Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έβαλα την φωτό απλά για τους τρόπους αποστολής ώστε να έχουν μια εικόνα τα καινούργια μέλη ή οποίος δεν γνωρίζει με ποιον τρόπο να κάνει παραγγελία κάτι που θέλει,επειδή κάθε μέρα κ εγώ και πολλά άλλα μέλη λέμε τα ίδια κ τα ίδια για τους τρόπους αποστολής κτλπ και γεμίζουμε σελίδες ολόκληρες.

 

 

Συμφωνώ και πραγματικά επικροτώ την κινηση σου αλλά βάζω στοιχημα οτι θες οτι και πάλι θα γινονται οι ίδιες ερωτήσεις, ειτε απο νεα αλλα και απο παλιά μέλη. Είναι αυτό που λεμε "βαριέμαι να ψαχνω". 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Συμφωνώ και πραγματικά επικροτώ την κινηση σου αλλά βάζω στοιχημα οτι θες οτι και πάλι θα γινονται οι ίδιες ερωτήσεις, ειτε απο νεα αλλα και απο παλιά μέλη. Είναι αυτό που λεμε "βαριέμαι να ψαχνω". 

Καλά αυτό δεν το αποφεύγεις ποτέ. Πάντα κάποιοι θα ρωτάνε αυτό που έχει ήδη απαντηθεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και πραγματικά επικροτώ την κινηση σου αλλά βάζω στοιχημα οτι θες οτι και πάλι θα γινονται οι ίδιες ερωτήσεις, ειτε απο νεα αλλα και απο παλιά μέλη. Είναι αυτό που λεμε "βαριέμαι να ψαχνω".

Μπορώ ανά 2 σελίδες να βάζω την φωτό ώστε να την βλέπουν και να είναι πάντα πρόχειρη και εύκολη να την δουν :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα δάκρυ έτρεξε και από μένα σήμερα τους πήρα τηλέφωνο και αποδέσμευσαν τον δικό μου σάκο και προχώρησε το δέμα μου από 14 Σεπτεμβρίου μπλοκαρισμένο στο αεροδρόμιο  http://prntscr.com/hgudvh

τι τους ειπες ακριβως ?? :cry:  :cry:  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ ανά 2 σελίδες να βάζω την φωτό ώστε να την βλέπουν και να είναι πάντα πρόχειρη και εύκολη να την δουν :P

Και πάλι βάζω στοιχημα οτι ακομα κι αν το βάζεις σε κάθε σελιδα στην κορφή, στη μεση και στον πάτο, πάλι κάποιος θα βρεθεί να ρωτήσει "Είναι σιγουρο; ".  :-D  :-D  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι βάζω στοιχημα οτι ακομα κι αν το βάζεις σε κάθε σελιδα στην κορφή, στη μεση και στον πάτο, πάλι κάποιος θα βρεθεί να ρωτήσει "Είναι σιγουρο; ". :-D :-D :-D

Θα ρωτήσει αν είναι σίγουρο και θα το βάλει και σε 5-6 διαφορετικά τοπικ...

 

Τι να πεις...

 

Πάντως έχουμε πει τόσες μα τόσες φορές τα ίδια που τα έχω μάθει λες και δουλεύω τελωνείο η στα ΕΛΤΑ :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα,

τι να κάνω για το εξής δεματάκι;

RS989137452NL

 

29/11/2017, 00:16:24 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

29/11/2017, 00:16:24 Κ.Α.Τ. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ

29/11/2017, 13:46:07 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

23/11/2017, 10:37:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ         

24/10/2017, 10:51:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Πρόκειται για κινητό αξίας 106 ευρώ.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα,

τι να κάνω για το εξής δεματάκι;

RS989137452NL

 

29/11/2017, 00:16:24 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

29/11/2017, 00:16:24 Κ.Α.Τ. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ

29/11/2017, 13:46:07 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

23/11/2017, 10:37:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ         

24/10/2017, 10:51:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Πρόκειται για κινητό αξίας 106 ευρώ.

Ευχαριστώ.

 

 

Τίποτα

Να περιμένεις να σου έρθει το κουστούμι του τελωνείου τι θα πληρώσεις.

Γράφει

29/11/2017, 00:16:24 Κ.Α.Τ. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ

οποτε πρεπει να στειλει αντιγραφο απο το paypal ή της καρτας (οπως αγοραστηκε) και μετα θα βγει το κουστουμι που θα το πληρωσει στ τελωνειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα φανταστώ το μουφατζίδικο Invoice των 20 δολλαρίων του gearbest δεν βοηθάει έτσι; Τους έστειλα αν μπορούν να μου στείλουν μια απόδειξη των 40-50 δολλαρίων μπας και. Αλλιώς πού στέλνω απόδειξη από paypal; Ποιο είναι το mail; Σε κάποια απ τις προηγούμενες σελίδες κάτι είχε αναφερθεί νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα φανταστώ το μουφατζίδικο Invoice των 20 δολλαρίων του gearbest δεν βοηθάει έτσι; Τους έστειλα αν μπορούν να μου στείλουν μια απόδειξη των 40-50 δολλαρίων μπας και. Αλλιώς πού στέλνω απόδειξη από paypal; Ποιο είναι το mail; Σε κάποια απ τις προηγούμενες σελίδες κάτι είχε αναφερθεί νομίζω.

Για αυτό ζητάνε το paypal και οχι το invoice απο το gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δε μου είπατε τι ισχύει για αγορά από Amazon USA 42 USD (μαζί με φόρους και μεταφορικά) μέσω Αραμεξ για να προλάβω να τα έχω μέσα στο 2017...
Μέχρι τη ποσό θα εκτελωνίσει χωρίς δασμό ή ΦΠΑ ή έξτρα δική του αμοιβή ο εκπρόσωπος εκτελωνιστής της κούριερ (Γενική Ταχυδρομική) που εκπροσωπεί την Αραμεξ;
40-50 δολάρια ή 22 που ήξερα κάποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο 2.5 μηνες χρειαστηκαν!! :lol: :lol:

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 14-09-2017 17:53 ΙΑΠΩΝΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 15-09-2017 10:35 ΙΑΠΩΝΙΑ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 16-09-2017 06:20 ΙΑΠΩΝΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 29-11-2017 14:10 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) 29-11-2017 17:42 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) 29-11-2017 19:42 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 30-11-2017 52: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...