Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας μου επιτραπει να γραψω κι εγω τη γνωμη μου για τον εν λογω τιτλο

Θα ειμαι πολυ συντομος καθοτι θεωρω οτι τα περισσοτερα απ αυτα που θα γραψω εχουν ειπωθει στο thread.

Cyberpunk λοιπον

Πολυαναμενομενος τιτλος, με 2-3 αναβολες στην ημερομηνια κυκλοφοριας του που ομως τουλαχιστον εμενα δεν με ενθουσιασε,δεν με ανταμειψε ,δεν με ικανοποιησε.

Οταν εχεις ενα τιτλο που ξερεις οτι ειναι ανοικτου κοσμου,και οτι μαλιστα αυτος ο κοσμος ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ πραγματικα και οτι μεσα στο παιχνιδι υπαρχουν αμετρητες αποστολες και ολα αυτα στο 2021 (μετραει) εχεις πολλες προσδοκιες οτι θα παιξεις ενα Game που θα το καταυχαριστηθεις.

Τι κριμα ομως που τα πραγματα δεν ειναι ετσι

Και για να γινω πιο συγκεκριμενος το cyberpunk ειναι κλασσικη περιπτωση τιτλου στον οποιο  δεν εχει δοθει προσοχη στα επιμερους στοιχεια που το αποτελουν  .Και δεν εννοω τα bugs που αυτα με το καιρο διορθωνονται(;)

Εννοω οτι το cyberpunk τα χει ολα πλουσια τεραστιος κοσμος,πολλοι ανθρωποι να κινουντα στο χωρο,παρα πολλες αποστολες,φοβερη ποικιλια οπλων,αμετρητα πραγματικα οχηματα ο,τι εχει αυτο το παιχνιδι το χει στο πολυ.Ποιο ειναι το θεμα ομως;Οτι δε δοθηκε προσοχη στο καθενα απ αυτα να ειναι προσεγμενα και σχεδιασμενα με ομορφο τροπο.Οτι προσπαθω μα πραγματικα προσπαθω και το εννοω να βρω μια αποστολη που να με ενθουσιασει ,που να πω "Ναι ρε φιλε,αυτο μαλιστα".Κλασσικη περιπτωση παιχνιδιου οπως αλλοι πολλοι (το a c odyssey πχ) που μπορει να ναι 200-300 ωρες παιχνιδι αλλα δε σε ενθουσιαζει ,δεν εχει ποιοτητα .Καθολου ποικιλια στο gameplay ,δεν εχει δοθει προσοχη στη κινηση των ανθρωπων που κινουνται στο δρομο,μετριο συστημα μαχης και αλλα πολλα αρνητικα.

Κλεινοντας θελω να πω οτι μοιαζει σα να βγηκε το παιχνιδι στην αγορα καπως βιαστηκα η να βγηκε απο μια ομαδα ανθρωπων που δε ξερει να κανει καλα αυτο που κανει (που αν κρινω απ το witcher 3 αυτο μαλλον δεν ισχυει)

Προσωπικα προτιμω εναν τιτλο ακομη κι αν εχει διαρκεια 10-15 ωρες  αλλα να εχει δοθει προσοχη  στα σημεια,να εχει γινει δουλεια προσεκτικη,που να δειχνει οτι σεβεται τον πακτη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 4 μήνες μετά...

Απορώ τι μανία τους είχε πιάσει όλους τότε οταν πρωτοβγηκε, επειδη δεν ετρεχε στο PS4. Το Far Cry 6 τώρα τα ίδια χάλια έχει στο PS4 και το πέρασαν στα χαμηλά.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, petran79 είπε

Απορώ τι μανία τους είχε πιάσει όλους τότε οταν πρωτοβγηκε, επειδη δεν ετρεχε στο PS4. Το Far Cry 6 τώρα τα ίδια χάλια έχει στο PS4 και το πέρασαν στα χαμηλά.

Συνδυασμός του hype (μιλάμε για το πιο πολυαναμενόμενο παιχνίδι των τελευταίων ετών), και της έλλειψης πληροφοριών για το πώς τρέχει στο PS4 (με το κάκιστο review process, τα αχρείαστα "runs surprisingly well" κλπ.), κατά την άποψή μου. Δεν το έπαιξα βέβαια στην base κονσόλα, αλλά σε PS4 Pro (τις πρώτες 80 ώρες), οπότε δεν είδα τι συμβαίνει εκεί ιδίοις όμμασι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, petran79 είπε

Απορώ τι μανία τους είχε πιάσει όλους τότε οταν πρωτοβγηκε, επειδη δεν ετρεχε στο PS4. Το Far Cry 6 τώρα τα ίδια χάλια έχει στο PS4 και το πέρασαν στα χαμηλά.

 

 

 

Το βασικο και πιο μεγάλο προβλημα του CP ηταν το ποσο ασχημα ετρεχε στις επιδόσεις.
Ναι υπηρχαν διαφορα θεματα, glitches, AI και αλλα που απλα επεξαν ρολο στο γενικοτερο κραξιμο, αλλα το βασικό θεμα ηταν στο πως ετρεχε.

αποσο βλεπω στα τεστ, το FC6 στο ps4 τρεχει με σταθερα 30FPS, με μικροσκοπικα drops εδω και εκει. 
το CP στο PS4 ειχε απειρα σημεια που το framerate βουτουσε στα 20 και ακομα πιο κατω που πραγματικα γινοταν unplayable. Δλδ οδηγούσες κ το 20αρακι ηταν το στανταρ. αν γινοταν και καμια σκηνη δρασης, εβλεπες και 15. Το ιδιο και σε πολλες σκηνες δρασης σε εξωτερικους χωρους. Και μαζι με ολα αυτα, ειχες και χοντρα θεματα με loading στα textures που πηγαινες σε περιοχες και απλα επερνε 5-10-20-30 δευτερα να φορτώσει τα textures και ως τοτε νομιζες οτι εβλεπες ps1 game. 

Γενικα και τα δυο παιχνιδια ειχαν διάφορα glitches και θεματα στο launch τους. Αλλα ΑΑΑ τίτλο open world που στον open world του το framerate εκανε τακτικες βουτιες στα 15-20FPS, ε οχι, δεν ειχαμε ξαναδει. Για εμένα αυτο ηταν το μεγαλο και βασικό προβλημα του τίτλου. που εχει βελτιωθει αισθητα πλέον, αλλα οκ, παραμενει ενας τιτλος που υποφερει πολυ στο X1 και το PS4. Και θυμιζω οτι ο τίτλος βγηκε για αυτες τις κονσόλες μονο ε; Δεν εχει βγει επισημα για PS5/XSeries, δεν ειναι δλδ crossplatform κυκλοφορία. Οπότε για τις κονσολες που βγηκε μονο, ε η κυκλοφορια ηταν σπασμενη οποτε δικαιοτατη η κατακραυγη του κοσμου για αυτο το πραγμα.

Απο εκει κ περα, η κατασταση εκτροχιαστηκε και ο καθε influencer εκανε βιντεακι για το καθε γκλιτσακι που εβρισκε για να περνει κλικ και το bullying που δεχθηκε ο τιτλος για πολλα αλλα θεματα ηταν αδικο. Αρτος και θεαματα...

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Άντε, φαίνεται πως πλησιάζει η ώρα. Μάλλον, διέρρευσε και το εξώφυλλο, για τη next-gen έκδοση.

Σύντομα οι Next-Gen εκδόσεις του Cyberpunk 2077 για PS5 και Xbox Series (bossfight.gr)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το τερματισα πριν μερικες μερες στο Series X. Το παιχνιδι ειναι σε παρα πολυ καλη κατασταση, bugs ιδιαιτερα δεν ειδα και το ευχαριστηθηκα πολυ. Περιεργος ειμαι με τη next gen εκδοση ποσο καλυτερο θα γινει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους..θέλω να κάνω μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει.

αγορασα πρόσφατα μεταχειρισμένο το cyberpunk για ps4…το έκανα εγκατάσταση όμως να το πίνω στο ps5…ενώ έχω κάνει κανονικά την εγκατάσταση (110gb πιάνει αν θυμάμαι καλά) και ενώ έχω ξεκινήσει το παιχνίδι και έχω παίξει 2-3 ώρες στην αρχική σελίδα της κονσόλας και ενώ είμαι πάνω στο εικονίδιο του παιχνιδιού στην δεξιά πλευρά μου έβγαζε αγορά full game 50€..αυτό δεν μου το βγάζει σε κανένα άλλο παιχνίδι παρά μόνο σε όσα έχουν βγει upgrades επι πληρωμή για έκδοση ps5 (πχ ghost of Tsushima)..σήμερα και αφού έβγαλε επίσημη ανακοίνωση η Sony πως έχει γίνει upgrade το cyberpunk για ps5 και αφού δήλωσε ότι για όσους είναι είδη κάτοχοι της ps4 έκδοσης θα πάρουν την καινούργια δωρεάν μπήκα να κάνω την αναβάθμιση..εκεί είδα ότι μου γράφει full game 25€ πλέον και δεν μου δίνει το δικαίωμα από πουθενά να κατεβάσω εν τέλη δωρεάν την καινούργια έκδοση.

Έχει κανείς ιδέα τι ακριβώς γίνεται και γτ αφού έχω είδη το παιχνίδι μου βγάζει επιλογή για αγορά full game (να σημειώσω αν και δεν ξέρω κατά ποσό παίζει ρόλο έχω την έκδοση με το χάρτινο εξωτερικό κουτάκι που έδινε και κάποια επιπλέον πράγματα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως γράφουμε και στο topic του ps5 αντιμετωπίζουμε πολλοί το.ιδιο θέμα...φαίνεται να είναι θέμα region και ps store και μάλλον μόνο σε μας που το χουμε σε δισκάκι...ας ελπίσουμε αύριο μεθαύριο το πολύ να το φτιάξουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια από τα ίδια....Θεωρω ότι από αυριο θα περάσει και στο δικό μας store το free upgrade.

Κρίμα γιατι γύρισα από δουλεια και είχα κουρδιστεί να το αρχίσω κανα 2ωρο απόψε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους έχουν θέμα με το upgrade ας τσεκάρουν και το region του disk με βάση τους κωδικούς εδώ https://support.cdprojektred.com/en/cyberpunk/playstation/sp-technical/issue/1574/cyberpunk-2077-language-support-1 

Επεξ/σία από gRim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα μου όμως δεν είναι μόνο από την στιγμή του upgrade και μετά αλλά και πριν πάρει το upgrade..δλδ από πριν μου έβγαζε για αγορά full game…και εσάς το ίδιο γινότανε ή μόνο τώρα με το upgrade σας το κάνει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...