Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σου ξανα γραφω οταν διαλεγεις priority απο κατω βγαζει 2 επιλογες η μια ομως μονο δεν περναει τελωνειο η αλλη ακομα περιεχει ρισκο , αν δεν μας πεις τι εβαλε ακριβως στην επιλογη για μεταφορικα μαντες δεν ειμαστε

 

Δωσε μας το tracking να δουμε τι βγαζει εκει

 

ειναι gearbest κ εχει μονο μια επιλογη priority line /eu express το τσεκαρα πριν λιγο με dummy αγορα

 

https://postimg.org/image/7tj4o8zk5/

 

επισης ξανα λεω ηρθε μεσω αυστριας , δεν ηρθε απευθειας ελλαδα οπως θα εκανε ενα μη eu express δεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ειναι gearbest κ εχει μονο μια επιλογη priority line /eu express το τσεκαρα πριν λιγο με dummy αγορα

 

επισης ξανα λεω ηρθε μεσω αυστριας , δεν ηρθε απευθειας ελλαδα οπως θα εκανε ενα μη eu express δεμα

Το μεσο αυστριας δεν μου λεει κατι , οτι ειναι με αυστριακο ταχυδρομειο δεν λεει τιποτα ξανα λεω δωσε μας το tracking να δουμε τι διχνει εκει

 

 

Eπειδη εχω χαθει λιγο το bangood Νομιζω εχει το priority που περναει ετσι οχι το GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεσο αυστριας δεν μου λεει κατι , οτι ειναι με αυστριακο ταχυδρομειο δεν λεει τιποτα ξανα λεω δωσε μας το tracking να δουμε τι διχνει εκει

 

 

Eπειδη εχω χαθει λιγο το bangood Νομιζω εχει το priority που περναει ετσι οχι το GB

 

RT002952928AT

 

οριστε αλλα δεν φαινεται η προελευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RT002952928AT

 

οριστε αλλα δεν φαινεται η προελευση

φιλε κανεις ενα σημαντικο λαθος.το EU EXPRESS ειναι με DPD και μολις φτασει ελλαδα στο φερνει σπιτι η ACS.τα ΕΛ.ΤΑ. δεν ανακατευονται καθολου στη διαδικασια της μεταφορας.πιθανως επελεξες την επιλογη Europe Registered η οποια καταργηθηκε καθως εμφανιστηκε ως ασφαλης αλλα τελικα οι περισσοτεροι πληρωσαν τελωνειο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελτα ηρθε λεμε κ ναι ορκιζεται οτι ακολουθησε οδηγο απο pc steps οπου ανεφεραν οπως κ εδω στο insomnia οτι απο gearbest αγοραζεις με eu express για να γλιτωσεις τελωνειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελτα ηρθε λεμε κ ναι ορκιζεται οτι ακολουθησε οδηγο απο pc steps οπου ανεφεραν οπως κ εδω στο insomnia οτι απο gearbest αγοραζεις με eu express για να γλιτωσεις τελωνειο

δεν καταλαβαινεις,η επιλογη μεταφορικης που εκανες δεν ηταν η eu express,με eu express ερχεται με DPD και δεν περναει ουτε εξω απο το αεροδρομιο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:shock:  :shock: Ελπίζω να μην είχε κάνει EU Express ο φίλος που λέει ότι πλήρωσε τελωνείο γιατί χθες έκανα παραγγελία με Priority line-EU Express προϊόν αξίας 600 ευρώ από Gearbest. Και μου την είπαν κάποιοι επειδή ρώτησα δεύτερη φορά για επιβεβαίωση...  :X 
Η αλήθεια πάντως είναι πως το ότι το δέμα του ήρθε με ΕΛΤΑ, μοιάζει λίγο περίεργο στο να έγινε η παραγγελία με EU Express.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου καλο ειναι λοιπον να ειμαστε 100% σιγουροι και να μην αποπροσανατολιζουμε και τους υπολοιπους.Αλλη μεθοδος επιλεχθηκε για την αποστολη του δεματος.Με Priority line -> Eu Express παραδιδει τα δεματα η ACS.

CN λεει

Μια χαρα θα παει η παραγγελια σου.Μη τρελενεσαι

:shock: :shock: Ελπίζω να μην είχε κάνει EU Express ο φίλος που λέει ότι πλήρωσε τελωνείο γιατί χθες έκανα παραγγελία με Priority line-EU Express προϊόν αξίας 600 ευρώ από Gearbest. Και μου την είπαν κάποιοι επειδή ρώτησα δεύτερη φορά για επιβεβαίωση... :X

Η αλήθεια πάντως είναι πως το ότι το δέμα του ήρθε με ΕΛΤΑ, μοιάζει λίγο περίεργο στο να έγινε η παραγγελία με EU Express.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν εχω ψωνισει ποτε απο banggood (μονο gearbest), ισχυει οτι με priority direct mail δεν περναει απο τελωνειο? Με βαση τα δεδομενα που ισχυουν σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...