όταν αναπτύσσεις ένα τόσο μεγάλο παιχνίδι, ποντάρεις σε κάποια πράγματα.

Πχ, οτι οι νέες κονσόλες θα έχουν πολλαπλάσιο disk bandwidth (για να κάνω stream assets) και όχι σάπιους HDD.
Οτι θα έχουν έρθει νέες κονσόλες και ένα 30-40% θα τις έχει αγοράσει.
Οτι οι κάρτες γραφικών στα PC και το raster performance θα είναι Χ και ο κόσμος θα τις έχει αγοράσει.

Εάν το PS5 ήταν διαθέσιμο στα καταστήματα τώρα, εάν οι RTX κάρτες και οι 6800 ήταν στα ράφια τώρα, θα λέγαμε το παιχνίδι "system seller".

Δεν τους βγήκε. Ξέρανε οτι δεν θα τους βγει απο το καλοκαίρι. Γιατί συνεχίσανε τα ψέμματα; Εκεί είναι το θέμα.
Γιατί οι καρεκλοκένταυροι αφήσανε να εκτεθεί έτσι το υπόλοιπο team ;
(η άποψή μου)

 

Μα εδώ και τουλάχιστον δύο χρόνια πρέπει να έχουν dev kits, άρα ήξεραν σε γενικές γραμμές τα specs για τις επόμενες κονσόλες. Επομένως είχαν δύο χρόνια να πουν στον κόσμο ότι εστιάζουν πλέον μόνο στην νέα γενιά όσον αφορά τις κονσόλες (ώστε να μην κάνουν συμβιβασμούς στο παιχνίδι που θέλουν να βγάλουν) και να καθυστερήσουν την κυκλοφορία στα "ξεπερασμένα" μηχανήματα και κάαααααααποια στιγμή να βγάλουν ένα port (κάτι σαν το The Witcher 3 στο Switch) ή να την ακυρώσουν εντελώς και να πάνε όλοι οι πόροι στις βασικές κυκλοφορίες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dream21 είπε

Ευτηχως που δεν αγόρασα αυτό το έκτρωμα κατεμε διότι οι ανρθωποι είναι απαράδεκτοι και αδικαιολόγητοι μετά από τόσα χρόνια  από αναβολή σε αναβολή.

'Οχι και έκτρωμα! Το παιχνίδι είναι απίστευτο!


Τα είπαμε πάρα πολλές φορές, δυστυχώς δεν γίνεται να παίξει αυτό το παιχνίδι στο κουμπιουτεράκι Casio που έχετε, όπως έπαιζε το Skyrim.

Κακώς το διαφήμισαν για όλες τις κονσόλες αλλά έτσι είναι η αλήθεια. Επίσης σε Series X ούτε άνα κρασάρισμα μέχρι στιγμής και ούτε ένα κόλλημα. Σε 8 ώρες gameplay. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, jousis είπε

Γιατί συνεχίσανε τα ψέμματα; Εκεί είναι το θέμα.
Γιατί οι καρεκλοκένταυροι αφήσανε να εκτεθεί έτσι το υπόλοιπο team ;
(η άποψή μου)

 

Γιατι δεν ξεγραφεις ετσι απλα εκατομμυρια προπαραγγελιες για PS4/Xbox. Ουτε διακινδυνευεις να κοψεις το κυμα των πωλησεων και σε PC/Next Gen αφηνωντας υπονοιες οτι υπαρχουν προβληματα.  Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη..

Ενω τωρα που απλα βγαλανε ενα (κατα την γνωμη μου ετοιμο εδω και καιρο) letter of apology ξερουν πολυ καλα οτι το ποσοστο αυτων που θα κανει refund ειναι σαφως μικροτερο. Ειδικα σε collectors edition..

Οπως λεω πολλες φορες στην βιομηχανια video games η δουλεια δεν ειναι ντροπη, αλλα η ντροπη πολλες φορες ειναι δουλεια.

Επεξ/σία από vste
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Απολογειται  η εταιρεια  και εδωσε και πλανο με τα updates .

 

https://twitter.com/CyberpunkGame/status/1338390123373801472/photo/1

 

 

131418097_3535077476573059_9152889365442057376_o.jpg

Nαι τους επιασε ο πονος.4 μερες μετα το επισημο launch.Και απο αυτα που διαβαζω το μονο που καταλαβαινω ειναι και αλλο crunch.Ωραιες γιορτες θα περασουν οι υπαλληλοι δυστηχως.

Ας το καθυστερουσανε αλλο ενα χρονο.Να βγαινανε επισημα και να λεγανε οτι αντιμετωπιζουμε πολλα προβλημα οποτε αναβολη το παιχνιδι.Θα ξενερωνε κοσμος αλλα τουλαχιστον δεν θα ειχαμε αυτο το εκτρωμα.

Oπως εχει ηδη αναφερθει αν το παιχνιδι αυτο το εβγαζε η EA ή η Activision τι θα ειχε γινει??

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πραγματικος λογος να επιστραφει το παιχνιδι λογο ποιοτητας για οποιον το αγορασε, ειναι οι συνθήκες εργασιας των δημιουργών του, κραντσ εργασιας και μεταξωτες κορδελλες.

Ξεπατωσαν τους ανθρωπους για να πουληθει σε περισσοτερες κονσολες, διχως να τους διασφαλησουν χρονο και συνθηκες για να παραχθει κατι που θα τους εκανε να νιωθουν περιφανοι.

Το ελαχιστο ειναι 

να λενε πως θα επιστρεψουν τα κερδη.

Εγω το επεστρεψα και διχως καν να το ανοιξω. Δεν συμμετεχω. Δεν παει να ειναι το θαυμα των εικοσι τελευταιων ετων. Γεματα τα μπλογκς με καταγγελιες. Και ειμαστε και εντως Ευρωπης. Δηλαδη εαν ηταν Κινα το στουντιο θα το χειριζοντουσαν οπως τους Οιγκουρους...

Α μα πια.

Ψηφιζω με το πορτοφολι μου.

spacer.png

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mazinga είπε

Ο πραγματικος λογος να επιστραφει το παιχνιδι λογο ποιοτητας για οποιον το αγορασε, ειναι οι συνθήκες εργασιας των δημιουργών του, κραντσ εργασιας και μεταξωτες κορδελλες.

Ξεπατωσαν τους ανθρωπους για να πουληθει σε περισσοτερες κονσολες, διχως να τους διασφαλησουν χρονο και συνθηκες για να παραχθει κατι που θα τους εκανε να νιωθουν περιφανοι.

Το ελαχιστο ειναι 

να λενε πως θα επιστρεψουν τα κερδη.

Εγω το επεστρεψα και διχως καν να το ανοιξω. Δεν συμμετεχω. Δεν παει να ειναι το θαυμα των εικοσι τελευταιων ετων. Γεματα τα μπλογκς με καταγγελιες. Και ειμαστε και εντως Ευρωπης. Δηλαδη εαν ηταν Κινα το στουντιο θα το χειριζοντουσαν οπως τους Οιγκουρους...

Α μα πια.

Ψηφιζω με το πορτοφολι μου.

spacer.png

 

Και για αυτη την φορα θα προτιμησω...

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aeljim είπε

'Οχι και έκτρωμα! Το παιχνίδι είναι απίστευτο!


Τα είπαμε πάρα πολλές φορές, δυστυχώς δεν γίνεται να παίξει αυτό το παιχνίδι στο κουμπιουτεράκι Casio που έχετε, όπως έπαιζε το Skyrim.

Κακώς το διαφήμισαν για όλες τις κονσόλες αλλά έτσι είναι η αλήθεια. Επίσης σε Series X ούτε άνα κρασάρισμα μέχρι στιγμής και ούτε ένα κόλλημα. Σε 8 ώρες gameplay. 

Kατα την δίκη σου άποψη παιχνίδι Ουαου. κατα την δίκη μου έκτρωμα με Ε κεφαλαίο.

PC έχω να πιάσω στα χέρια μου από εποχή Backstreet boys. 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πολυαναφερετε τωρα ξανα crunch και υπαλληλους και υπερωριες και παρομοια εργασιακα τωρα κτλ, γτ θα βγουν ολα τα παιδακια παλι που πηραν το παιχνιδι τους για τα Χριστουγεννα απο τον Αγιο και ολα καλα, να λενε και για μπονους υπερωριας και ετσι ειναι το business και οτι για να γινει κατι σπουδαιο -«σπουδαιο» meaning οχι εμβολιο για τον καρκινο ε, το βιντεοπαιχνιδι τους- απαιτουνται θυσιες κτλ κτλ...

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, snake_plissken2112 είπε

Μην πολυαναφερετε τωρα ξανα crunch και υπαλληλους και υπερωριες και παρομοια εργασιακα τωρα κτλ, γτ θα βγουν ολα τα παιδακια παλι που πηραν το παιχνιδι τους για τα Χριστουγεννα απο τον Αγιο και ολα καλα, να λενε και για μπονους υπερωριας και ετσι ειναι το business και οτι για να γινει κατι σπουδαιο -«σπουδαιο» meaning οχι εμβολιο για τον καρκινο ε, το βιντεοπαιχνιδι τους- απαιτουνται θυσιες κτλ κτλ...

Καλά είναι αυτά. Φαντάσου να σκάσουν τα άλλα παιδάκια που ψωνίζουν παιχνίδια από αμερικανικές εταιρείες με χειρότερες συνθήκες, απλήρωτες υπερωρίες, ανύπαρκτα bonus (bonus? Τι είναι αυτό!?) και μετά κουνάνε το δάχτυλο στους υπόλοιπους! 

Φαντάσου τώρα να δουλεύεις απροσδιοριστες ώρες την ημέρα για 800€, φυσικά με απλήρωτες υπερωρίες αφού θεωρείσαι στέλεχος (:lol:), με άδειες χρωστούμενες από πέρσι, κάνα σαββατοκύριακο που και που χωρίς λεφτά προφανώς και να μπαίνεις μετά να διαβάζεις τα σχετικά παράπονα. 

Πάντως, όπως έχω πει και άλλες φορές, προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα ένα παιχνίδι να καθυστερήσει όσο χρειαστεί προκειμένου να δουλεύουν όλοι εντός ωραρίου. Θα πρέπει όμως να ρωτήσουμε και τους άμεσα ενδιαφερόμενους τι από τα 2 προτιμούν. 

15 ώρες πριν, dream21 είπε

κατα την δίκη μου έκτρωμα με Ε κεφαλαίο.

Το έχεις παίξει? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dream21 είπε

Kατα την δίκη σου άποψη παιχνίδι Ουαου. κατα την δίκη μου έκτρωμα με Ε κεφαλαίο.

PC έχω να πιάσω στα χέρια μου από εποχή Backstreet boys. 

Κατά την δική μου και άλλων 5εκ ατόμων περίπου. Κομπιουτεράκι εννοούσα το Xbox One S που πιθανώς να το δοκίμασες. Επίσης γούστα είναι αυτά αλλά την λέξη έκτρωμα δεν υπάρχει περίπτωση να την δεχτώ για αυτό το παιχνίδι. Όσο προκατειλημένος και αν είσαι. Εκτός αν δεν το έπαιξες και είσαι απο αυτούς που σχολιάζουν μόνο. Κατά τα άλλα ένα σωρό παιχνίδια υπάρχουν για όλους. Όπως την βρίσκει ο καθένας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άκυρα τα refunds από sony. Δεν το παίρνουν ούτε σαν faulty προιον που είναι η πολιτική τους για Refund

PlayStation Support Is Reportedly Denying Cyberpunk 2077 Refund

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, NickTG είπε

Καλά είναι αυτά. Φαντάσου να σκάσουν τα άλλα παιδάκια που ψωνίζουν παιχνίδια από αμερικανικές εταιρείες με χειρότερες συνθήκες, απλήρωτες υπερωρίες, ανύπαρκτα bonus (bonus? Τι είναι αυτό!?) και μετά κουνάνε το δάχτυλο στους υπόλοιπους! 

Φαντάσου τώρα να δουλεύεις απροσδιοριστες ώρες την ημέρα για 800€, φυσικά με απλήρωτες υπερωρίες αφού θεωρείσαι στέλεχος (:lol:), με άδειες χρωστούμενες από πέρσι, κάνα σαββατοκύριακο που και που χωρίς λεφτά προφανώς και να μπαίνεις μετά να διαβάζεις τα σχετικά παράπονα. 

Πάντως, όπως έχω πει και άλλες φορές, προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα ένα παιχνίδι να καθυστερήσει όσο χρειαστεί προκειμένου να δουλεύουν όλοι εντός ωραρίου. Θα πρέπει όμως να ρωτήσουμε και τους άμεσα ενδιαφερόμενους τι από τα 2 προτιμούν. 

Το έχεις παίξει? 

3 ωριτσες και πολύ ασχολήθηκα σε Xbox series X

12 ώρες πριν, aeljim είπε

Κατά την δική μου και άλλων 5εκ ατόμων περίπου. Κομπιουτεράκι εννοούσα το Xbox One S που πιθανώς να το δοκίμασες. Επίσης γούστα είναι αυτά αλλά την λέξη έκτρωμα δεν υπάρχει περίπτωση να την δεχτώ για αυτό το παιχνίδι. Όσο προκατειλημένος και αν είσαι. Εκτός αν δεν το έπαιξες και είσαι απο αυτούς που σχολιάζουν μόνο. Κατά τα άλλα ένα σωρό παιχνίδια υπάρχουν για όλους. Όπως την βρίσκει ο καθένας. 

3 ώρες του έδωσα και παπαλα σε Xbox series X

Γενικά δοκίμασα στα lifepaths Corpo και Streetkid δεν μου άρεσε..

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...