Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Έλα MS τώρα που η μετοχή έχει πιάσει πάτο χώσε Money για εξαγορα  να πάρεις αυτό το παιχνίδι σε εισαγωγικά εάν λέγετε παιχνίδι να το φτιάξεις όπως πρέπει και ότι δεν έκαναν οι Πολωνοί 8 χρόνια τώρα :D 
 
 

 

Screenshot 2020-12-18 at 13.13.24.png

Επεξ/σία από dream21
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λετε να ανεβει κατακορυφα  η αξια της retail  εκδοσης του PS5 και να εχουμε φαινομενα scalping και εκει ? :P

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταστροφολογίες, υπερβολές, υστερίες όπως γίνεται με όλα στην σημερινή εποχή. Η καλύτερη απάντηση είναι το comic strip που ανέβασε ένας φίλος παραπίσω

spacer.png

Ακριβώς αυτό γίνεται αυτή την στιγμή.

Ας τα πούμε άλλη μια φορά.
Το παιχνίδι σε Xbox Series X τρέχει ΑΨΟΓΑ, Και δεν έχει κρασάρει ποτέ (σε αντίθεση με PS5 όπως διαβάζω).

Σε κονσόλες παλιάς γενιάς δεν με νοιάζει που δεν παίζει γιατί δεν πιστεύω οτι θα έπρεπε. Αν είναι να παίζει όπως παίζει το Witcher 3 σε Xbox One S ή το Red Dead Redemption 2, (δηλαδή ΑΘΛΙΑ) καλύτερα να μην υπάρχει καθόλου.

Κατά τα άλλα συνεχίστε το τροπάριο σας. Είμαι βέβαιος πλέον οτι μερικοί την βρίσκουν μόνο με το κράξιμο στα φόρουμ όλη μέρα παρά με την ουσία. Δηλαδή το Gaming.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πραγματικά δεν ξέρω καν τι συζητάμε.

Σαν παιχνίδι:

Το παιχνίδι είναι ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ. Όπως φαίνεται απο την πλειονότητα αυτών που το έχουν παίξει στο thread (που είναι πάρα πολύ λίγοι - έχω μετρήσει 4-5 άτομα -)είναι κάτι ανεπανάληπτο. Είναι όντως σαν ΠΑΙΧΝΙΔΙ αυτό που θα περίμενα και πραγματικά αμφιβάλλω αν κανείς απο όσους κράζουν έχει διανοηθεί το μέγεθος και το βάθος του κόσμου και για το πόσο ΥΠΕΡΓΑΜΑΤΟ και μοναδικό παιχνίδι μιλάμε.

Τεχνικά:
Last gen: Το παιχνίδι τρέχει απο ότι φαίνεται σα κουράδα σε last gen κονσόλες. Κακώς. Όλοι το καταδικάζουμε αυτό.
Mid gen: Παίζει ανεκτά εώς καλά σε Xbox one X που επιτέλους το δοκίμασα.
Next gen: Το παιχνίδι τρέχει πάρα πολύ καλά σε performance mode.
PC: Kind reminder οτι είστε στην ενότητα console games.

Bugs:

Υπάρχουν πολλά, στην πλειοψηφία τους αδιάφορα. Είναι κάτι που περιμένει κανείς απο ένα παιχνίδι τέτοιο βεληνεκούς. Αν δε το περιμένει, είναι άσχετος ή κακεντρεχής. Διαλέξτε.

Refunds/Ps5:
Ευτυχώς δίνονται refunds ώστε να το γυρίσουν αυτοί που πρέπει. Το να μη μπορώ να αγοράσω και να παίξω το παιχνίδι όμως  σε next gen κονσόλα όπως το Playstation 5 (που τρέχει πάρα πολυ καλά - ναι, παρόλο που είναι η last gen έκδοση) είναι καθαρά meme. Είναι απο αυτά τα όμορφα  και αψυχολόγητα της Sony. Όπως είπε κάποιος φίλος παραπάνω είναι δωράκι exclusive στην Microsoft.

Μας τα έχετε κάνει πλανήτες με τη γκρίνια. Πάρτε το refund σας να χαρείτε (όσοι αγοράσατε το game) και αφήστε να συζητήσουμε και λίγο για το game. Μη μας λέτε ανοησίες όμως οτι το παιχνίδι τερματίζει σε  15 ώρες (που πραγματικά θέλει 10 ώρες να βγείς απο τo act 1) και μη μας λέτε με υφάκι οτι είναι κακό παιχνίδι όταν δεν το έχετε ακουμπήσει και ιδιαίτερα όταν πρακτικά μιλάμε για ένα έπος.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο fb

CYBERPUNK ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Eπικοινωνισα λοιπον με την Sony για το τι συμβαινει με το παιχνιδι και να ενημερωσω και τα παιδια εδω!
Τους  πηρα λοιπον τηλεφωνο και τους ρωτησα τι γινεται, τωρα που αφαιρεθηκε απο το Store της Sony, στο θεμα updates για διoρθωσεις κτλπ! Μου  απαντησαν οτι απο την στιγμη που βγηκε απο την βαση δεδομενων της Sony  δεν εχουμε να περιμενουμε τιποτα απο το παιχνιδι και αν θελω να κανω  refund!
Οποτε... λογικο  ηταν αφου δεν εχουμε να περιμενουμε κατι, ουτε διορθωτικα updates, ουτε  τα DLC και οτι αλλο θα εβγαινε μελοντικα για το παιχνιδι, προχωρησα σε  αυτην την ενεργεια τηλεφωνικα! Θα μου επιστραφουν τα χρηματα στην καρτα  εντος 2 - 5 ημερων!
Τωρα... αν μελοντικα αλλαξει κατι και το ξαναβγαλουν διορθωμενο... το ξαναγοραζω! 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει η παραπανω ενημερωση. Ναι μεν αν βγαλει update, δεν θα το παρει αμεσα το game σε sony μερια, αλλα στην ανακοινωση της ειχε πει οτι τα refunds θα ισχυουν μεχρι 21 του μηνα. Απο εκει και περα οσοι το εχουν, συμφωνουν να το κρατησουν, οσοι το θελουν, μπορουν να ψαξουν αν εχει προβληματα και ποια ειναι αυτα. 

Οποτε πιστευω 21-22 θα ειναι ξανα στο store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει η παραπανω ενημερωση. Ναι μεν αν βγαλει update, δεν θα το παρει αμεσα το game σε sony μερια, αλλα στην ανακοινωση της ειχε πει οτι τα refunds θα ισχυουν μεχρι 21 του μηνα. Απο εκει και περα οσοι το εχουν, συμφωνουν να το κρατησουν, οσοι το θελουν, μπορουν να ψαξουν αν εχει προβληματα και ποια ειναι αυτα. 

Οποτε πιστευω 21-22 θα ειναι ξανα στο store.

Έβγαλε η CD project ανακοίνωση

 

FB_IMG_1608294906591.jpg

Άρα τελικά θα παίρνει updates. Που είδατε ότι τα refunds είναι μέχρι 21 του μήνα?

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μαλλον εννοει refunds μεσω cd project στο email που δινει,απλα απο εκει και περα δεν σε βοηθαει η cd project για refund,Eγω πιστευω θα αργησει να βγει στο storε,δεν νομιζω να το εβγαζαν για 3 μερες,γιατι η πολιτικη της sony λεει κανει refund αν ειναι faulty καποιο game,οποτε ολοι ζητανε refund και χωρις την cdproject και λενε οτι ειναι unplayable αρα faulty,εκτος αν αλλαξει την πολιτικη της η sony

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλο λαθος οι εκδοσεις των base PS4 και X1. Το θεμα ειναι πλην των bugs,δεν ξερω κατα ποσο μπορουν να βελτιωθουν σε αποδοση λογω hardware. Δεν θεωρω οτι μπορει να κανει θαυματα το patching στο θεμα αυτο.

Το καλυτερο ειναι να περιμενετε να το παιξετε σε PS5/XSX ,το παιχνιδι ειναι πανεμορφο. Και σταθερο 30αρι να χε στο PS4,αξιζει το upgrade γραφικων οπτικα κατα πολυ.

Οσοι δεν σκεφτεσται να φυγετε απτα base consoles της προηγουμενης γενιας συντομα,καλο θα ταν οντως να κυνηγησετε το refund,δεν αξιζει να υπομενετε την base εκδοση για κανεναν λογο

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, klainmaingr είπε

Παιδιά πραγματικά δεν ξέρω καν τι συζητάμε.

Σαν παιχνίδι:

Το παιχνίδι είναι ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ. Όπως φαίνεται απο την πλειονότητα αυτών που το έχουν παίξει στο thread (που είναι πάρα πολύ λίγοι - έχω μετρήσει 4-5 άτομα -)είναι κάτι ανεπανάληπτο. Είναι όντως σαν ΠΑΙΧΝΙΔΙ αυτό που θα περίμενα και πραγματικά αμφιβάλλω αν κανείς απο όσους κράζουν έχει διανοηθεί το μέγεθος και το βάθος του κόσμου και για το πόσο ΥΠΕΡΓΑΜΑΤΟ και μοναδικό παιχνίδι μιλάμε.

Τεχνικά:
Last gen: Το παιχνίδι τρέχει απο ότι φαίνεται σα κουράδα σε last gen κονσόλες. Κακώς. Όλοι το καταδικάζουμε αυτό.
Mid gen: Παίζει ανεκτά εώς καλά σε Xbox one X που επιτέλους το δοκίμασα.
Next gen: Το παιχνίδι τρέχει πάρα πολύ καλά σε performance mode.
PC: Kind reminder οτι είστε στην ενότητα console games.

Bugs:

Υπάρχουν πολλά, στην πλειοψηφία τους αδιάφορα. Είναι κάτι που περιμένει κανείς απο ένα παιχνίδι τέτοιο βεληνεκούς. Αν δε το περιμένει, είναι άσχετος ή κακεντρεχής. Διαλέξτε.

Refunds/Ps5:
Ευτυχώς δίνονται refunds ώστε να το γυρίσουν αυτοί που πρέπει. Το να μη μπορώ να αγοράσω και να παίξω το παιχνίδι όμως  σε next gen κονσόλα όπως το Playstation 5 (που τρέχει πάρα πολυ καλά - ναι, παρόλο που είναι η last gen έκδοση) είναι καθαρά meme. Είναι απο αυτά τα όμορφα  και αψυχολόγητα της Sony. Όπως είπε κάποιος φίλος παραπάνω είναι δωράκι exclusive στην Microsoft.

Μας τα έχετε κάνει πλανήτες με τη γκρίνια. Πάρτε το refund σας να χαρείτε (όσοι αγοράσατε το game) και αφήστε να συζητήσουμε και λίγο για το game. Μη μας λέτε ανοησίες όμως οτι το παιχνίδι τερματίζει σε  15 ώρες (που πραγματικά θέλει 10 ώρες να βγείς απο τo act 1) και μη μας λέτε με υφάκι οτι είναι κακό παιχνίδι όταν δεν το έχετε ακουμπήσει και ιδιαίτερα όταν πρακτικά μιλάμε για ένα έπος.

γενικά εμείς στο pc gaming δεν είναι αγνωστές τέτοιες καταστάσεις με game που θέλουν λίγο στρώσιμο.

Απλά περιμένεις να το πάρεις σε 1-2 μήνες. Εγώ δλδ δεν υπάρχει περίπτωση να μην το αγοράσω αυτό το game και να το παίξω. Από την άλλη είχα αποφασίσει από την αρχή να το κάνω όταν θα το έχουν διορθώσει.

Tώρα στο console gaming δεν ξέρω αν είναι συχνό αυτό να βγαίνουν δλδ game αρχικά με τόσα bug και μάλλον δεν θα είναι από τις αντιδράσεις τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας προσθέσω και εγώ το λιθαράκι μου αν και τα έχετε πει όλοι ήδη πολύ καλά.

Καταρχήν να πω ότι το παιχνίδι δεν το έχω παίξει. Είμαι σίγουρος όμως ότι πέρα από τα bugs και τα θέματα με το ai, πρόκειται για ένα απίστευτα καλό game. Είναι ένα παιχνίδι όμως, που κυκλοφόρησε κανονικότατα σε κονσόλες της προηγούμενης γενιάς χωρίς να υπάρχει καμία απολύτως ενημέρωση προηγουμένως για το πως θα τρέχει σε αυτές. Ο καταναλωτής όταν θέλει να αγοράσει ένα παιχνίδι στην κονσόλα του δεν είναι υποχρεωμένος να ψάχνει αναλυτικές πληροφορίες πριν την αγορά στο ίντερνετ για την κατάσταση που θα παίζει σε αυτή. Μια από τις μεγάλες διαφορές που έχει το pc gaming με τις κονσόλες είναι ακριβώς αυτή, ότι δηλαδή παίζεις out of the box χωρίς να προβληματίζεσαι.

Σημαίνει αυτό ότι το παιχνίδι δεν είναι καλό ή ότι δεν υπάρχουν παιχνίδια σκουπίδια στο store? Σαφώς και όχι. Η Σόνυ όμως, όπως και η Microsoft έχει την υποχρέωση τα προϊόντα που πουλάει και παίρνει το 30% να είναι playable, κάτι που για πάρα πολλούς χρήστες του base ps4 τουλάχιστον, δεν ισχύει. Επίσης να τονίσω ότι δεν πρόκειται για κάποιο Indie με μερικές χιλιάδες πωλήσεις (ξέρουμε ότι από τα pre orders σε όλες τις πλατφόρμες έκανε 8εκ πωλήσεις), οπότε το θέμα γίνεται ακόμα μεγαλύτερο και ο κίνδυνος για τυχόν μηνύσεις προς την sony το ίδιο.

Τέλος, όσον αφορά το ps5, ναι εκεί το παιχνίδι παίζει πολύ καλύτερα με μόνα προβλήματα να είναι τα γνωστά bugs και ai. To πρόβλημα όμως είναι ότι εκεί τρέχει με backwards compatibility. Δεν ανάγκασε κανένας την Cd projekt να μην κυκλοφορήσει δυο εκδόσεις για τις δυο γενιές, ακόμα και αν οι διαφορές μεταξύ τους ήταν μηδαμινές. Άρα αναγκαστικά αν φύγει η έκδοση του 4 δεν μπορεί να αγοραστεί ούτε στο 5. 

Εγώ προτείνω υπομονή. Η ίδια η εταιρεία έχει παραδεχτεί τα προβλήματα (και το ότι δεν έδωσε τη σημασία που έπρεπε στα ps4/xboxone), ζήτησε συγνώμη και είπε ότι θα διορθωθούν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...