Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, klainmaingr είπε

Έπαιξα και εγώ 6-7 ώρες χθές σε SeriesX.

Γενικά φαίνεται οτι είναι cross gen, (ανάλυση) αλλα τουλάχιστον τα fps μου φάνηκαν πολύ σταθερά προς τα 60.
Δοκίμασα και quality mode αλλα δεν παλεύεται το 30ρι, δε βρίσκω το λόγο.

Σαν game φαίνεται να είναι όλα όσα περιμέναμε οπότε βάζω στην άκρη την χαμηλή ανάλυση (1080; Dynamic; Δεν είμαι σίγουρος) και απλά χαίρομαι το game. Τα bugs δεν είναι τόσο game breaking όσο παρουσιάζονται (Τουλάχιστον δε μου έτυχε κάτι τέτοιο) οπότε πάμε γερά. Αυτά σαν streetkid και με τον χαμούλη που γίνεται στην πόλη.

Οι παιδικές ασθένειες για μένα είναι ανεκτές εώς αδιάφορες (Στο seriesX τουλάχιστον) και όταν με το καλό βγεί το next gen patch το ξαναβλέπω.

Επειδη σεβομαι την αποψη σου, θεωρεις οτι αξιζει να το παρω στο PS5 η να περιμενω κανα 6μηνο η οσο μεχρι το patch?

Θεωροντας παντα οτι θα εχει τις κλασσικες μηδαμηνες διαφορες XSX-PS5 αφου εκει το παιζεις.

Δοξα τω θεω εχω μεγαλουτσικο backlog αλλα αν ειναι πια τοσο fun και mustplay στη σημερινη του κατασταση ε ας το παρω και ας με εκνευρισαν απειρα οι Πολωνοι με τη συμπεριφορα τους προς τις next gen consoles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 746
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, papageord είπε

Aπο θεμα γραφικων η σειρα στα δικα μου ματια παει... XSX  -> ps5*  -> XSS-> one x ->  ps4 ->  -> -> one s
Μεχρι και το series s ειναι downgraded πολυ. Σε ps4 φαινεται να δουλευει λιγο καλυτερα απο one s.

Στο one s που εχω εγω μιλαμε για 15fps ,κατω απο 720p και τρελλο blur παντου, οποτε με βλεπω να το βαζω pc version στην 1050ti και τον 3770 μου, και να παιζει καλυτερα 😉 

*It turns out that Cyberpunk 2077 on PS5 does not have the "quality mode" that is available on Xbox Series X. That is to say, the game on PS5 runs in "performance mode" by default.

Δεν βλεπω κανα τεραστιο  downgrade  προσωπικα εγω στην εκδοση του series s.Μια χαρα τρεχει και εκει το παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχολίασα και στο άλλο τοπικ για το pc .

Το game εκανε 8εκ preorders . Βγάλανε μισο δις απο αυτους που αγόρασαν χωρίς να εχουν δει καν τι αγοράζουν . Οποτε μην απορείτε για τη κατάσταση στην οποία βγήκε το παιχνίδι. 
Ειδικα για της προηγουμενες γενιάς κονσόλες μιλάμε για αθλιότητα που δε δικαιολογείται με τιποτα . 
Αλλα είπαμε μισο δις μονο απο τους Preorderakides . Οποτε....

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το game απ' αυτα που βλέπω δεν έπρεπε να βγει για ps4/x1s ή τουλάχιστον να επιστρέψουν λεφτά απο την στιγμή που δεν υπήρχαν και in-game videos απ΄αυτές τις εκδόσεις

Στο pc πάντως με dlss είναι μια χαρά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, stratos789 είπε

Βρε μάγκες ξέρετε τι παίζει με τα preorders από πλαίσιο, έχουν καλέσει κανέναν από σας?
Τους πείρα χθες το πρωί τηλ και μου είπαν θα με πάρουν από το τμήμα των preorders τηλ για να κανονίσουμε και δεν με πειραν ποτέ.

Τους έστειλα μήνυμα χθες περίπου στις 7 στο FB και σήμερα το πρωί κατά τις 11 απάντησαν και είπαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου, αλλά ακόμα τίποτα μέχρι στιγμής.

Δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα δυστηχως οι αλυσιδες παλι εκαναν τις γνωστες τους λαλακιες χωρις να ενημερωσουν.

Η Bandai Namco εδωσε λιγα pre order bonus για Ελλαδα,και οι αλυσιδες δεν ενημερωσαν(ουτε καν να αλλαξουν τροπο παραγγελιας) ποιος θα παραλαβει και ποιος οχι(γιαυτο και πριν λιγες μερες εβγαλαν τα pre order bonus απο το site τους).

Δες και στον συμφορουμιτη απο Public τι του εδωσαν(που ειχε τα ιδια pre order με Πλαισιο)

Εντομεταξυ επειδη το καταλαβα οτι θα παιχτει χαζομαρα με τις εδω αλυσιδες εστειλα email ακυρωση την Δευτερα το πρωι στο Public,και ακομα δεν μου εχουν απαντησει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, totalius είπε

Το σχολίασα και στο άλλο τοπικ για το pc .

Το game εκανε 8εκ preorders . Βγάλανε μισο δις απο αυτους που αγόρασαν χωρίς να εχουν δει καν τι αγοράζουν . Οποτε μην απορείτε για τη κατάσταση στην οποία βγήκε το παιχνίδι. 
Ειδικα για της προηγουμενες γενιάς κονσόλες μιλάμε για αθλιότητα που δε δικαιολογείται με τιποτα . 
Αλλα είπαμε μισο δις μονο απο τους Preorderakides . Οποτε....

Αυτο που λες εχει οση λογικη εχει το να παραγγειλει καποιος κατι με προπληρωμη και οταν το λαβει να ειναι σπασμενο και να παρει την απαντηση "ας το εβαζες αντικαταβολη να το εβλεπες πρωτα πριν το πληρωσεις"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Δεν βλεπω κανα τεραστιο  downgrade  προσωπικα εγω στην εκδοση του series s.Μια χαρα τρεχει και εκει το παιχνιδι

Έχεις δει πως τρέχει στα προηγούμενα μοντέλα? Αθλιότητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, papageord είπε

Ο φιλος απο πανω σε one x λεει οτι ειναι τα ιδια χαλια. Ειλικρινα απορω με το θρασος τους να βγαλουν και collectors ολοκληρη κονσολα !!!

Ακριβώς αυτό, και από εκεί είναι που τρως την μεγαλύτερη απογοήτευση. Αγοράζεις συλλεκτική κονσολα cyberpunk και το παιχνίδι τρέχει χάλια σε αυτή τη κονσόλα. Το βίντεο που ανέβασε ο φίλος που δείχνει τα fps να πέφτουν στα 28 στο one X δεν είναι τίποτα. Που να δείτε τι γίνεται σε άλλα ανοιχτά σημεία της πόλης. Και δεν έχω απαιτήσεις να τρέχει το παιχνίδι σε 60 fps κτλ σε προηγούμενη γενιάς κονσόλας αλλά ρε παιδιά αυτό το πράγμα είναι σχεδόν unplayable. 

Δεν πειράζει ας πρόσεχα, την επόμενη φορά θα ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Επειδη σεβομαι την αποψη σου, θεωρεις οτι αξιζει να το παρω στο PS5 η να περιμενω κανα 6μηνο η οσο μεχρι το patch?

Θεωροντας παντα οτι θα εχει τις κλασσικες μηδαμηνες διαφορες XSX-PS5 αφου εκει το παιζεις.

Δοξα τω θεω εχω μεγαλουτσικο backlog αλλα αν ειναι πια τοσο fun και mustplay στη σημερινη του κατασταση ε ας το παρω και ας με εκνευρισαν απειρα οι Πολωνοι με τη συμπεριφορα τους προς τις next gen consoles.

Αν δεν έχεις καμιά καίλα να το παίξεις άμεσα θα σου έλεγα να περιμένεις το next gen patch για να το ευχαριστηθείς στο έπακρο.

Προσωπικά ήμουν hyped και ξεκίνησα κυριολεκτικά στο ΝΖ launch και ξέρω οτι είμαι beta tester. Αν δεν είσαι σε αυτή την κατηγορία, παίξε οτιδήποτε άλλο και πάρτο αν μη τι άλλο μετά το πρώτο/δεύτερο major patch που θα φύγουν τα χοντρά και θα πέσει και λίγο η τιμή.

Having said that, το game σε next gen κονσόλες είναι μια χαρα playable και τώρα, αν δεν είσαι νευρόσπαστος, με κάνα μικροbug ή freeze (δεν έχω πάθει κάτι μέχρι τώρα - φτου φτου - αλλα βλέπω απο άλλα παιδιά που ζορίζονται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Έχεις δει πως τρέχει στα προηγούμενα μοντέλα? Αθλιότητα 

Εγω μιλαω για τις εκδοσεις του ps4 pro και ανω.Δεν αναφερομαι στην αθλιοτητα των 18 φρειμς στις εκδοσεις του ps4 και xbox one.Διοτι εκει ειναι οντως  απαραδεκτο

Προσωπικα αν επαιρνα αυτο το παιχνιδι σε μια απο αυτες τις 2 κονσολες, και εβλεπα αυτο το πραγμα μπροστα μου? θα ζητουσα τα λεφτα μου πισω.

 

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Αυτο που λες εχει οση λογικη εχει το να παραγγειλει καποιος κατι με προπληρωμη και οταν το λαβει να ειναι σπασμενο και να παρει την απαντηση "ας το εβαζες αντικαταβολη να το εβλεπες πρωτα πριν το πληρωσεις"

Καμία σχεση ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Αυτο που λες εχει οση λογικη εχει το να παραγγειλει καποιος κατι με προπληρωμη και οταν το λαβει να ειναι σπασμενο και να παρει την απαντηση "ας το εβαζες αντικαταβολη να το εβλεπες πρωτα πριν το πληρωσεις"

Νομίζω τα 8 εκ σε preorders που αναφέρει δεν είναι δικαιλογία, αλλά είναι εξήγηση: όσο με ύπουλες τακτικές πέφτει το παραδάκι, θα τις συνεχίζουν.

Τώρα, όσοι έκαναν preorder είναι και θήτες και θύματα: από τη μία πήραν κάτι που για μένα στις παλιές κονσόλες δεν αξίζει τα λεφτά που ζητάει, αλλά από την άλλη βάλανε το λιθαράκι τους να συνεχιστεί αυτή η σάπια κατάσταση.

Επεξ/σία από iddqdiddqd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Δεν βλεπω κανα τεραστιο  downgrade  προσωπικα εγω στην εκδοση του series s.Μια χαρα τρεχει και εκει το παιχνιδι

visual downgrade μεγαλο. Τεραστιο δεν ειπα, αλλα ειναι εμφανες πολυ.  Στο XSS δεν υπαρχει κατι ευθεια.
Σαν να τρεχει σε λιγοτερη αναλυση. Sharpness κλαφτα, τα νεον στο μπαρ ειναι σβηστα, σαν του one s, η ταπετσαρια ειναι θαμπη...  Στο πρωτο screenshot εχουν αφησει ανοιχτο το grain στις 2 πρωτες κονσολες σιγουρα, μετα το εκλεισαν.

Το ζητημα δεν ειναι το texture στην ταπετσαρια, αλλα να δουμε, τι αφησαν στο low ανα generation και hardware, για να εχουμε ελπιδα σε base console να δουμε κατι καλυτερο μετα απο ενδεχομενο patch.
Σιγουρα οι ναυαρχιδες κονδολες με ray tracing κλπ οταν μπει θα δειχνουν ΠΟΛΥ σουπερ.
Ετσι οπως το βλεπω , στην καλυτερη να παρουν ενα boost , τυπου το one s να γινει σαν το ps4. Κατι παραπανω... χλωμο

Untitled-2.jpg

Untitled-1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Εγω μιλαω για τις εκδοσεις του ps4 pro και ανω.Δεν αναφερομαι στην αθλιοτητα των 18 φρειμς στις εκδοσεις του ps4 και xbox one.Διοτι εκει ειναι οντως  απαραδεκτο

Προσωπικα αν επαιρνα αυτο το παιχνιδι σε μια απο αυτες τις 2 κονσολες, και εβλεπα αυτο το πραγμα μπροστα μου? θα ζητουσα τα λεφτα μου πισω.

 

Απο τη στιγμη που κυκλοφορησε σε αυτες τις κονσολες και ειναι οπως ειναι το παιχνιδι, ειναι απαραδεκτο. Βασικα δεν επρεπε να το κυκλοφορησουν αλλα ποιος το κανει αυτο

Το μεγαλο ερωτματικο ειναι γιατι απαγορεψαν να δειξουν footage απο αυτες τις κονσολες. Εφ οσον ξερανε οτι το παιχνιδι θα τρεχει σκατα, και η πλειοψηφια του κοσμου εχει προηγουμενης γεννιας κονσολα αρα απο εκει θα παρουνε ενα μεγαλο ποσοστο απο τα εσοδα. Σορρυ αλλα για εμενα ειναι απαραδεκτο και αθλιο

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Απο τη στιγμη που κυκλοφορησε σε αυτες τις κονσολες και ειναι οπως ειναι το παιχνιδι, ειναι απαραδεκτο. Βασικα δεν επρεπε να το κυκλοφορησουν αλλα ποιος το κανει αυτο

Το μεγαλο ερωτματικο ειναι γιατι απαγορεψαν να δειξουν footage απο αυτες τις κονσολες. Εφ οσον ξερανε οτι το παιχνιδι θα τρεχει σκατα, και η πλειοψηφια του κοσμου εχει προηγουμενης γεννιας κονσολα αρα απο εκει θα παρουνε ενα μεγαλο ποσοστο απο τα εσοδα. Σορρυ αλλα για εμενα ειναι απαραδεκτο και αθλιο

Ειναι πολυ απλο!!Εξυπνο μαρκετινγκ το λενε αυτο

Αλλιως θα τους εκοβε  τελιως τις πωλησεις  σε αυτες τις 2 πλατφορμες.

Δεν ηταν καθολου τυχαιο τελικα το γεγονος, που δεν μας εδειξαν εξαρχης gameplay υλικο ,απο ps4 και χβοχ ονε.

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...