Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, ilos είπε

Το πρόβλημα είναι τα bugs, όχι το performance. Εγώ για αυτό το άφησα και περιμένω.

Στην b450 μπαίνει zen 3. Gpu ανάλογα το βαλάντιο μπαίνει και εκεί όποια θες. Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μία στο εκατομμύριο να το τρέχει κονσόλα καλύτερα από 5900x και 3080 για παράδειγμα. Δεν έχουν επαφή ούτε στα visuals (full RT + DLSS) αλλά ούτε και στο performance. Το μόνο που σώζει την κονσολίτσα είναι ότι θα το παίξεις αποδεκτά, χωρίς να ξηλώσεις νεφρό.

Αλλά από τη στιγμή που το παιχνίδι έχει pew pew, μου είναι αδύνατο να το παίξω με gamepad. PC και ας είναι και 20 fps που λέει ο λόγος.

Ναι τα bugs είναι θέμα και θα χρειαστεί μίνιμουμ εξάμηνο για να στρώσουν. Δεν μπαίνω σε διαδικασία στο να έχω και απίστευτα χαμηλό performance και bugs στον Θεό. Καλύτερα απλά να περιμένω και αν με καίει το cyberpunk περιβάλλον ευκαιρία να δω το DeusEx mankind divided που δεν ασχολήθηκα ποτέ. 

Για το PC μου δεν πρόκειται να κάνω καμία υπερβολή. Ο 2600 που έχω τώρα πιθανώς να αλλαχτεί με 5700 ή 5600 και η κάρτα μου θα είναι αντίστοιχη της τωρινής GTX 1660 μου οπότε δεν πρόκειται να προβώ στην υπερβολή που είναι σήμερα 3060 Ti+ που ζητάνε ένα ή και τα δυο νεφρά σου για να αναβαθμίσεις. Συνεπώς υπολογίζω ότι η κονσόλα θα το τρέχει καλύτερα αλλά θα δούμε. 

Δυστυχώς πλέον όπως παίζω τα παιχνίδια μου επιλέγω αποκλειστικά χειριστήριο ακόμα και στο PC με εξαίρεση τα strategy. Είναι μεγάλη ευκολία για εμένα με τον τρόπο που αράζω και παίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 δις  η χασουρα απο την πτωση  των μετοχων .Οικονομικη πανωλεθρια ...

 

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/Cyberpunk-2077-Πάνω-από-1-δισ.-δολάρια-η-χασούρα-για-τους-ιδρυτές-της-CD-Projekt-RED/64118.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Το προβλημα ειναι οτι οταν σε open-world game, το ΑΙ ειναι κακο χανεται η οποια εμπειρια. Οταν βλεπω η αστυνομια να κανει random spawn, npcs να εξαφανιζονται, αμαξια να σταματανε στο δρομο και να μενουν ακινητα εκει μου δειχνει οτι δε δουλεψαν καθολου πανω στο ΑΙ. Αυτο δε φτιαχνεται με patch, χρησιμοποιησαν basic αλγοριθμους και το αφησαν εκει. Αυτο για να στρωσει πρεπει να γραψουν κωδικα, οχι να φτιαξουν bugs

Οταν εχει παιχτει τοσο μαρκετινγκ για το παιχνιδι, τοσο hype και το αποτελεσμα ειναι αυτο, οταν απαγορεψαν να δειξουν footage απο το ps4,xone ενω ξερανε οτι ειναι απαραδεκτο για να μην χασουν πωλησεις οσο καλο και να ειναι αν ειναι, για μενα τρωει αυτοματως 'Χ'. Φαντασου αυτα να τα εκανε αλλη εταιρεια, τι θα γινοταν.

Tεσπα αφου σου αρεσει εσενα, χεστηκες τι λεω εγω και ο καθενας. Περιμενω ομως την ιδια αντιμετωπιση σε παιχνιδια αλλων εταιρειων με τα ιδια προβληματα

Συμφωνώ σε όλα εκτός απο το ΑΙ patch. Εγώ και εσύ δεν είμαστε σε θέση να ξέρουμε πόσο εύκολα θα προσαρμοστεί κάτι τέτοιο (μικροδιορθώσεις που να μη χαλάνε το immersion). Κάθησα μετά απο το ποστ και παρατήρησα πως παίζει το ΑΙ στη δυσκολία που είμαι και γενικά δεν παίζουν σαν καθυστερημένα botakια. Κρύβονται, αλλάζουν covers, έχουν καλούτσικο aim, χρησιμοποιούν hacks, σε καταλαβαίνουν όταν μπαίνεις στο fov τους, ακόμα και απο μακριά και προσπαθούν να σου κάνουν ambush απο περίεργα routes όποτε μπορούν. Σε hard πάντα. Τίποτα τρομερό αλλα τίποτα τραγικό either.

Απο κει και πέρα προφανώς γούστα είναι αυτά αλλα ξαναλέω έχοντας γράψει ώρες στο παιχνίδι τα πράγματα δεν είναι όσο σπασμένα τα λένε/λέτε. Δεν ξέρω αν το έχεις παίξει ή είναι 2nd hand γνώμες αυτά που λές, αλλα ΟΚ. Ούτε θα αναγκάσω κανέναν να το παίξει, ούτε καμια καίλα έχω για την CDPR (ή αν θα παίξει οποιοσδήποτε το παιχνίδι).

Προσωπικά μετά το witcher και όλα όσα έκανε πάνω σε αυτό την εμπιστεύτηκα τυφλά (για ένα game το setting του οποίου μου ήταν αδιάφορο) και δεν έχω μετανιώσει. Στην τελική όλοι ξέρουμε τι έχει γίνει τον τελευταίο χρόνο με το development, τις καθυστερήσεις (με ίσως δικαιολογημένο πρόσχημα το covid) και την γκρίνια που έχουν φάει. Αν ήταν στο χέρι τους θα έκαναν και άλλο delay για να τελειώνουν με τα game breaking bugs αλλα μετά θα υπήρχε μίρλα για αυτό. You can never win.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα από public και δεν είχε ούτε Steelbook, ούτε samurai medallion. Είχε μόνο ένα keychain αλλά καμία σχέση με αυτό της φώτο που είχαν για προπαραγγελία στο public.gr. Είχε κανείς άλλος θέμα? Τα συγκεκριμένα έξτρα ήταν ο μόνος λόγος που παρήγγειλα φυσικό αντίγραφο και δεν το κατέβασα day1, αλλά περίμενα.. 

 

cyberpunk-preorder.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ είσαι τυχερός πήρες τουλάχιστον ένα από τα τρία. Εγώ πήρα τα τρία :)

Εμένα δεν είχε τίποτα μέσα το κουτί αλλά ήταν λίγο πρόχειρα κλεισμένο και χτυπημένο σε μια γωνία οπότε αν είχε keychain τουλάχιστον κάπου θα παράπεσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, DaftRose είπε

😲 Λογικό το βρίσκω, μετά το χαμό που έγινε με το CP2077, επανήλθε στην επιφάνεια η, για μένα, ηλίθια τακτική της Sony όσον αφορά τα refunds.

edit: Ούτε για το Fallout 76 ή το Anthem που μπρίκαρε τις κονσόλες δεν έκανε κάτι ανάλογο.

edit 2: Εν τω μεταξύ, το αφαιρούν και στο peak της περιόδου των Χριστουγέννων (θεωρώ απίθανο να ξαναμπει στα κοντά, μην πω ότι το πάνε για Φλεβάρη). Έπεσε τόσο κρα (δικαίως) για το πόσο άθλια είναι σε αυτόν τον τομέα των refunds η Sony, που πετάνε και το ~30% ποσοστό από τις -χαμένες- πωλήσεις στα σκουπίδια για να πέσουν οι τόνοι.

Επεξ/σία από kosmsamo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Καταστροφή, απλά καταστροφή.

Ποιος μπορούσε να φανταστεί ότι θα βλέπαμε τέτοια πράγματα για ένα από τα πιο αναμενόμενα παιχνίδια των τελευταίων ετών, από την ίδια εταιρία που μας έφερε το Witcher. Τέτοια πράγματα δεν έχουν ξαναγίνει.

Ελπίζω να το φτιάξουν, να το απολαύσουμε όπως πρέπει. Και η εταιρία να μάθει από τα λάθη της γιατί η "ρετσινιά" θα μείνει για καιρό και δεν τους παίρνει να βγάλουν ένα παιχνίδι επιπέδου Witcher 4 και να τρέχει σε τέτοια κατάσταση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, sndev είπε

Άραγε οποίος το χει θα πάρει updates τώρα που το κατεβάσανε ;

Θεωρητικά ναι, αν συνεχίσουν να ασχολούνται με το παιχνίδι (με τα μικρά patches/hotfixes που λέγανε). Εννοώ, τώρα που το κατεβάσανε, μπορεί να πουν "νέα updates μόνο όταν θα είναι έτοιμο να ξανακυκλοφορήσει" στο PSN (Φεβρουάριο;). 

Υπάρχει κόσμος, πάντως, που θέλει να το κρατήσει/ξέμεινε με την physical έκδοση που για χ,ψ λόγο να μην μπορεί να την γυρίσει στο κατάστημα κλπ. Πρέπει να το ξεκαθαρίσουν.

Επεξ/σία από kosmsamo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...