Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,θελω να κανω μια αγορα απο το iherb συνολικης αξιας 19$ συμπεριλαμβανομενων των μεταφορικων,πιστευετε οτι θα περασει τελωνειο;

Επισης,το οτι τα δεματα κατω των 22ευρω δεν περνανε απο τελωνειο απο που προκυπτει αφου στις νεες τιμολογησεις λεει οτι με αξια εως 150€ υπαρχει επιβαρυνση 15€.

Τελος, περιμενω καποιες παραγγελιες απο aliexpress ολες κατω των 5€ πιστευετε οτι μου ζητησουν 3€ για καθεμια απ αυτες ή καταργηθηκε απ οτι διαβασα;

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και γω θέλω να κάνω παραγγελια στα 21 ευρώ από iherb αλλά ακόμα είμαι σε δίλημμα..αν το περάσουν πάνω από 22 ευρώ τρως καπέλο 15 ευρώ +24% ΦΠΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γεια σας,θελω να κανω μια αγορα απο το iherb συνολικης αξιας 19$ συμπεριλαμβανομενων των μεταφορικων,πιστευετε οτι θα περασει τελωνειο;

Επισης,το οτι τα δεματα κατω των 22ευρω δεν περνανε απο τελωνειο απο που προκυπτει αφου στις νεες τιμολογησεις λεει οτι με αξια εως 150€ υπαρχει επιβαρυνση 15€.

Τελος, περιμενω καποιες παραγγελιες απο aliexpress ολες κατω των 5€ πιστευετε οτι μου ζητησουν 3€ για καθεμια απ αυτες ή καταργηθηκε απ οτι διαβασα;

Ευχαριστω εκ των προτερων

Από τους Νόμου Που ισχύουν έως τώρα

 

Από Όσο Ξέρω όμως πάει για κατάργηση η ατέλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περιπτωση το iherb να ξεκινησει να στελνει με τριγωνικη; Εγω εστειλα στο support, αν μπορειτε καντε και εσεις το ιδιο.

τι σου απάντησαν;μέχρι την Μάιο-Ιούνιο στέλνανε με DPD...όταν ρώτησα πριν Κανα μήνα μου είπαν αν προσθέτει κάποιος άλλος τρόπος αποστολής θα με ενημερώσουν με email..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι τοση/τετοια αγαπη για το iherb;

αγνωστα προϊοντα, ειναι ποιοτικα;

χωρια που χρεωνει ενα σκασμο μεταφορικα..

ενα κουτακι βιταμινες πηγα να παραγγειλω στα 5 και κατι και

θελει να με χρεωσει 3+ μεταφορικα; really; :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι τοση/τετοια αγαπη για το iherb;

αγνωστα προϊοντα, ειναι ποιοτικα;

χωρια που χρεωνει ενα σκασμο μεταφορικα..

ενα κουτακι βιταμινες πηγα να παραγγειλω στα 5 και κατι και

θελει να με χρεωσει 3+ μεταφορικα; really; :o

δεν υπάρχουν πουθενά άλλου τέτοιες τιμές...+ ότι μέσος όρος τα μεταφορικά είναι 4 ευρώ.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα προϊοντα που πουλαει δηλαδη ειναι ιντερνασιοναλ;

δεν τα ξερω, δεν πρεπει να τα "δοκιμασω" πρωτα;

 

αρα συμφερει να ψωνισεις ποσοτητες πες...

αλλα οχι πανω απ το 22 γιατι "κινδυνευεις" απ το τελωνειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iherb είναι το καλύτερο site που υπάρχει για συμπληρώματα και είδη σπιτιού, υγιεινής κτλ. Απιστευτες τιμές και πολλές φορές και δωρεάν μεταφορικά. Έχω δεκάδες παραγγελίες, ελπίζω να βρεθεί σύντομα λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. Αγόρασα από ebay αμερικής ένα σταντ για κινητό σε μέγεθος πιστωτικής κάρτας και μου έδωσαν αριθμό από εταιρεία courier ecommerce. Θα περάσει τελωνείο? Το αγόρασα 20 δολάρια.

 

post-435517-0-05368000-1505811861_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. Αγόρασα από ebay αμερικής ένα σταντ για κινητό σε μέγεθος πιστωτικής κάρτας και μου έδωσαν αριθμό από εταιρεία courier ecommerce. Θα περάσει τελωνείο? Το αγόρασα 20 δολάρια.

Μπα αφου ειναι κατω απο 20... αλλα και παραπανω να ηταν τοσο μικρο θεμα δεν θα πιαναν στα χερια τους καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περιπτωση το iherb να ξεκινησει να στελνει με τριγωνικη; Εγω εστειλα στο support, αν μπορειτε καντε και εσεις το ιδιο.

Εχω μιλησει και εγω και μου ειπαν πως το εξεταζουν....Να δουμε και να το πιστεψουμε

γιατι τοση/τετοια αγαπη για το iherb;

αγνωστα προϊοντα, ειναι ποιοτικα;

χωρια που χρεωνει ενα σκασμο μεταφορικα..

ενα κουτακι βιταμινες πηγα να παραγγειλω στα 5 και κατι και

θελει να με χρεωσει 3+ μεταφορικα; really; :o

Οπα ρε  κουκλε....Πρωτα διαβαζε και μετα γραψε την παπαρια σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...