Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω στη θεση σου θα ξαναπληρωνα(επεστρεφα το refund)....

Το εχω κανει σε αντικειμενο που αργησε να ερθει (μου εγινε refund)....μετα απο 1 εβδομαδα ηρθε ομως αργοπορημενα και τον πληρωσα τον πωλητη.

Το πρόβλημά μου είναι πως ο πωλητής δεν υπάρχει πλέον στο site.... Έστειλα email στην εξυπηρέτηση και περιμένω κάποια απάντηση.

Κρίμα είναι πραγματικά.

 

Πάντως συνήθως επειδή υπάρχουν μικρές καθυστερήσεις, όποτε ανοίγω refund σημειώνω πως "ακολουθώ την διαδικασία του Site. Παρακαλώ περιμένετε άλλες δύο εβδομάδες πριν εκτελέσετε το refund"

 

Συνήθως το κάνουν. Και συνήθως λειτουργεί άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ζώα είναι αυτοί στο τελωνείο;;;μου ήρθε η δεύτερη επιστολή για ένα δεύτερο πακέτο που περιμένω από iherb...τελείως ανορθόγραφο το επίθετο μου με αποτέλεσμα να περάσω έναν γολγοθά για να παραλαβω την επιστολή!!!!!Και την πρώτη φορά λάθος μου το είχαν,και μου είπε αυτή στο ταχυδρομείο να τους ειδοποιήσετε να μην το ξανακάνουν λάθος Γτ δεν θα μπορέσω να σας ξαναδωσω οτιδήποτε αν είναι λάθος....τι να κάνω ρε παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ζώα είναι αυτοί στο τελωνείο;;;μου ήρθε η δεύτερη επιστολή για ένα δεύτερο πακέτο που περιμένω από iherb...τελείως ανορθόγραφο το επίθετο μου με αποτέλεσμα να περάσω έναν γολγοθά για να παραλαβω την επιστολή!!!!!Και την πρώτη φορά λάθος μου το είχαν,και μου είπε αυτή στο ταχυδρομείο να τους ειδοποιήσετε να μην το ξανακάνουν λάθος Γτ δεν θα μπορέσω να σας ξαναδωσω οτιδήποτε αν είναι λάθος....τι να κάνω ρε παιδιά;

Πέστης: Μην ρωτάς τί κάνει ο πελάτης για εσένα, αναρωτήσου τί κάνεις εσύ για τον πελάτη......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,ασχητη ερωτηση...

 

Με το china post τι γινεται? Θελω να παραγγειλω 2 πληκτρα (Ναι,2 πληκτρα.) Ενα backscape και ενα escape. Ερχονται σε μικρα στρογγυλα κουτακια κατω απο 50 ευρω και τα 2 (μαζι με τα μεταφορικα) αλλα δεν ξερω τι θα παιξει με το τελωνειο.

Γνωριζω οτι κατω απο τα 22 ισχυει ατελεια αλλα αμα ειναι 22,8 πχ τι γινεται? Τρως + 15 στο κεφαλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,ασχητη ερωτηση...

 

Με το china post τι γινεται? Θελω να παραγγειλω 2 πληκτρα (Ναι,2 πληκτρα.) Ενα backscape και ενα escape. Ερχονται σε μικρα στρογγυλα κουτακια κατω απο 50 ευρω και τα 2 (μαζι με τα μεταφορικα) αλλα δεν ξερω τι θα παιξει με το τελωνειο.

 

Γνωριζω οτι κατω απο τα 22 ισχυει ατελεια αλλα αμα ειναι 22,8 πχ τι γινεται? Τρως + 15 στο κεφαλι?

Λογικά θα έρθει χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αυτό εκ πείρας.Ειχα παραγγείλει ξεχωριστά ένα αυτοκόλλητο κάτι καλώδια και γενικά ότι ήταν μικρό και χωρίς κουτί μέσα τον Αύγουστο ήρθε γρήγορα και χωρίς τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα έρθει χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αυτό εκ πείρας.Ειχα παραγγείλει ξεχωριστά ένα αυτοκόλλητο κάτι καλώδια και γενικά ότι ήταν μικρό και χωρίς κουτί μέσα τον Αύγουστο ήρθε γρήγορα και χωρίς τελωνείο.

 

Ξερεις,ειναι οντως σε πολυ μικρα κουτακια αλλα στο ενα πχ η αξια ειναι 40 ευρω. Ειναι πολυ μικρο το ποσο (11 ευρω και κατι πρεπει αν ναι ο ΦΠΑ) αλλα δεν ξερω τι θα γινει. Το προσπαθω και οτι γινει.

 

Σ'ευχαριστω πολυ παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι. Με έχει φάει το άγχος. Αρχικά περίμενα κοντά 1,5 μήνα και τώρα αυτό...

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), RETAINED BY CUSTOMS FOR UNSPECIFIED REASON

 

αυτό μου εμφάνίζει μόλις στο 17tracknet. καλό ή κακό παιδιά;

 

 

Απάντησα με βάση την εικόνα που ανέβασες και ειδικά στο ότι το δέμα μπήκε στο τελωνείο και βγήκε σε 5' (λεπτά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντησα με βάση την εικόνα που ανέβασες και ειδικά στο ότι το δέμα μπήκε στο τελωνείο και βγήκε σε 5' (λεπτά).

Δεν το λες και 5 λεπτα ενα ολοκληρο 24ωρο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...