Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οτι και να λεμε ειναι παιχνιδαρα. Ειμαι level 34 και street creed 50 και παω απο εδω και απο εκει σε αυτη την εκπληκτικη πολη και δεν ξερω τι θα βρω στο δρομο μου να αντιμετωπισω! Αν φτιαχτουν τα crash θα μιλαμε για επος στο ps5...Που να βγει και το next gen patch!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, vaggos231 είπε

εχει κανενας καμια πληροφορια για το πως παιζει στο ps4 pro? αξιζει την αγορα η περιμενουμε ακομα;

Πολυ οριακα καλυτερα περειμενε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vaggos231 είπε

εχει κανενας καμια πληροφορια για το πως παιζει στο ps4 pro? αξιζει την αγορα η περιμενουμε ακομα;

Για μένα, μιας και το γράψιμο και η αισθητική υπερκαλύπτει τα τεχνικά θεματάκια και το απλά αποδεκτό gameplay (στις 30 ώρες που έχω φτάσει), αξίζει να επενδύσει κάποιος τον χρόνο του. Πέραν από δύο κρασαρίσματα, τα κάμποσα bugs (π.χ. μου σπάει λίγο τα νεύρα το σκάλωμα που τρώει στα οχήματα και δεν αλλάζει η κάμερα όσο κι αν πατάς το δεξί βελάκι, μέχρι να μπεις στο ράδιο), το pop-in (που, για να είμαι ειλικρινής, δεν είναι και τόσο χειρότερο από π.χ. το The Division 2 που τελείωσα πρόσφατα) και την αστάθεια στο frame rate σε αρκετά σημεία, τρέχει καλά στο Pro. Βέβαια, ίσως είμαι και πιο ανεκτικός, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι το χάλι και το unplayable παιχνίδι που παρουσιάζουν κάποιοι (τουλάχιστον από την έκδοση 1.05 που ξεκίνησα να παίζω). Όποιος θέλει να δει ένα κακό παιχνίδι σε ΟΛΟΥΣ τους τομείς, αρκεί να ρίξει μια ματιά στο Fast & Furious Crossroads. 😀

Από την άλλη, αναλόγως την τσέπη, ειδικά αν δεν περισσεύει το χρήμα. Άμα έχεις αμφιβολίες ή να διαλέξεις ανάμεσα σε αυτό και σε κάτι άλλο, θεωρώ πιο συνετό να περιμένεις να φτιάξουν αυτά που φτιάχνονται (κυρίως το framerate) κι ενδεχομένως μια πτώση τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vaggos231 είπε

εχει κανενας καμια πληροφορια για το πως παιζει στο ps4 pro? αξιζει την αγορα η περιμενουμε ακομα;

Μακριά... 

13 ώρες πριν, gr8effect είπε

 

DimitrC_2077_19.jpg

Το side quest με την παραπάνω (δεν λέω το όνομα της για να μην κάνω spoiler για όσους δεν το έχουν παίξει) ήταν από τα καλύτερα του παιχνιδιού (σε όσα τουλάχιστον είχα δει πριν το παρατησω) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τους φίλους που ρωτάνε σχετικά με την απόδοση της Κυβερνοαλητείας 2077 σε xbox series s. Λοιπόν έχω καμιά 10αριά ώρες στο παιχνίδι έκδοση 1.06, παίζω καναπεδάτος σε μια tv lg 4k (οχι τπτ το ιδιαίτερο low-mid range).

Το παιχνίδι δείχνει μαμιστερό. Τα γραφικά του δεν εχουν σχέση με footage που εχω δει στο youtube απο basic xbox1 και ps4-pro. Ο σχεδιασμός της πόλης είναι όλα τα λεφτά, ιδιαίτερα οταν κοιτάς ψηλά τα κτίρια, νομίζεις ότι εισαι σε μετρόπολη του μέλλοντος, κάτι ανάμεσα σε dystopian Τόκυο και Χονγκ κογκ. Ο φωτισμός και οι αντανακλάσεις είναι ότι καλύτερο έχω δει, σε τέτοια κλίμακα τουλαχιστον. Βολτάρεις στα σοκάκια, τα μαγαζιά και τα ζουζουνόμπαρα και νομίζεις οτι είσαι ο Blade runner. Εκεί εχει πέσει πολύ δουλίτσα. Σύμφωνα με το DF στο series s υπάρχουν τα textures του x σε quality mode με χαμηλότερη ανάλυση. Τώρα οι npcs ειναι πιό χαζοί απο παιχνίδια του Ν64 και γκλιτσάρουν με πάθος .Μπουκάρουν σε σκάλες σαν το φάντασμα των περασμένων Χριστουγέννων και μπαινοβγαίνουν μέσα σου και σε τοίχους σαν τον γλίτσα απο τους Ghostbusters. Ελπίζω να το βελτιώσουν γιατί ενοχλεί. Frame drops δεν εχω συναντήσει κάτι ενοχλητικό ως τώρα. Το combat έχει επίσης σταθερό framerate σε κλειστούς και ανοιχτούς χώρους. Οταν τους σκοτώνεις βέβαια προσγειώνονται λες και απέναντι βρίσκεται ο πάτερ Κάρας απο τον εξόρκιστή και τους κάνει τα δικά του. Δεν εχω συναντήσει crashes ως τωρα.

Το story με εχει τραβήξει ( οχι οπως του witcher) και πραγματικά οταν γυρίζω από τη δουλειά ανυπομονώ να κάτσω να παίξω, κάτι που έχει να μου συμβεί από εποχές witcher.

Θυμίζω οτι ενα series s κοστίζει 300€( μεταχειρο 250 ισως κ λιγότερο) και αποκτάς ΔΙΚΙΑ σου γνώμη για το παιχνίδι παίζοντας το αξιοπρεπέστατα. Θέλει δουλειά ακόμα αλλά το αξίζει. Θα επανέλθω μόλις προχωρήσω λιγο τα quests και μου κάτσει το γκομενάκι που έχω σταμπάρει. Καλή χρονιά με υγεία και ότι γουστάρει ο καθένας cheers!

Επεξ/σία από plg
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυο γρήγορα tips:

Πρέπει να το έχει αναφέρει και άλλος αλλά αγοράστε το double jump από τον ripperdoc της γειτονιάς σας. Είναι ακριβό (45.000) αλλά αξίζει και αλλάζει πολύ τον τρόπο που κινείσαι μέσα στον κόσμο και τις μάχες. Βγάζει πίσω τα λεφτά του γιατί στις ταράτσες έχει τις κεραίες που με hack δίνουν components και χρήμα.

Ρίχνετε ματιές στα μηνύματα σας. Σε ορισμένα μπορείτε να απαντήσετε και ξεκλειδώνουν quests και μερικές εκπλήξεις. (όπως ένα hot ραντεβού που πέτυχα απλά scollάροντας τα μηνύματα και θα μπορούσα να είχα χάσει)

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

DimitrC_2077_21.jpg

Επεξ/σία από gr8effect
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή το Big In Japan side job που μόλις τελείωσα και το easter egg του στο

Spoiler

The Office, και συγκεκριμένα σ' αυτήν την επική σκηνή από την 6η (;) σεζόν:

 

μόνο και μόνο που το παιχνίδι έχει side jobs/gigs με αναφορές σε τρεις από τις top 5 σειρές all-time (imho, φυσικά):

Spoiler

Breaking Bad

The Americans

The Wire

παίρνει έξτρα πόντους από μένα! 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Daredevil είπε

όπως πήγε το πράγμα, νομίζω αναμενόμενο...

 

πωωω και το εχω στην αναμονη τοσο  καιρο ,δυσκολα τα πραγματα δεν ξερω αν θα περιμενω τοσο .Μαλλον θα το ξαναξεκινησω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...