Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 λεπτά πριν, NickTG είπε

Σήμερα κατάφερε το Πλαίσιο και έφερε επιτέλους την πρώτη Collector's.

Το Amazon την έχει στείλει πριν 1 βδομάδα και ακόμα έρχεται ενώ ξεκόλλησε επιτέλους και το Public και έστειλε μήνυμα να πάω για παραλαβή. 

Καλά πήγε αυτό! :P

 

Από 10/12 η μια δική μου από Big Time/Seven είναι κολλημένη στην Θεσσαλονίκη, σύμφωνα με το tracking της ACS.

Από Πλαίσιο, ακόμα περιμένω να με πάρουν την Δευτέρα, όπως μου είπε στις 9/12, για τρόπο παραλαβής. Τηλέφωνο χτες δεν έβγαλε καν γραμμή με 10 λεπτά αναμονή, για να δούμε αύριο.

Πραγματικά μου έρχεται να τις ακυρώσω και τις δύο και να μην παίξω καν το παιχνίδι. Λίγο τα τεχνικά θέματα και, κυρίως, η κάκιστη AI που βλέπω, λίγο το σπάσιμο νεύρων από Πλαίσιο για τέταρτη φορά (1/5 επιτυχημένες παραγγελίες πάει να γράψει το κοντέρ, κάπου έλεος δηλαδή) εεε σε πιάνει μια αηδία! *inserts raptopoulos gif* 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

56 minutes ago, harisv said:

Διαφοροι τυποι στο utube σχολιαζουν οτι δεν γινεται λογω hardware. Και η ιδια η εταιρια με την ανακοινωση της αυτη την εντυπωση μου εδωσε, οτι πανε κυριως να διορθώσουν τα bugs.

 

Εγώ πάντως διαβάζω στην ανακοίνωση της εταιρείας πως θα βελτιώσουν τη συνολική εμπειρία. Μέσα σε αυτή περιλαμβάνεται και το πως τρέχει το παιχνίδι. 

23 minutes ago, kosmsamo said:

Από Πλαίσιο, ακόμα περιμένω να με πάρουν την Δευτέρα, όπως μου είπε στις 9/12, για τρόπο παραλαβής. Τηλέφωνο χτες δεν έβγαλε καν γραμμή με 10 λεπτά αναμονή, για να δούμε αύριο.

Από Πλαίσιο περιμένω και εγώ δεύτερο τηλέφωνο. Πότε θα με πάρουν άγνωστο.

26 minutes ago, Material_Defender_1032 said:

Πες μου οτι εχεις spare collector's PC που δεν θελεις γιατι εφαγα τρελο ακυρο απο amazon & public 😣

Προς το παρόν είναι όλες κλεισμένες αλλά αν αλλάξει κάτι θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@NickTG Καλησπέρα φίλε μου. Παρέλαβα και εγώ από Public επιτέλους αλλά δεν μου στείλανε κανένα από τα preorder bonuses. Εσένα είχε κάτι έξτρα μέσα το κουτί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NickTG είπε

Εγώ πάντως διαβάζω στην ανακοίνωση της εταιρείας πως θα βελτιώσουν τη συνολική εμπειρία. Μέσα σε αυτή περιλαμβάνεται και το πως τρέχει το παιχνίδι

Μακαρι να εχουν την δυνατοτητα να το φτιαξουν. Τους εχω εμπιστοσυνη οτι τα bugs και τα υπολοιπα θα διορθωθούν. Οταν λες το πως τρεχει το παιχνιδι? Τι εννοεις?  Καλυτερα γραφικα και περισσοτερα fps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, shodan said:

@NickTG Καλησπέρα φίλε μου. Παρέλαβα και εγώ από Public επιτέλους αλλά δεν μου στείλανε κανένα από τα preorder bonuses. Εσένα είχε κάτι έξτρα μέσα το κουτί;

Από Public θα παραλάβω το Σάββατο. 

Όταν την έχω στα χέρια μου θα ενημερώσω. 

Η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι καν αν έλεγε για κάποια μπόνους μαζί με τη συλλεκτική. 

11 minutes ago, harisv said:

Μακαρι να εχουν την δυνατοτητα να το φτιαξουν. Τους εχω εμπιστοσυνη οτι τα bugs και τα υπολοιπα θα διορθωθούν. Οταν λες το πως τρεχει το παιχνιδι? Τι εννοεις?  Καλυτερα γραφικα και περισσοτερα fps?

Υποθέτω πως το πιο σημαντικό είναι να βελτιώσουν τα frames αρχικά.

Αυτό που μπορούμε να κάνουμε προς το παρόν είναι να περιμένουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, harisv είπε

Διαφοροι τυποι στο utube σχολιαζουν οτι δεν γινεται λογω hardware. Και η ιδια η εταιρια με την ανακοινωση της αυτη την εντυπωση μου εδωσε, οτι πανε κυριως να διορθώσουν τα bugs.

 

 

2 ώρες πριν, NickTG είπε

Εγώ πάντως διαβάζω στην ανακοίνωση της εταιρείας πως θα βελτιώσουν τη συνολική εμπειρία. Μέσα σε αυτή περιλαμβάνεται και το πως τρέχει το παιχνίδι. 

Εγω προσωπικά διάβασα αυτό στο reddit που αφορά συνομιλίες μεταξύ developers -  investors

Και το σημείο που ανέφεραν

Αναφορά σε κείμενο

17 minutes in, as one of the developers is finishing up answering a question about what they will do to fix the game on last gen consoles, he tells the investor to not expect any graphical or game system type changes, as their only intent is to make the game playable from start to finish without crashing on last gen.

με έπεισε απευθείας να παω για refund ενω είχα σκοπό να περιμένω τα όποια patches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5 ώρες πριν, ariccc είπε

το αγορασα το σαββατο το παιχνιδι και δεν εχω προλάβει να παίξω.(PS5)
Να το κρατήσω ή να κάνω refund?

Έχεις backlog που σε τραβάει; Είναι εύκολο το refund; Αν και στα δύο είσαι στο "ναι", θα σου πρότεινα να το επιστρέψεις τώρα, να περιμένεις να βγει η next gen έκδοση, και να το ζυγίσεις τότε. Το παιχνίδι είναι ξεκάθαρα playable σήμερα σε PS5 οπότε αν θες να παίξεις μπορείς, αλλά επειδή έχω γερές αμφιβολίες για το replayability (τα lifepaths είναι σούπερ ρηχά) θα σου έλεγα να βάλεις στόχο ένα γερό playthrough στην καλή έκδοση, όταν αυτή βγει.

11 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Αυτο δεν το επιασα, τι θα πει AI falls within the general category of bugs? Δηλαδη καποιο bug επηρεαζει τον ΑΙ αλγοριθμο? Η ειναι μια γενικολογια και να ειχαμε να λεγαμε? 

Δε βγαίνει ξεκάθαρο συμπέρασμα. Έχω πετύχει σε κάποια reloads εχθρούς να μην κάνουν επίθεση και να με κοιτάνε απλά. Αυτό λογικά το μετράνε για bug, και θα περίμενα να το φτιάξουνε.

 

Η τηλεμεταφερόμενη αστυνομία ή το ανύπαρκτο AI στα αμάξια είναι στο όριο ανάμεσα σε bug και feature request. Αν το δούμε αυστηρά, είναι ένα σύστημα που δουλεύει όπως πρέπει (οπότε δεν είναι bug), απλά δεν είναι ικανοποιητικό. Λίγο πιο χαλαρά, μοιάζει να είναι θύμα της πίεσης χρόνου όπου bugs τα οποία εμείς δεν ξέρουμε τους οδήγησαν να βάλουν το τηλεμεταφερόμενο AI στο παιχνίδι και το AI που θέλανε στο "ντουλάπι".

 

Μου μοιάζει αρκετά πιθανό να εμφανιστούν βελτιώσεις σε κάποιο από τα patch που υποσχέθηκαν για Ιαν/Φεβ ή ακόμα και στη next gen εκδοση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως η CDPR εχει καταφέρει και εδω να κανει τα side quests ισα, αν οχι καλυτερα, απο το main story. Ακριβως οπως στο witcher. Οι λεπτομέρειες στον κοσμο και τους διαλόγους ειναι αρρωστημενα πολλες και περιπλοκες. Πραγματικα θα ηταν ενα απιστευτο παιχνιδι για να παιχτει σε VR. Ειχα καιρο να χασω την αισθηση του χρονου με παιχνιδι. 

Στο SeriesX παιζει αψογα σαν current gen version. Δεν ειναι απλα ανεκτο, ειναι εντυπωσιακο το τι καταφεραν να κανουν σε ενα τοσο complex και καλοστημενο κοσμο. Στη βροχη η και λιγο μετα τη βροχη σκαλωνω άσχημα με τα φωτα και τους δρομους. Μαλλον δεν εχετε καταλαβει το scale των πραγματων και τις λεπτομερειες σε καθε τοιχο και γωνια του χαρτη. Τιποτα δεν ειναι τυχαια πουθενα. Τιποτα δεν είναι (εμφανες) mirror.

Απο τα graffiti, στα logs, στα αντικειμενα, στις αφίσες, στους παρακειμενους διαλογους, στα mail, τα παντα λενε μια (connected) ιστορια και εκει ειναι για μενα η μαγεία του παιχνιδιου.

Θα μπορουσε να εχει καλυτερη αναλυση;  Sure και ελπιζω να ερθει γρήγορα το next gen patch. Εχει κάποια σαπια assets; Ναι έχει μερικα μεσα στα εκατομμύρια διαφορετικα assets. Αλλα θα έπρεπε να ειμαι ψυχοπαθης για να τα θεωρησω αυτα ουσιαστικά προβλήματα οταν το παιχνιδι ειναι τοσο καλο. Ολα τα "προβληματα" στις next gen κονσολες ειναι το echo chamber μερικων γραφικών που ποτέ δεν παιζουν games, παρα μονο ασχολούνται με αδιαφορες ανοησιες. Μη τρωτε το bait.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2020 στις 6:10 ΜΜ, aekoupoli είπε

Εγω πιστευω οτι αν το εβγαζε οπως ηταν στο demo μια χαρα θα επαιζε και σε ps4,μετα που βγηκαν τα rtx(2018) κτλ αλλαξε η κατασταση,μαλλον επεσε χρημα απο nvidia να βαλει rtx η cd project στο cyberpunk και γιαυτο πηρε και τοσες καθυστερησεις,και επειδη οι διαφορες ειναι πολυ μεγαλες απο demo σε retail προσπαθησε να το φερει καπως και στο ps4 στην τωρινη του εκδοση,αν εβγαζε 2 εκδοσεις θα επεφτε παλι κραξιμο απο κονσολαδες γιατι να πληρωνουμε τα ιδια λεφτα και τι ειναι αυτα τα γραφικα σε σχεση με Pc κτλ.Για τα bugs(που για μενα δεν ειναι gamebreaking) επαιξε πολυ μεγαλος ρολος και ο covid,οταν ο καθε development δουλευει απο το σπιτι μονος τους δεν ειναι το ιδιο με το να ειναι ολοι μαζι σε ενα γραφειο στην εταιρεια

 

Δεν το έχω ακόμα (και θα αργήσω κλασσικά κανα χρόνο να το πάρω) ,αλλά αν τα γραφικά του demo δίναν αρκετά FPS σε PS4 ,θα το προτιμούσα ...
Βλέποντας video στο youtube το 1.04 patch κάνει διαφορά σε PS4 pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λαλακες που δεν κανανε ενα last gen version και ενα next gen. επρεπε να το εχουν στα πλανα τους οτι δεν θα μεινει σταθερη η φαση κονσολες και καρτες γραφικων απο το 15 μεχρι το 20. σιγουρα το game ειναι τεραστιο και εχει παρα πολλα assets Πραγμα που σημαινει παρα πολυ δουλεια , αλλα αν το ειχαν σαν πλανο στο κεφαλι τους πιστευω θα ειχαμε τελειως διαφορετικη εικονα τωρα. δεν ειμαι προφανως προγραμματιστης/developer δεν γνωριζω πως λειτουργει μια εταιρεια οταν φτιαχνει εναν τιτλο , ειπα το μακρυ μου και το κοντο μου και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω συνολικα 6 ωρες .Το game  ειναι απιστευτο σεναριακα  και στον ογκο  δουλειας που εχουν ριξει  .Το μεγεθος ειναι ασυλληπτο.Εξαιτιας αυτου προεκυψαν και τα προβληματα  που ειμαι πεπεισμενος πως θα λυθουν ,απλα ειναι θεμα χρονου .

Και επειδη μου αρεσει τοσο πολυ αμφιταλαντευομαι  αν θα πρεπει να περιμενω το next gen patch  για να το απολαυσω οπως πρεπει   γιατι κανω εξαιρετικα σπανια 2ο playthrough η΄να το συνεχισω ...

Τα braindances  που εχουμε βαλει ειναι καλη προσθηκη προσδιδει βαθος .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην χθεσινή εκπομπή των UH ο Καρπας ανέφερε ότι το παιχνίδι δεν έχει το ίδιο φινίρισμα και την ίδια προσοχή (και δεν αναφέρεται μόνο στα bugs/glitches αλλα και στα γραφικά) μετά τις πρώτες ώρες που ανοίγει ο χάρτης. Άλλο και τούτο.... anyway έχουν πολύ δρόμο μπροστά τους. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ είναι ακόμα χειρότερα από προαναφερθέν βίντεο. 

Γερό στομάχι και play:

 

Btw, εδω δεν μιλάμε για bugs, μην μπερδεύεστε.

Είναι ελλείψεις σε physics και τεχνητή νοημοσύνη. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
typo/προσθήκη πρότασης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Παντως η CDPR εχει καταφέρει και εδω να κανει τα side quests ισα, αν οχι καλυτερα, απο το main story. Ακριβως οπως στο witcher. Οι λεπτομέρειες στον κοσμο και τους διαλόγους ειναι αρρωστημενα πολλες και περιπλοκες. Πραγματικα θα ηταν ενα απιστευτο παιχνιδι για να παιχτει σε VR. Ειχα καιρο να χασω την αισθηση του χρονου με παιχνιδι. 

Στο SeriesX παιζει αψογα σαν current gen version. Δεν ειναι απλα ανεκτο, ειναι εντυπωσιακο το τι καταφεραν να κανουν σε ενα τοσο complex και καλοστημενο κοσμο. Στη βροχη η και λιγο μετα τη βροχη σκαλωνω άσχημα με τα φωτα και τους δρομους. Μαλλον δεν εχετε καταλαβει το scale των πραγματων και τις λεπτομερειες σε καθε τοιχο και γωνια του χαρτη. Τιποτα δεν ειναι τυχαια πουθενα. Τιποτα δεν είναι (εμφανες) mirror.

Απο τα graffiti, στα logs, στα αντικειμενα, στις αφίσες, στους παρακειμενους διαλογους, στα mail, τα παντα λενε μια (connected) ιστορια και εκει ειναι για μενα η μαγεία του παιχνιδιου.

Θα μπορουσε να εχει καλυτερη αναλυση;  Sure και ελπιζω να ερθει γρήγορα το next gen patch. Εχει κάποια σαπια assets; Ναι έχει μερικα μεσα στα εκατομμύρια διαφορετικα assets. Αλλα θα έπρεπε να ειμαι ψυχοπαθης για να τα θεωρησω αυτα ουσιαστικά προβλήματα οταν το παιχνιδι ειναι τοσο καλο. Ολα τα "προβληματα" στις next gen κονσολες ειναι το echo chamber μερικων γραφικών που ποτέ δεν παιζουν games, παρα μονο ασχολούνται με αδιαφορες ανοησιες. Μη τρωτε το bait.

Εχεις  δει θεματα με bugs και AI? H απλα υπαρχουν και δεν δινεις σημασια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...