Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελια στις 13/1 απο banggood priority και ολα γραφουν κλεισιμο απο σταθμο εξαγωγης αν παρω τηλεφωνο θα βρω ακρη?Εκτος απο ενα που γραφει εκφορτωση απο μεταφορικο μεσο

Επεξ/σία από aks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κανείς που έχει παραλάβει από EU warehouse της Gearbest τους τελευταίους 2 μήνες με dhl κινητό-ταμπλετ?

 

Επεξ/σία από TAKE5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, SaintN είπε

Θα στειλω ενα πακετο απο την Κινα 3-4 κιλων

Ογκος

56 λεπτά πριν, SaintN είπε

China Post Registered Air Mail και PostNL

Αυτα μονο για να εχεις πιο λιγα εξοδα εκτελωνισμο ( το κανουν τα ελτα )

57 λεπτά πριν, SaintN είπε

εχει κανεις δωσει ψευτικο invoice στο τελωνειο δειχνωντας ψευτικη συνολικη τιμη για τα περιεχομενα του πακετου αλλαζοντας τους αριθμους της Paypal

Οχι μην το κανεις .
Εαν θες να κανεις κατι πεστους να πληρωσεις σε 2 "δοσεις" και στην μια πιο "φτηνη" να αναφερεται και το tracking number .... δεν λεω αλλα γιατι θα φαμε "ξυλο"

29 λεπτά πριν, aks είπε

Παραγγελια στις 13/1 απο banggood priority και ολα γραφουν κλεισιμο απο σταθμο εξαγωγης αν παρω τηλεφωνο θα βρω ακρη?Εκτος απο ενα που γραφει εκφορτωση απο μεταφορικο μεσο

Βασικα  και να παρεις , δεν θα απαντησουν / σου πουν κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

περιμενω 2 παραγγελιες απο aliexpress κατω απο 22 ευρω, η πρωτη ηδη φανηκε στο track17 οτι εφτασε μια εβδομαδα απο την αποστολη της..να δουμε ποτε θα εμφανιστει και εδω

εντωμεταξυ μια παραγγελια του Οκτωβριου (ψιλολοιδι 3usd) ακομα αγνοειται..σημερα ζητησα και μου εκαναν refund. λετε να εμφανιστει κατα το Πασχα :lol:

Επεξ/σία από duende
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, duende είπε

περιμενω 2 παραγγελιες απο aliexpress κατω απο 22 ευρω, η πρωτη ηδη φανηκε στο track17 οτι εφτασε μια εβδομαδα απο την αποστολη της..να δουμε ποτε θα εμφανιστει και εδω

Οπλισου με υπομονη και περιμενε

9JmTcVy.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SaintN είπε

 Επιπλεον δεν ξερω αν εχει αναφερθει σε αυτο το thread η γενικα αλλα εχει κανεις δωσει ψευτικο invoice στο τελωνειο δειχνωντας ψευτικη συνολικη τιμη για τα περιεχομενα του πακετου αλλαζοντας τους αριθμους της Paypal? Θα το προτεινε κανεις αυτο? Ειμαι σιγουρος πως ειναι παρανομο αλλα ξερω πως γινεται στο εξωτερικο (παλι ευρωπη) για δεματα των οποιο το περιεχομενο δεν ειναι γνωστης μαρκας κτλπ.

Μην το κάνεις κι μην το συζητάς.

Έχει αποδεχθεί ότι οι τελωνειακοί δεν μασάνε χόρτο και αν γίνει κάτι τέτοιο χειροτερεύεις την κατάσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο lightinthebox παρελαβα 2 κινητα αξιας 460ευρω.εκαναν 2 μηνες να ερθουν.περασαν τελωνειο χωρις να μου ζητησουν paypal και τα σχετικα αλλα στο ελτα οταν πηγα να τα παρω πληρωσα 121 ευρω.χθες εστειλα την αποδειξη στο καταστημα και σημερα μου τα πιστωσανε στο paypal χωρις πολλα πολλα.αψογοι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο deal extreme παρηγγειλα ενα κινητο, 2 ram και ενα μικροφωνο (66ευρω). Σημερα που παρελαβα το πακετο ειναι ολα εκτος απο το κινητο μεσα. Εχω νευριασει τερμα, γιατι πιστευα πως γλιτωσα τελωνειο για τα καλα. Προφανως το γλιτωσα γιατι το δεμα ηταν παναλαφρο, αφου δεν υπηρχε κινητο. Παω για τικετ, να παρω το κινητο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, alexserres2014 είπε

επιτελους μετα απο 5 μηνες αναμονη,παρελαβα το mi band που ειχα στειλει για αναδασμολογηση,χωρις χρεωσεις

Φαντάζομαι το καινούργιο μοντέλο.    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kitsaras13 είπε

απο deal extreme παρηγγειλα ενα κινητο, 2 ram και ενα μικροφωνο (66ευρω). Σημερα που παρελαβα το πακετο ειναι ολα εκτος απο το κινητο μεσα. Εχω νευριασει τερμα, γιατι πιστευα πως γλιτωσα τελωνειο για τα καλα. Προφανως το γλιτωσα γιατι το δεμα ηταν παναλαφρο, αφου δεν υπηρχε κινητο. Παω για τικετ, να παρω το κινητο μου.

η συσκευασια ηταν ανοιγμενη? παιζει να το χωραγε και να στο καβατζωσαν οι τελωνειακοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...