Προς το περιεχόμενο

SSD για λάπτοπ


neXTgen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ψάχνω για laptop φορητό (10-14'') . 

 

θέλω όταν το πάρω να του βάλω SSD> 200GB (δεν πάω σε μικρότερο, κι αυτός οριακά με καλύπτει)

 

ερωτήσεις :

 

 

όλοι οι 2.5'' SSD μπαίνουν σε ΟΛΑ τα Laptop (εννοείται ότι θα είναι τρέχον μοντέλο και το ένα και το άλλο)?

 

συγκεκριμένα (λόγω τιμής) είμαι ανάμεσα στον

 

- Crucial M4 SATA 6Gb/s 256GB 

 

και τον

 

- ΟCZ AGT3-25SAT3-240G Agility 3

 

πείτε μου και τη γνώμη σας για τα μοντέλα αυτά ΑΛΛΑ και προτείνετέ μου άλλα με γνώμονα πάντοτε την αξιοπιστία, τις επιδόσεις αλλά φυσικά και ΤΗΝ ΤΙΜΗ . συγκεκριμένα αυτά και τα δύο τα βρήκα χθες που έψαχνα από ξένα sites ανάμεσα στα 150 και τα 200 ευρώ.

 

αν έχετε προτάσεις και για e-shop ή μαγαζί με συγκεκριμένο μοντέλο ευχαρίστως να τις ακούσω.

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω για laptop φορητό (10-14'') . 

θέλω όταν το πάρω να του βάλω SSD> 200GB (δεν πάω σε μικρότερο, κι αυτός οριακά με καλύπτει)

ερωτήσεις :

όλοι οι 2.5'' SSD μπαίνουν σε ΟΛΑ τα Laptop (εννοείται ότι θα είναι τρέχον μοντέλο και το ένα και το άλλο)?

 

Ναι όσα λάπτοπ παίρνουν σκληρό 2.5" (δηλαδή όχι ultrabook που μπορεί να είναι και  ενσωματομένος) παίρνουν SSD 2,5". Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις τον Crucial γιατί είναι καλύτερος από ταχύτητες αν και από τον Agility 3 που έχω είμαι ευχαριστημένος. Τώρα αξιοπιστία δεν νομίζω να παίζει θέμα είναι πολύ-φορεμένο μοντέλο ο Crucial. Έχεις εντοπίσει κάποιο λάπτοπ που σε ενδιαφέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς ΟΧΙ και ειδικά όχι στην ελλάδα. . θέλω κάτι φορητό σε 12-14'' να μπορεί να "αντέξει" μίξεις με traktor pro. όχι Mac , αλλά PC. μάρκες που προτιμώ DELL, Lenovo, ίσως Sony.

 

ton Agility 3 δε θα τον προτιμούσα ούτε εγώ έναντι του Crucial αλλά ίσως το κάνω (20κάτι ευρώ φθηνότερος, γαρ)

 

οπότε λες να παραγγείλω (απ΄έξω θα γίνει) τον SSD και όποτε βρω μοντέλο που με ενδιαφέρει αγοράζω και το laptop , κανένα πρόβλημα ?

 

έτσι κι αλλιώς πάνω από 128 GB (και πολλά λέω στα χρήματα που ψάχνω -ΒΙΑ 650-700 ευρώ-) δεν νομίζω να έχει ενσωματωμένον SSD -που δεν θέλω να έχει καθόλου για να του βάλω τον 256).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ton Agility 3 δε θα τον προτιμούσα ούτε εγώ έναντι του Crucial αλλά ίσως το κάνω (20κάτι ευρώ φθηνότερος, γαρ)

 

οπότε λες να παραγγείλω (απ΄έξω θα γίνει) τον SSD και όποτε βρω μοντέλο που με ενδιαφέρει αγοράζω και το laptop , κανένα πρόβλημα ?

 

έτσι κι αλλιώς πάνω από 128 GB (και πολλά λέω στα χρήματα που ψάχνω -ΒΙΑ 650-700 ευρώ-) δεν νομίζω να έχει ενσωματωμένον SSD -που δεν θέλω να έχει καθόλου για να του βάλω τον 256).

 

Κοίτα και εγώ γιαυτό προτίμησα τον OCZ είχε διαφορά στην τιμή και τον πείρα από amazon.co.uk σε φορητό το έβαλα για την κατανάλωση και την ευαισθησία στις μετακινήσεις περισσότερο, τώρα για λαπτοπ είναι ικανό ποσό (650-700) πιστεύω και με 40-50 ευρό του βάζεις 8GB ραμ (άμα είναι 4άρι)  και τον SSD και είσαι άρχοντας.

Διάλεξε λάπτοπ πρώτα (με βάση τις ανάγκες/τσέπη σου), πρόσεξε να είναι αναβαθμίσιμο (όσο μπορεί ένα λαπτοπ να είναι) και μετά το συζητάμε πάλι, Lenovo, DELL έχουν πολύ καλό aftersales.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...