Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.pushsquare.com/news/2020/12/cyberpunk_2077_aiming_to_be_a_playable_stable_game_without_glitches_and_crashes

One investor summed up the sentiments of the entire gaming population with his response: “I don’t expect next-gen performance on last-gen, but I would like to be able to play through the game. Thank you very much.”

Αυτό ακριβώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είχα ξεκινήσει το παιχνίδι ακριβώς τα μεσάνυχτα στο launch και είχα φτάσει μέχρι το διαμέρισμα μου. Μετά τη συνομιλία που κυκλοφόρησε μεταξύ CDPR - investors και την επιβεβαίωση οτι το παιχνίδι δεν πρόκειται να βελτιωθεί ιδιαίτερα οπτικά κι απο απόδοση στις base consoles παρα μόνο απο bugs το πήρα απόφαση κι εγω να παω για refund ενω αρχικά είχα σκοπό να περιμένω τα patches του νέου έτους.

Ακολούθησα την διαδικασία απο το site της MS και ενημερώθηκα οτι θα εχω απάντηση σε εως 72 ώρες. Τελικά σε 72 δευτερόλεπτα (κυριολεκτικά) μου ήρθε email οτι το refund έγινε approved μαζί με το αντίστοιχο email απο Paypal.

Μακάρι σε κανένα χρόνο να έχει φτάσει σε ενα πιο αξιοπρεπές επίπεδο για να του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Είχα ξεκινήσει το παιχνίδι ακριβώς τα μεσάνυχτα στο launch και είχα φτάσει μέχρι το διαμέρισμα μου. Μετά τη συνομιλία που κυκλοφόρησε μεταξύ CDPR - investors και την επιβεβαίωση οτι το παιχνίδι δεν πρόκειται να βελτιωθεί ιδιαίτερα οπτικά κι απο απόδοση στις base consoles παρα μόνο απο bugs το πήρα απόφαση κι εγω να παω για refund ενω αρχικά είχα σκοπό να περιμένω τα patches του νέου έτους.

Ακολούθησα την διαδικασία απο το site της MS και ενημερώθηκα οτι θα εχω απάντηση σε εως 72 ώρες. Τελικά σε 72 δευτερόλεπτα (κυριολεκτικά) μου ήρθε email οτι το refund έγινε approved μαζί με το αντίστοιχο email απο Paypal.

Μακάρι σε κανένα χρόνο να έχει φτάσει σε ενα πιο αξιοπρεπές επίπεδο για να του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία.

 

Και η Sony κλασικά τα δικά της... No refund.

14 ώρες πριν, NickTG είπε

Δεν θεωρώ πως μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα για τέτοιου μεγέθους παιχνίδια με τόσο λίγη ώρα, όχι μόνο για το Cyberpunk δηλαδή αλλά για οποιοδήποτε αντίστοιχο, αλλά ΟΚ, προφανώς ο καθένας έχει τα γούστα του. 

Οταν υποστηρίξει το παιχνίδι  ray tracing στο μέλλον στο xbox series X τοτε ισως ασχοληθω πραγματικα.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκανα εγκατασταση και επαιξε χτες καμμια ωρα .Ξεκινησα ως Νomad .To UI  μου φανηκε καπως δυσχρηστο και σιγουρα θελει τον χρονο του να το συνηθισεις .

Να πουμε πως το game  ερχεται σε 2 δισκακια  και καταλαμβανει στον σκληρο του  PS5  109,4 GB .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, dream21 είπε

 

Οταν υποστηρίξει το παιχνίδι  ray tracing στο μέλλον στο xbox series X τοτε ισως ασχοληθω πραγματικα.

Δεν βγάζουν νόημα αυτά που λες. Απο την μια το παιχνίδι είναι έκτρωμα με Ε κεφαλαίο και αυτό το κατάλαβες απο τις 3 ώρες που ασχολήθηκες. Που σε 3 ώρες ούτε στο κλίμα δεν προλαβαίνεις να μπεις. Και απο την άλλη θα του δώσεις ευκαιρία αν μπει Ray Tracing. Που δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το gameplay ή με το ίδιο το game. Χωρίς να έχω κάτι μαζί σου, οκ άστο πραγματικά. Αν δεν σου αρέσει δεν σου αρέσει δεν χρειάζεται να προκαλείς την λογική μας όμως με αυτά που γράφεις. Πες δεν γουστάρω γιατί έτσι και να τελειώνει το θέμα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, aeljim είπε

Δεν βγάζουν νόημα αυτά που λες. Απο την μια το παιχνίδι είναι έκτρωμα με Ε κεφαλαίο και αυτό το κατάλαβες απο τις 3 ώρες που ασχολήθηκες. Που σε 3 ώρες ούτε στο κλίμα δεν προλαβαίνεις να μπεις. Και απο την άλλη θα του δώσεις ευκαιρία αν μπει Ray Tracing. Που δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το gameplay ή με το ίδιο το game. Χωρίς να έχω κάτι μαζί σου, οκ άστο πραγματικά. Αν δεν σου αρέσει δεν σου αρέσει δεν χρειάζεται να προκαλείς την λογική μας όμως με αυτά που γράφεις. Πες δεν γουστάρω γιατί έτσι και να τελειώνει το θέμα.

Μια δεύτερη ευκαιρία χρειάζεται αλλά όταν μπει στο Game pass δωρεαν. Δεν αξιζουν τα λεφτα γιαυτο εκτρωμα με Ε κεφαλαίο. Ισως με Ray Tracing βελτιωθουν τα γραφικα. καλα κανει ο κοσμος και ζηταει refund , απαραδεκτοι γιαυτο που εδωσαν και με τις τοσες καθυστερησεις ετων.

Επεξ/σία από dream21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Eκανα εγκατασταση και επαιξε χτες καμμια ωρα .Ξεκινησα ως Νomad .To UI  μου φανηκε καπως δυσχρηστο και σιγουρα θελει τον χρονο του να το συνηθισεις .

Να πουμε πως το game  ερχεται σε 2 δισκακια  και καταλαμβανει στον σκληρο του  PS5  109,4 GB .

Με τον χωρο του ssd σε τι κατασταση βρισκεσαι; Ειναι αρκετος μεχρι στιγμης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Με τον χωρο του ssd σε τι κατασταση βρισκεσαι; Ειναι αρκετος μεχρι στιγμης;

 

Αυτο που φρικαρουν πολλοι με τον χωρο του SSD δεν το καταλαβαινω εγω .Για μενα ειναι υπεραρκετος .Εχω μεσα αυτη την στιγμη Valhalla ,No man Sky ,Cyberpunk ,Jedi fallen order και εχω  ελευθερα 350 gb περιπου .

Γενικα δεν ειχα ποτε θεμα  σβηνω -γραφω κλαιν και παιζω και πολλα παιχνιδια μεσα στον χρονο ετσι .100αρα συνδεση κτλπ .Ποτε δεν εχω βαλει εξωτερικο σκληρο ουτε οταν ειχα  αργη συνδεση .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια αυτο με τον δισκο δεν το εχω καταλαβει. Αφου σβηνεις και ξανακατεβαζεις οτι θελεις οποτε θελεις. Γιατι πρεπει να εχεις 20 παιχνιδια μεσα στον δισκο δηλαδη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.pcgamer.com/cdpr-calls-cyberpunk-2077s-current-npc-and-ai-problems-bugs/

Marcin Iwiński answers: "So for the first question – whether we’re focusing just on technicalities or gameplay elements; things like AI – for example. To be honest – these are the same for us, from the production standpoint AI and NPC behavior fall within the general category of bugs, so if I can give you an answer – I think it does actually include that as well." 

Προσωπικά ο πιο σημαντικός λόγος να περιμένει κανείς για να παίξει το παιχνίδι (τουλάχιστον στα series και ps5) είναι αυτό. Είναι κρίμα να έχουν φτιάξει τόσα απίστευτα quests, μια πανέμορφη  πόλη με πάρα πολλούς ξεχωριστούς NPCs και το A.I να είναι τόσο τραγικό (χαρακτηριστικό παράδειγμα η αστυνομία που εμφανίζεται από το πουθενά και είναι στην πιο βασική μορφή που θα μπορούσε να ήταν). Θέλω να πιστεύω πως του χρόνου τέτοια εποχή θα μιλάμε για διαφορετικό σχεδόν παιχνίδι όσον αφορά τα αδύναμα αυτά σημεία (τουλάχιστον στις νέες κονσόλες και pc). Οπότε υπομονή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Να πουμε πως το game  ερχεται σε 2 δισκακια  και καταλαμβανει στον σκληρο του  PS5  109,4 GB .

Πολύ περίεργο. Στο Series X είναι στα 60Gb (digital edition). Και κάπου στα 70 είναι και στο PC. Όλα αυτά με το τελευταίο patch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, D.Luffy είπε

Πολύ περίεργο. Στο Series X είναι στα 60Gb (digital edition). Και κάπου στα 70 είναι και στο PC. Όλα αυτά με το τελευταίο patch.

Και μενα πολλα μου φανηκαν αλλα ...

 

 

131821347_3630079760406335_7771303139123541501_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...