Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, isay είπε

Πόσο ειναι το συνολικο κοστος ειδος και μεταφορικά;

Αυτο να κοιτας αν ειναι πάνω απο 21 ευρω

Ευχαριστω για την απάντηση. Ειναι 13 ευρω με τα μεταφορικά. Αρα δεν απασχολεί το τελωνείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, kasp123 είπε

στο live chat το banggood πως ετοιμαζει το european direct mail και για τις υπολοιπες ευρωπαικες χωρες

Με το αλλο θεμα που ειχες με το gearbest ειχες καποια εξελιξη; Μιλω που ζητησες αποστολη με belgium post και στο στειλανε με china tracked. 

τους εστειλες ticket; σου απαντησαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ειπαν οτι δεν υποστηριζει το belgium post το zip code.

Εχω ξαναπαραγγειλει με το Belgium,αλλα τελος παντων.Αφου ειναι χαμηλη τιμη δεν θα το κανω θεμα

Βεβαια ενα κραξιμο το εφαγαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aks είπε

Εγω ακομα περιμενω....

Ε λογικά αύριο μεθαύριο θα παραλάβεις , αν θυμάμαι καλά ειμασταν στον ίδιο σάκο

2 ώρες πριν, isay είπε

Ριξε καλο feedback και review για το nubia m2. Πεφτει τρελό σπρώξιμο ώς μελλοντικό vfm αντικαταστάτης της xiaomi (αν δεν βάλουμε στο καδρο κοινότητες και custom roms)

Θα το τσεκαρω και θα ενημερώσω, σαν πρώτη άποψη είναι στιβαρό στο χέρι , όμορφα χρώματα οθόνης,αγγλοελληνικο μενού, εμυι 4 και ενημερώσεις ασφαλείας Ιουλίου 17, κάμερες αρκετά  ικανοποιητικες,είναι γκλομπαλ διαθέσιμη ενημέρωση δεν υπήρχε .Συγγνώμη για το offtopic κύριοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kasp123 είπε

μου ειπαν οτι δεν υποστηριζει το belgium post το zip code.

Εχω ξαναπαραγγειλει με το Belgium,αλλα τελος παντων.Αφου ειναι χαμηλη τιμη δεν θα το κανω θεμα

Βεβαια ενα κραξιμο το εφαγαν

Στο ebay μπορουμε να καταλαβουμε με ποια εταιρεια στελνει ο καθε πωλητης;

Γιατι απο Κινα-Χονγκ Κονγκ ολοι λενε

 
FREE Standard Shipping from China/Hong Kong/Taiwan to worldwide  και αλλος στελνει με China post αλλος με postnl  αλλος με bpost.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας εχει τυχει το bg να δωσει λαθος tracking number; το κινητακι φαινεται να πηγε ΚΔ Λαρισας ενω η διεθυνση ειναι πυργος. Στα ελτα μου ειπαν οτι συμβαινει που και που και να κανω υπομονη μπας και το δεματακι βρει το δρομο του. Αλλιως οτι ο πωλητης εδωσε λαθος αριθμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Necronymous είπε

Σας εχει τυχει το bg να δωσει λαθος tracking number; το κινητακι φαινεται να πηγε ΚΔ Λαρισας ενω η διεθυνση ειναι πυργος. Στα ελτα μου ειπαν οτι συμβαινει που και που και να κανω υπομονη μπας και το δεματακι βρει το δρομο του. Αλλιως οτι ο πωλητης εδωσε λαθος αριθμο. 

Ναι και μενα πολλες φορες τελευταια ενα  πηγε μια βολτα στην πελλοπονησο και μετα επεστρεψε σε μενα

Qa0QA52.png

 

Αλιευμενο απο διπλανο φορουμ , Post NL κρατηθηκε στο τελωνειο ( κινητο 70€ ) , ρωτηα να μαθουμε απο ποιο μαγαζι

 

ZtFRxOv.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mrgiannis είπε

καλησπερα εκανα μια παραγγελεια με Priority Air Mail ξερετε αν θα πληρωσω τελεωνειο ?

Όχι δεν πληρώνεις

Το ίδιο είναι με το priority direct mail

 

Απλά το όνομα αλλάζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, villasg είπε

 

Αλιευμενο απο διπλανο φορουμ , Post NL κρατηθηκε στο τελωνειο ( κινητο 70€ ) , ρωτηα να μαθουμε απο ποιο μαγαζι

ZtFRxOv.jpg

villasg σε ποιο forum το ειδες; (βαλε γενικα το ονομα)

Ρώτησε ποια μεθοδο αποστολής επελεξε και ποια εταιρεία, γιατί πολλες φορές οι χρήστες παραγγελνουν απευθειας με post nl (που ετσι κι αλλιως σταματα τελωνειο) ή οι εταιρίες (κλασσικα η gearbest) στέλνουν με αλλες εταιρείες που τους βολευουν. Ετσι θα βγει νοήμα.

EDIT : Ακυρο, το βρήκα το ερωτημα σου και την ερωτηση για μαγαζι-μεθοδος αποστολής. Είμαι σχεδόν σιγουρος οτι εβαλε παραγγελία με απλο postnl και οχι priority line.

1 ώρα πριν, mrgiannis είπε

καλησπερα εκανα μια παραγγελεια με Priority Air Mail ξερετε αν θα πληρωσω τελεωνειο ?

Σε ποιο site ειδες και επελεξες την επιλογη Priority air mail;

Μπορεις να βαλεις απευθειας το link απο το προϊόν; ΟΧΙ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ οπως εκανες χτες, βαλε μονο το link για το proion

Επεξ/σία από isay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

ξερει κανεις αν το συγκεκριμενο https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_1040247.html εχει τελωνειο?

Σιγουρα δεν εχει γιατί ειναι πολύ μεγαλο το κτίριο για να το χωρέσουν μέσα σε ένα κινητό.

Μήπως ρωτάς με ποιο τρόπο αποστολής δε θα υπάρξει επιπλεον χρεωση απο τελωνειο; Τους εχουμε συζητήσει πολλακις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα να κανω μια ερωτηση θελω αν γνωριζει καπιος να μ πει εχω παραγγείλει ενα σωρο φορες αλλα ποτε δεν επελεξα dhl εκανα μια παραγγελία κατι ανταλακτικα τεφλον για το mouse απο τημ hyperglide για 2 ποντικια που θελω και παρολο που επελεξα απλη αποστολη μετα απο ενα λαθος επειδη νομιζαν πως τα στοιχεια που τους εδωσα ητανε λαθος επικοινωνησα μαζι τους να δω τι εγινε μου λενε ξερεις δεν το στείλαμε ακομα γιατι τα στοιχεία σας ειναι λαθος μετα απο μερικα μηνύματα καταλαβαν το λαθος τους και τα εστειλαν. Λογω της καθυστέρησης τα στειλανε με dhl χωρις να το εχω ζητησει εγω για νσ μην σας κουραζω το πακετο ειναι πολυ μικρο σαν ενας μικρος φακελος 17 γραμμαρίων και πραγματικο κοστος 14€ ξερει κανεις αν θα πληρωσο κατι επειδη ερχεται με dhl?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...