Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έστειλα ενα mail για refund για physical edition πιο πολύ από περιέργεια τι θα απαντήσουν στην ερώτηση τι γίνεται που εχω πετάξει την απόδειξη αγοράς κ θέλω να το γυρίσω στo store κ δε το δέχονται.

ήρθε ένα αυτοματοποιημένο mail 1 μερα μετα οτι θα παρω απάντηση ως το τέλος του ετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Update για το Game.

Παιδιά παίξτε το. Δεν το έχω ξαναδεί αυτό 25 χρόνια gamer. Δεν έχει καμία σχέση με κανένα παιχνίδι που έχετε παίξει. Πραγματικά το παιχνίδι έχει ψυχή. Απίστευτο

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Αυτό

Επίσης, παίξτε τα sidequests, όσα περισσότερα μπορείτε... Ορισμένα ενεργοποιούνται με πολύ μυστήριο τρόπο περνώντας πχ δίπλα από κάποιον/κάπου ή ανοίγοντας ένα τυχαίο shard. Το παιχνίδι είναι τεράστιο!

DimitrC_2077_14.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Update για το Game.

Παιδιά παίξτε το. Δεν το έχω ξαναδεί αυτό 25 χρόνια gamer. Δεν έχει καμία σχέση με κανένα παιχνίδι που έχετε παίξει. Πραγματικά το παιχνίδι έχει ψυχή. Απίστευτο

Με ψηνεις, αλλα οπως ειπα θα μεινω εκτος για λογο ηθικο δικο μου. Κατι αλλο θα βγει καλο, εως τοτε θα κανω τον φτωχο συγγενη στο δρομο γυρω απο τις αναρτησεις σας, καλοπαιχνιδο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκίνησα το παιχνίδι σήμερα και με το καλημέρα έχω θεματάκι! 😃

Έχει συναντήσει κανένας άλλος stick drifting; Ξεκίνησε στο μενού δημιουργίας χαρακτήρα (σκρόλαρε από μόνο του) αλλά το ψιλοαγνόησα. Μπαίνω στον πρόλογο (μπαράκι σε streetkid path) και μετά από, σχεδόν, κάθε input των αναλογικών ο V μου αρχίζει να πηγαινοέρχεται μόνος του ή η κάμερα να κάνει κάτι τέτοια:

tenor.gif?itemid=13728370

Το άφησα (είχα και ψιλοδύσκολη μέρα και θα την πλήρωνε το παιχνίδι) και θα το ξαναπιάσω λίγο πιο μετά. Με λίγη αναζήτηση βλέπω το έχουν κι άλλοι το θέμα (ανεξαρτήτου κονσόλας και γενιάς) και μια "λύση" είναι η αλλαγή στο sensitivity των μοχλών. Για να δούμε… (έσβησα όλα τα save του παιχνιδιού, αρχή ήμουν εξ' άλλου).

Μου το έκανε και στα δύο DS4 που έχω, πάντως. Δεν νομίζω να είναι θέμα hardware, τα τσέκαρα και στο PC.

Λέτε να μου κάνει νερά το Gold Headset και το bluetooth του;

edit: Έχω καμιά ώρα που παίζω με τις ρυθμίσεις στα controls. Τι νεκρές ζώνες, τι ευαισθησίες και τι advanced options αλλάζω, το αποτέλεσμα είναι λιιιγο καλύτερος χειρισμός της κάμερας (που σε κάποιες φάσεις γυρνάει πάλι μόνη της), ο V δεν κουνιέται μόνος του σχεδόν ποτέ, αλλά το μεγάλο μου πρόβλημα είναι στο scrolling. Όπου υπάρχει επιλογή για scroll με τον δεξί αναλογικό (από μηνύματα που βρίσκω στα διάφορα τραπέζια μέχρι το μενού των ρυθμίσεων ή το character creation) το πράγμα ξεφεύγει. Με ή χωρίς τα bluetooth ακουστικά, με τα DS4 ενσύρματα ή ασύρματα συνδεδεμένα. 

edit 2: Βρέθηκε ο φταίχτης, τουλάχιστον για την δικιά μου περίπτωση. Ήταν το χαζό το κεφάλι μου που δεν πήρε άλλο color way στο DS4 για να τα ξεχωρίζει και ήθελε μαύρο για να κάνει παρέα στο βασικό. 😂

The good news, το βασικό μου χειριστήριο 100% δεν έχει θέμα με drift, όπως και το παιχνίδι, με τις default ρυθμίσεις στο controls tab των ρυθμίσεων (τουλάχιστον σε μένα).

The bad news (κι ολίγον off-topic),

Spoiler

το δεύτερο (και λιγότερο χρησιμοποιημένο και πιο καινούριο) DS4 έχει όντως θέμα drift. Το μπέρδεμα έγινε στο εξής: έχοντας βγάλει περίπου μισό TLOUP2 (από τότε έχω να το χρησιμοποιήσω, δλδ από το καλοκαίρι) και γενικά χρήση μόνο σε τρόπαια που θέλουν δεύτερο χειριστήριο και, πιο σπάνια, με δεύτερο άτομο σε κανένα 2K, θεωρούσα ότι το pad ήταν κομπλέ. Τι παίχτηκε τώρα με το CP2077; Με βάση τα παραπάνω, θεώρησα ότι είναι θέμα του παιχνιδιού. Όταν έκανα εκ νεου τεστ σε άλλα παιχνίδια (π.χ. στο Division 2 που παίζω αυτόν τον καιρό) ή μέσω του device manager στο PC, για να "σιγουρευτώ" ότι δεν είναι θέμα HW, χρησιμοποιούσα το παλιό που είναι εντάξει. Οπτικά, η διαφορά τους είναι στην ελάχιστη βρωμιά στο d-pad/πλήκτρα. Πραγματικά, για να τα ξεχωρίσω, έπρεπε να πέσει τυχαία φως πάνω στο ένα για να φανεί (τα καθαρίζω και συχνά, σχεδόν μετά από κάθε session) και στην συνέχεια να δω τα επίπεδα μπαταρίας (που το παλιό δεν κρατάει ούτε μέρα, σχεδόν. Άτιμα DS4! 😂). Ούτε γρατζουνιά δεν μπόρεσα να βρω. Διάβασα και σε reddit/twitter ποστ από άτομα που είχαν θέμα ακόμα και με τους καινούριους μοχλούς των PS5/XSX|S και παρασύρθηκα.

Κρίμα, γιατί πραγματικά έχει ελάχιστες ώρες χρήσης.

 

Επεξ/σία από kosmsamo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι που κατάλαβα πολύ αργοπορημένα: τα attributes λειτουργούν ως όρια για τα αντίστοιχα skills. 

π.χ. Με reflex 7, το assault σταματάει να παίρνει xp στο 7.

Δε με είχαν ενθουσιάσει τα perks του assault, οπότε είχα αφήσει χαμηλά το reflex με τη λογική "ας λεβελάρει το assault και βλέπουμε". Τεσπά.

 

Επεξ/σία από iddqdiddqd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iddqdiddqd είπε

Κάτι που κατάλαβα πολύ αργοπορημένα: τα attributes λειτουργούν ως όρια για τα αντίστοιχα skills. 

π.χ. Με reflex 7, το assault σταματάει να παίρνει xp στο 7.

Δε με είχαν ενθουσιάσει τα perks του assault, οπότε είχα αφήσει χαμηλά το reflex με τη λογική "ας λεβελάρει το assault και βλέπουμε". Τεσπά.

 

Ναι και εγω προσφατα το πηρα χαμπαρι και ανεβαζω τωρα το technicala bility ωστε να μαξαρω το crafting. Λογικα μετα θα κανω το Intelligence 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kosmsamo είπε

Ξεκίνησα το παιχνίδι σήμερα και με το καλημέρα έχω θεματάκι! 😃

Έχει συναντήσει κανένας άλλος stick drifting; Ξεκίνησε στο μενού δημιουργίας χαρακτήρα (σκρόλαρε από μόνο του) αλλά το ψιλοαγνόησα. Μπαίνω στον πρόλογο (μπαράκι σε streetkid path) και μετά από, σχεδόν, κάθε input των αναλογικών ο V μου αρχίζει να πηγαινοέρχεται μόνος του ή η κάμερα να κάνει κάτι τέτοια:

tenor.gif?itemid=13728370

Το άφησα (είχα και ψιλοδύσκολη μέρα και θα την πλήρωνε το παιχνίδι) και θα το ξαναπιάσω λίγο πιο μετά. Με λίγη αναζήτηση βλέπω το έχουν κι άλλοι το θέμα (ανεξαρτήτου κονσόλας και γενιάς) και μια "λύση" είναι η αλλαγή στο sensitivity των μοχλών. Για να δούμε… (έσβησα όλα τα save του παιχνιδιού, αρχή ήμουν εξ' άλλου).

Μου το έκανε και στα δύο DS4 που έχω, πάντως. Δεν νομίζω να είναι θέμα hardware, τα τσέκαρα και στο PC.

Λέτε να μου κάνει νερά το Gold Headset και το bluetooth του;

edit: Έχω καμιά ώρα που παίζω με τις ρυθμίσεις στα controls. Τι νεκρές ζώνες, τι ευαισθησίες και τι advanced options αλλάζω, το αποτέλεσμα είναι λιιιγο καλύτερος χειρισμός της κάμερας (που σε κάποιες φάσεις γυρνάει πάλι μόνη της), ο V δεν κουνιέται μόνος του σχεδόν ποτέ, αλλά το μεγάλο μου πρόβλημα είναι στο scrolling. Όπου υπάρχει επιλογή για scroll με τον δεξί αναλογικό (από μηνύματα που βρίσκω στα διάφορα τραπέζια μέχρι το μενού των ρυθμίσεων ή το character creation) το πράγμα ξεφεύγει. Με ή χωρίς τα bluetooth ακουστικά, με τα DS4 ενσύρματα ή ασύρματα συνδεδεμένα. 

Μου το κανε κ μενα στα dualsence, στην αρχη σκευτικα θα χω ελλαττωματικο control αλλά μου το κανε κ στο δεύτερο control κ λεω τοσο γκαντέμης να με, εχω 2/2 χαλασμένα dualsence στο ps5? θα νε bug απο τα πολλα που λενε για το παιχνίδι οποτε το συνέχισα έτσι. προχωρώντας το σταμάτησε να το κανει κ θεώρησα θα ταν το patch 1.05 

5 ώρες πριν, iddqdiddqd είπε

Κάτι που κατάλαβα πολύ αργοπορημένα: τα attributes λειτουργούν ως όρια για τα αντίστοιχα skills. 

π.χ. Με reflex 7, το assault σταματάει να παίρνει xp στο 7.

Δε με είχαν ενθουσιάσει τα perks του assault, οπότε είχα αφήσει χαμηλά το reflex με τη λογική "ας λεβελάρει το assault και βλέπουμε". Τεσπά.

 

ενδιαφέρον, δε το χα πάρει γραμμή !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, tolstoy είπε

Το έχει δοκιμάσει κανείς σε Ps4 Pro? 

Άκουσα ότι σε Xbox δεν έχει πρόβλημα, μόνο σε playstation. Ακόμα και στο 5 χάλια μαύρα έχουν πει. 

 

Xαλια ειναι φιλε στο ps5 μην το παρεις ,αν θες σου πουλαω και το δικο μου σε προνομιακη τιμη ,αποτυχια κονσολα εβγαλαν !400 σελιδες  εχει το θεμα με τις προπαραγγελιες του PS5   ,μηδενικο ενδιαφερον !

 

11 ώρες πριν, noFEARgr είπε

 

 

Πανωλεθρια στις πωλησεις τιποτα δεν πουλησε !Aυτα τα νουμερα ειναι με αφαιρεμενα τα refunds .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tolstoy είπε

Το έχει δοκιμάσει κανείς σε Ps4 Pro? 

Άκουσα ότι σε Xbox δεν έχει πρόβλημα, μόνο σε playstation. Ακόμα και στο 5 χάλια μαύρα έχουν πει. 

 

Αναφαρεται ανωθεν εαν το ψαξεις. Το καθε πατσ βελτιωνει αισθητα το παιχνιδι.  Ανεκτο σε ΠΣ4ΠΡΟ με επιφυλαξεις ποιοτητας γραφικων / εκρηξεις κλπ αλλα παιζεται, το ιδιο και σε ΧΒΟΧ ΟΝΕ, σε ΠΣ4 απλο ξεχνα το, εως το στρωσει αλλο πατς. Εχει αναλυθει πολυυυυυυυ... και ακουγεσαι σαν να τρολλαρεις (τζαστ σειν...) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tolstoy είπε

Το έχει δοκιμάσει κανείς σε Ps4 Pro? 

Άκουσα ότι σε Xbox δεν έχει πρόβλημα, μόνο σε playstation. Ακόμα και στο 5 χάλια μαύρα έχουν πει. 

 

Nαι ρε συ χαλια μαυρα ειναι απλα locked 60αρη εχει στο 95% των περιπτώσεων...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, noFEARgr είπε

 

 

Ρε τους π@π@ρες... Αν είχαν ένα καλύτερο release και καλύτερο performance στις παλιές κονσόλες θα είχαν πιάσει χαλαρά τα 20 εκατ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...