Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν οι διαστασεις ειναι κλασσικες οι εγχωριες τιμες εχουν προσγειωθει, παρολα αυτα παντα υπαρχουν εποχιακες προσφορες οποτε ριξε μια ματια....υπηρχε και ενα αλλο site στην Αγγλια αλλα δεν μπορω να το θυμηθω (...το θυμηθηκα   :-)  tyretraders απο εκει είχα πάρει... αλλά δυστυχώς βλέπω έχει κλεισει)

 

Camskill.co.uk  Και απο εδω ειχαν πάρει γνωστοί αλλά δεν ξέρω αν συνεχίζει να στέλνει Ελλάδα λόγω των cc είχε σταματήσει προσωρινά

 

Reifen-tanski.de   Aκυρο  δεν στελνει  Ελλάδα 

 

ΥΓ. Το site απο Ανδορρα που ανεφερε ο προηγουμενος με ιστοσελιδα στα ελληνικα elastika leader gr μου φαινεται λιγο περιεργο...δε ξερω, ας μας ενημερωσει o συμφορουμιτης αν τυχον παρει και ποσο πηγε το μαλλι στο τελωνειο ;;  :unsure:   

 

Tο elastika online gr δήθεν φθηνά....κοροιδία  :mad:  Η ίδια εταιρεία Delticom πουλάει στις άλλες ΕU χώρες πιο φτηνά απο Ελλάδα (μάλλον στη συμφωνία κρύβονται απο πίσω εγχώριοι λαστιχάδες ; ) 

Πχ. Vredestein Quatrac 5 175/65 R14  με 70 ευρώ ενω Γερμανία 43 και Βουλγαρία 45 !  Ακόμα μας δουλεύουν κανονικά...

 

επειδή δεν φοραει το αμαξι μου φθηνες διαστασεις (225-45-18) θα ριξω μια ματια μπας και βρω τιποτα.

 

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχει κολλησει το πακετο εδω και ενα μηνα...

Κ.Α.Τ. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ

Δεν με εχει ενημερωσει ΚΑΝΕΙΣ πως εγω θα αποδειξω την αξια του και με ποια διαδικασια ωστε να προσκομισω αποδειξη αγορας..

Πως εγω τωρα θα αποδειξω την αξια του πακετου πριν μου κοψει ταριφα κανα εξωφρενικο ποσο το τελωνειο?

Απαραδεκτες τριτοκοσμικες τελωνειακες/ταχυδρομικες υπηρεσιες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχει κολλησει το πακετο εδω και ενα μηνα...

Κ.Α.Τ. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ

Δεν με εχει ενημερωσει ΚΑΝΕΙΣ πως εγω θα αποδειξω την αξια του και με ποια διαδικασια ωστε να προσκομισω αποδειξη αγορας..

Πως εγω τωρα θα αποδειξω την αξια του πακετου πριν μου κοψει ταριφα κανα εξωφρενικο ποσο το τελωνειο?

Απαραδεκτες τριτοκοσμικες τελωνειακες/ταχυδρομικες υπηρεσιες..

Λογικά θα σου στείλουν επιστολή να στείλεις κάποια χαρτιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!!Ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω.Ηθελα να ρωτησω πως καταλαβαινει καθενας απο εμας οτι ενα δεμα,μικρο πακετο,φακελος,κουτι η οτιδηποτε ΕΚΤΟΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ πανω απο 22ευρω με μεταφορικα και κατω απο 150ευρω στο συνολο,περασε απο τελωνειο ΓΕΤΑ.Δηλαδη ποια η ενδειξη-σημειωση στην σελιδα των ΕΛΤΑ-εντοπισμος αντικειμενου καθως σκαναρετε το δεμα ανα διαστηματα οτι το δεμα μας περασε ΓΕΤΑ και τελος...δεν ξερω αν με καταλαβαινετε..με USPS σταλμενο απο αμερικη αν βοηθαει.Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Petran256 θα σε βοηθουσε αρκετα εαν βλεπεις το καναλι του Basilis L στο youtube....δες το τελευταιο live που λενε την αποψη τους κ αλλοι συνατμιστες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Petran256 θα σε βοηθουσε αρκετα εαν βλεπεις το καναλι του Basilis L στο youtube....δες το τελευταιο live που λενε την αποψη τους κ αλλοι συνατμιστες...

Ξεκινησα σχετικα προσφατα να παρακολουθω το Basilis L και τα βλεπω με τη σειρα ολα. Δεν ηξερα οτι ειχε τετοιο θεμα. Σ'ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!!Ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω.Ηθελα να ρωτησω πως καταλαβαινει καθενας απο εμας οτι ενα δεμα,μικρο πακετο,φακελος,κουτι η οτιδηποτε ΕΚΤΟΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ πανω απο 22ευρω με μεταφορικα και κατω απο 150ευρω στο συνολο,περασε απο τελωνειο ΓΕΤΑ.Δηλαδη ποια η ενδειξη-σημειωση στην σελιδα των ΕΛΤΑ-εντοπισμος αντικειμενου καθως σκαναρετε το δεμα ανα διαστηματα οτι το δεμα μας περασε ΓΕΤΑ και τελος...δεν ξερω αν με καταλαβαινετε..με USPS σταλμενο απο αμερικη αν βοηθαει.Ευχαριστω!

AΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 19-09-2017 15:36 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 29-10-2017 06:42 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) 29-10-2017 09:34 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) 29-10-2017 11:34 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 30-10-2017 14: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραπάνω βίντεο δημοσιεύτηκε στις 29 Ιουλίου. Από τέλη Αυγούστου έχει αλλάξει το καθεστώς με τα 3 ευρώ (χωρίς ωστόσο να είναι επίσημο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...