Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει παραγινει το κακό πια. Τα απλα απο ebay κανουν τρίμηνο και τα μισά χάνονται. Καποτε δεν πέρναγε μήνας και έρχονταν στην πόρτα. Τώρα χωρια το τρίμηνο μονο ειδοποιήσεις παιρνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Your order W1801141446303367 has been partial refunded or full refunded.
Reference number for the refund: 1535159630123229
The refunded amount: 271.53
Please check your account balance to confirm. Ακύρωσα την παραγγελία και μου έστειλε αυτό το μήνυμα είναι εντάξει ή χρειάζεται κάτι άλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ένα δέμα μου, εδώ και 2 εβδομάδες,  έχει κολλήσει στο "εκφόρτωση από μεταφορικο μέσο".

Δεν είναι μεγάλης αξίας αντικείμενο, ένα ηχειακι ειναι γύρω στα 15 ευρώ. Το κρατάνε για να περάσει τελωνείο? 

Μήπως να επικοινωνήσω με τα ΕΛΤΑ? 

Screenshot_2018-01-24-00-45-52-666_com.metalsoft.trackchecker_mobile.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, mrgiannis είπε

Your order W1801141446303367 has been partial refunded or full refunded.
Reference number for the refund: 1535159630123229
The refunded amount: 271.53
Please check your account balance to confirm. Ακύρωσα την παραγγελία και μου έστειλε αυτό το μήνυμα είναι εντάξει ή χρειάζεται κάτι άλλο 

καλησπέρα, όπως φαίνεται προλαβες και την ακύρωσες πριν φύγει η παραγγελία.

Τωρα αφου σου γραφουν οτι σου δωσανε τα λεφταπισω, μην ανησυχεις. Θα τα δεις πισω στον λογαριαμό η στη νκάρτα που πλήρωσες ίσως σε 2-3 ημέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, mrgiannis είπε

Your order W1801141446303367 has been partial refunded or full refunded.
Reference number for the refund: 1535159630123229
The refunded amount: 271.53
Please check your account balance to confirm. Ακύρωσα την παραγγελία και μου έστειλε αυτό το μήνυμα είναι εντάξει ή χρειάζεται κάτι άλλο 

Μια χαρα. Περιμενε μερικές ημέρες και θα δεις και τα χρήματα στην κάρτα σου σαν επιστροφή. Είσαι τυχερός που δεν το ειχανε στοκ και ρώτησες εδω μέσα. Αν είχε φυγει μετά θα άνοιγες θέματα του τυπου "που ήρθε τελωνειο 130 ευρω" ή "το gearbest δε μου επιστρεφει χρήματα", κ.α.

Διαβασε λιγο για αγορες απο νετ, φτιάξε και paypal και αν ακομα θες το ιδιο κινητό (προσωπικά δεν με πειθει σαν μάρκα) θα ψωνίσεις διαβασμένος και χωρίς τελωνειο.

 

Επεξ/σία από isay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την "ιστορία" παραλαβή κινητού(redmi 4x) απο banggood..αποστολή με(priority line)χωρίς παρατράγουδα κλπ! 11 ιαν παραγγελία,σήμερα 24 ιαν παρέλαβα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, coolerman είπε

Για την "ιστορία" παραλαβή κινητού(redmi 4x) απο banggood..αποστολή με(priority line)χωρίς παρατράγουδα κλπ! 11 ιαν παραγγελία,σήμερα 24 ιαν παρέλαβα.

13 ημερες παραλαβη; :o Εντυπωσιάστηκα.

Γυρίσαμε στις παλιές καλες εποχές; 

Κρατώ οτι το bang συνεχίζει να ειναι αξιοπιστο και ως προς τα ειδη και ως τη μονη σταθερη μεθοδο αποφυγης τελωνειου. Το μονο που αυξησε λιγο τις τιμες (απο τις ήδη αυξημένες). Περιμενω να δοκιμαστει και το νεο priority line του gearbest (που ετσι κι αλλιως δεν την εχω καθολου σε εκτίμηση) γιατί αν δουλεψει καλα (δηλαδή αν το gearbest δεν κανει πάλι πατατες με τις αποστολές) θα υπάρχει ανταγωνισμος και θα συμπιεστουν οι τιμές. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά πόσο σίγουρο είναι ότι από banggood με priority direct mail δεν περνάει τελωνείο;ειναι σίγουρο ή απλά μειώνει τις πιθανότητες;

Αν το στείλουν εκτός ευρωπης

Επεξ/σία από salonika91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, salonika91 είπε

Παιδιά πόσο σίγουρο είναι ότι από banggood με priority direct mail δεν περνάει τελωνείο;ειναι σίγουρο ή απλά μειώνει τις πιθανότητες;

Μέχρι στιγμής απόλυτα σίγουρο. 

(όχι για το European Priority, μόνο το original) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και πάλι στη παρέα!!! Μια ερώτηση σε όποιον γνωρίζει,πόσες ημέρες κάνει από EMS Singapore για να φτάσει Ελλάδα ;

Αυτό λέει μόνο :

 

IMG_0881.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από μεγάλο διάστημα αποχής σε αγορές από Κίνα προχθές έκανα μια αγορά από Ταϊλανδή για αντικειμενο αξίας 250$ συν 35$ για μεταφορικά με EMS. Παρότι είχα εξηγησει τον πωλητή λόγο του καθεστωσ Που επικρατεί να έστελνε το πακέτο με απλό ταχυδρομείο και οχι με ems που είχα επιλέξει αυτός το έστειλε με DHL. Εγώ τώρα τι μπορώ να κάνω σε περίπτωση που μπει τελωνείο. Αν ανοίξω case στο PayPal θα δικαιωθώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...