Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερωτηση παιδια . Powerbanks συνεχιζουν να μη στελνουν ελλαδα ;

Ναι δυστυχώς

Γι αυτό που έλεγα, πήρα τηλέφωνο στα Ελτά και μου είπαν ότι φαίνεται ότι πέρασε ελεύθερο οπότε τώρα θα δούμε όταν έρθει....

Μην παίρνεις τηλέφωνο και τους βάζεις σε σκέψεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι δυστυχώς

 

Μην παίρνεις τηλέφωνο και τους βάζεις σε σκέψεις :P

Αυτό σκεφτόμουν Χαχαχ αλλά εντάξει είναι στο κεντρο διαλογής αρά να το γυρίσουν πίσω δεν νομίζω :ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα παρελαβα φακελο απο Αγγλια μεσω DHL air(ετσι το αναφερει) .Την παρασκευη (προχτες)ειχα κανει παραγγελια 40 ευρω (ηταν μαζι κ τα μεταφορικα). Η Αγγλια ειναι Ευρωπη βεβαια ακομα...απλως ηθελα να το αναφερω.Επελεξα αυτον τον τροπο αποστολης αλλα δεν θυμαμαι το γιατι!!Θυμαμαι οτι με συμφερε στο συνολο παντως συγκριτικα με Ελλαδα.Ηταν και Black Friday!Δεν ειχα κανενα θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και εναν μηνα το δεμα που περιμενω μου το εμφανιζει εδω ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) , σημερα ομως φαινεται σκετο ΚΑΤ και η κατασταση του ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ . Πηρα τηλ στα ελτα και μου ειπαν οτι εχει περασει τελωνειακο ελεγχο . Αλλα δεν μ ειπαν για καποιο φορο . Τι πιστευετε ;;; ( Κινητο , Free shipping , απο Banggood )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και εναν μηνα το δεμα που περιμενω μου το εμφανιζει εδω ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) , σημερα ομως φαινεται σκετο ΚΑΤ και η κατασταση του ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ . Πηρα τηλ στα ελτα και μου ειπαν οτι εχει περασει τελωνειακο ελεγχο . Αλλα δεν μ ειπαν για καποιο φορο . Τι πιστευετε ;;; ( Κινητο , Free shipping , απο Banggood )

αυτό θα το δεις όταν το παραλάβεις αλλά γιατί να μην διαλέγες free shipping (air pancel register) και να μην έβαζες prioty direct mail που σου έρχεται μέσα σε 12 μέρες και σίγουρα χωρίς τελωνείο
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό θα το δεις όταν το παραλάβεις αλλά γιατί να μην διαλέγες free shipping (air pancel register) και να μην έβαζες prioty direct mail που σου έρχεται μέσα σε 12 μέρες και σίγουρα χωρίς τελωνείο

θα παραλαβω αυτην την εβδομαδα η θα πρεπει να περιμενω και αλλο ;;; ειναι πρωτη μου παραγγελια απο κινα και ειμαι τελειος απογοητευμενος . Ολη η διαδικιασια εχει παρει 1,5 μηνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Priority Banggood μετά από 16 μέρες δεν έχει μπει καν Ελλάδα,να αρχίσω να ανυσηχω;2 wifi sonoff έχει των 12 δολαρίων . Tracking

RU124773603NL

Banggood με priority κ εγώ περιμένω κινητό. Από 24/11 που έγινε η παραγγελία λέει αυτο The item is pre-advised.

Δεν δείχνει την διαδρομή το tracking???

 

Επίσης να πω οτι παρέλαβα ρουχο μετά από 1 μήνα από αλι. Είχε το πράσινο ταμπελακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παραλαβω αυτην την εβδομαδα η θα πρεπει να περιμενω και αλλο ;;; ειναι πρωτη μου παραγγελια απο κινα και ειμαι τελειος απογοητευμενος . Ολη η διαδικιασια εχει παρει 1,5 μηνα

για τι αξία μιλάμε; δεν είναι σίγουρο ποτέ θα έρθει ούτε ότι θα πληρώσεις τελωνείο
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό κόστιζε 130 ευρώ . Ζήτησα να δηλωθεί μικρότερη αξία. Δεν ξέρω πόσο δηλωθηκε

το πιο πιθανό είναι να πληρώσεις το τελωνείο αλλά δεν είναι 100%
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα δεδομένα οι καθυστερήσεις πλέον είναι επιπέδου τριτοκοσμικών χωρών. Περιμένω ακόμα αντικείμενα αγορασμένα από αρχές Σεπτεμβρίου! Και ότι έχει έρθει έχει τελωνειακούς δασμούς πολλαπλάσιους της αξίας του προϊόντος. Με έναν ταχυδρόμο φίλο που μίλησα μου είπε ότι τώρα βάλαν ιδιώτες στον έλεγχο στο τελωνείο και υπάρχουν χιλιάδες πλέον αντικείμενα σε αναμονή. Και μου επιβεβαίωσε και ο ίδιος πως από δεκάδες ανθρώπους που εξυπηρετεί ο ίδιος έχει ακούσει για τρελές χρεώσεις. Το θέμα είναι τι μπορούμε να κάνουμε εμείς; Δεν λέω, έπρεπε να μπει μια τάξη στο τι μπαίνει στην χώρα αλλά να φορολογείτε για την αξία του. Όχι για την αξία που νομίζει ότι έχει ο κάθε υπάλληλος. Για ένα digitizer αξίας 4 ευρώ μου ήρθε 22 ευρώ τελωνείο! Και αυτό είναι ένα μόνο παράδειγμα. Θα είχε νόημα να κάνουμε μια συλλογική προσπάθεια διαμαρτυρίας για αυτή την κατάσταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση παιδια . Powerbanks συνεχιζουν να μη στελνουν ελλαδα ;

Ναι δυστυχώς

Ξέρουμε γιατι γίνεται αυτο και αν απο κάποιο μαγαζι ΔΕΝ γινεται;

 

Ή έστω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να φέρουμε, πχ με τριγωνικη αποστολη, αλλο τροπο αποστολης κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...