Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, gr8effect είπε

Ρε τους π@π@ρες... Αν είχαν ένα καλύτερο release και καλύτερο performance στις παλιές κονσόλες θα είχαν πιάσει χαλαρά τα 20 εκατ.

Kανενα game δεν επιασε 20m στο launch . Αλλα αν υπηρχε στο ps store και γινοταν launch με την 1.05 εκδοση θα τα εiχε τα 15m σιγουρα. Καλα ετσι και αλλιως τα λεφτα της αναπτυξης και του marketing τα ειχαν βγαλει πριν καν βγει το παιχνιδι . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, gr8effect είπε

Ρε τους π@π@ρες... Αν είχαν ένα καλύτερο release και καλύτερο performance στις παλιές κονσόλες θα είχαν πιάσει χαλαρά τα 20 εκατ.

Εμ ειναι καθαρα θεμα κερδοφοριας της εταιριας. Εκαναν την αρπαχτη στις πωλησεις (σιγα μην το επιστρεψουν ολοι, ισα ισα εφοσον υπαρχει η δυνατοτητα θα δημιουργηθει μεγαλυτερο δεσιμο με το παιχνιδι) για κερδοφορια / μοιρασμα κερδους στις μετοχες, και τωρα θα το τελειωσουν.

Εντωμεταξυ οσο το εψαξα η πτωση στην ονομαστικη αξια της μετοχης δεν εδωσε σαν αποτελεσμα ξεπουλημα της / πτωση κλπ. Αρα δεν ειναι προφανες οτι ειναι χρηματισμος στην πλατη των εργαζομενων (προγραμματιστων) και των πελατων που ειμεθα μεσω ενος ημιτελους προιοντος; 

Εκει το κυνηγανε για το νομικο μειζον θεμα "market manipulation", εμπορικο και πιθανα ΠΟΙΝΙΚΟ.

Αυτο με εχει και σιχτηριζω, οχι το παιχνιδι που ειμαι σιγουρος οτι σε βαθος χρονου θα βγει διαμαντι και λογος αγορας νεας κονσολας....

 

Επεξ/σία από Mazinga
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου απαντήσανε για refund. στελνουν εναν κωδικό "ticket" συμπληρώνεις μια φορμα οπου βαζεις φωτο την απόδειξη αγορας κ του παιχνιδιού που εχεις στα χερια σου κ προχωράνε τη διαδικασια refund η πίστωση ποσού στο gog

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Kανενα game δεν επιασε 20m στο launch . Αλλα αν υπηρχε στο ps store και γινοταν launch με την 1.05 εκδοση θα τα εiχε τα 15m σιγουρα. Καλα ετσι και αλλιως τα λεφτα της αναπτυξης και του marketing τα ειχαν βγαλει πριν καν βγει το παιχνιδι . 

Εδώ έφτυσαν στη μάπα ένα pool 150 εκατ. χρηστών με το για τα μπάζα port του ΧΒΟΧ & PS4 και και παρ'όλα αυτά έκαναν 13 εκατ. πωλήσεις... Μπορεί να έφταναν και τις 30 με το hype που έπαιζε αν το παιχνίδι ήταν στο 8 - 9 (για όλα τα μηχανήματα) στα reviews.

EDIT: Συμφωνώ ότι αν κυκλοφορούσε με το 1.05 θα έπιαναν εύκολα τα 15 εκατ.

Επεξ/σία από gr8effect
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μεγαλυτερο κερδος μακροπροθεσμα θαναι στο online, αν δεν χασουν κοσμο μεχρι την κυκλοφορια του, θα εχουν ενα μονιμο εκτυπωτη χρηματων για χρονια μεχρι να βγει το Witcher 4. παντως απο την μια καλυτερα που εκανε αυτες τις πωλησεις, και ας μην βαζει μυαλο ο καταναλωτης, διοτι εξασφαλιζεται για την ωρα η υπαρξη του GOG. σε καθε αλλη περιπτωση θα ηταν απο τα πρωτα θυματα  ενος καταστροφικου launch σε πωλησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα γκρινιάξει ότι το παιχνίδι υπο-αξιοποιεί το open world στοιχείο του, και σε γενικές γραμμές δεν έχω αλλάξει γνώμη. 

Η εξαιρετική όμως αρχιτεκτονική του, δίνει ρέστα. Είχα ένα gig να μπω στο παρακάτω εργοστάσιο:

1608755602884.JPG.d8d7578a3d9d0e43eee031841bdf167e.JPG

1608755540888.JPG.3737bc0f86770e05f2d4bce5edc45b14.JPG

Φρουροί, κάμερες τα πάντα όλα. Πως μπήκα τελικά;

Spoiler

 

Από το σωλήνα! (οκ, με doulbe jump)

1608755602884-b.jpg.1768f8ef2b2b0840d31ae9e893f21716.jpg

 

Δεν είμαι καν σίγουρος αν ήταν "σχεδιασμένο" να μπεις από εκεί: δεν είχε πόρτα ή καταπακτή ή hacking points ή οτιδήποτε, έπρεπε να κατέβεις σε ένα μπαλκόνι μετά, και να σπάσεις παράθυρο με το χέρι το οποίο θέλει από μόνο το επιμονή γιατί δε χωράς.

Συχνά στις "ενδεδειγμένες" διαδρομές σου έχουν φάτσα κάρτα την κύρια είσοδο για combat, στο πλάι σκουριασμένη πόρτα για stealth με body, από δίπλα καταπακτή για stealth με technical και παραπαραδίπλα στρατηγικά τοποθετημένο σκουπιδοντενεκέ δίπλα στο φράκτη. Από τη μία δίνουν κάτι για όλους, από την άλλη είναι λες και σου βγάζει μενού με κουμπάκια. 

Η φασούλα εδώ, στα μάτια μου είναι πιο τίμια και σε βάζει καλύτερα στον κόσμο του παιχνιδιού: σου δίνουμε εργαλεία & κανόνες, και εσύ βγάλε άκρη όπως νομίζεις. Εκεί εντάσεται και το προηγούμενο παραπονό μου για την αστυνομία πχ. Δεν είναι επειδή με καίει να κάνω όλη μέρα οκταράκια και να σκοτώνομαι με το NCPD. Είναι επειδή το παιχνίδι χάνει ευκαιρίες να έχει συστήματα που δουλεύουν και αλληλεπιδρούν το ένα με το άλλο και περιορίζεται να στα teasάρει μόνο σε scripted σκηνές ή απλά καθόλου. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, iddqdiddqd είπε

Φρουροί, κάμερες τα πάντα όλα. Πως μπήκα τελικά;

Σιγουρα βρισκεις και αλλον τροπο.

Χαιρομαι που υπαρχει quest για αυτο το μερος γτ ψαχνιομουν να μπω να δω τι και πως :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

17 GB λέει στο Pro μου. Δυστυχώς, δεν βλέπω αναφορά σε κάποιο fix για το θέμα με το drift. Ελπίζω να είναι κάποιο shadow fix! Αν και δεν νομίζω να είναι προτεραιότητά τους. edit: Για την δικιά μου περίπτωση (βλ. προηγούμενη σελίδα) δεν έφταιγε το παιχνίδι.

Επεξ/σία από kosmsamo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kosmsamo είπε

17 GB λέει στο Pro μου. Δυστυχώς, δεν βλέπω αναφορά σε κάποιο fix για το θέμα με το drift. Ελπίζω να είναι κάποιο shadow fix! Αν και δεν νομίζω να είναι προτεραιότητά τους.

Στις κονσολες αφορα κυριως το θεμα των κρασαρισματων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είναι ευχάριστο που τα Patch τα πετάνε το ένα πίσω από το άλλο, ελπίζω μέσα στον Ιανουάριο να δούμε και το πρώτο μεγάλο Update να στρώσει η κατάσταση για να το απολαύσουμε όπως του αξίζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Πάντως είναι ευχάριστο που τα Patch τα πετάνε το ένα πίσω από το άλλο, ελπίζω μέσα στον Ιανουάριο να δούμε και το πρώτο μεγάλο Update να στρώσει η κατάσταση για να το απολαύσουμε όπως του αξίζει.

ναναι καλα το crunching.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...