Προς το περιεχόμενο

Ασυρματο Headset turbox HS-200


zortam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολο το φορουν!!
Αγορασα προσφατα ενα ασυρματο TurboX headset, οχι τα συγκεκριμενo που αναγραφεται στο τιτλο του νηματος, καποιο αλλο μοντελο το οποια το συνεδεσα κανονικα με τον υπολογιστη, με το ασυρματο στικακι του, ολα καλα ΑΛΛΑ υπηρχε ανεξηγητος θορυβος στα ακουστικα και οταν μιλουσα στο μικροφωνο υπηρχε ενας συνεχης Background noise μαζι με την φωνη, το οποιο εκανε αδυνατη την χρηση του σε skype, ventrilo κλπ κλπ. Τα πηγα στο πλαισιο και αφου τα δοκιμασαν και αυτοι και ειδαν οτι κανει θορυβο τα αλλαξαν, και γω (ο βλακας) επειδη αυτα που θα μου εδιναν θα ειχαν το ιδιο προβλημα πηρα το πιο ακριβο μοντελο τα HS-200 gaming headset, αρκετα καλη κατασκευη, ΑΛΛΑ και παλι εχουν το ιδιο θεμα μετα προηγουμενα!! Τα εχω τεσταρει σε 3 διαφορετικους υπολογιστες, laptop και dekstop! Υπαρχει ενας γενικος θορυβος στα ηχεια, παρασιτα βασικα τα οποια δε φευγουν με ΤΙΠΟΤΑ, και οταν μιλαω στο μικροφωνο οπως προειπα υπαρχει ενας συνεχομενος white noise πισω απο την φωνη, οχι δυνατος, αλλα παρα πολυ εκνευριστικος!!!!

 

Αν γνωριζει κανεις κατι, η καποιο τροπο να λυσω αυτο το θεμα θα ημουνα ευγνωμων γιατι εχω αρχισει και εκνευριζομαι και το χειροτερο ειναι οτι δε μπορω να το επιστρεψω και να παρω τα λεφτα μου πισω απο το πλαισιο.... !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει δοκιμάσει να τα έχει με τον ρυθμιστή τους χαμηλά και να ανεβάζεις την ένταση μόνο από τον υπολογιστή;

 

ναι το εκανα και αυτο και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις! ;p

 

τελικα τα πηγα πισω και μετα απο μια "μινι μανουρα" μου εκαναν επιστροφη χρηματων και ξεμπερδεψα!!!!

Απαραδεκτη ποιοτητα ακουστικων τα ασυρματα turbox, Και τα 2 που δοκιμασα , και το φθηνο και το ακριβο (για gamers Και καλα)μοντελο ! Ειπα να στηριξω την ελληνικη οικονομια και ενα ελληνικο μαγαζι αλλα...

 

 

Εχετε καμια προταση για ασυρματα ακουστικα για αγορα ειτε απο ελλαδα ειτε απο εξωτερικο, εκει γυρω στα 50 ευρω?

σκευτομουν για τα logitech H600 ...

Επεξ/σία από zortam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι το εκανα και αυτο και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις! ;p

 

τελικα τα πηγα πισω και μετα απο μια "μινι μανουρα" μου εκαναν επιστροφη χρηματων και ξεμπερδεψα!!!!

Απαραδεκτη ποιοτητα ακουστικων τα ασυρματα turbox, Και τα 2 που δοκιμασα , και το φθηνο και το ακριβο (για gamers Και καλα)μοντελο ! Ειπα να στηριξω την ελληνικη οικονομια και ενα ελληνικο μαγαζι αλλα...

 

 

Εχετε καμια προταση για ασυρματα ακουστικα για αγορα ειτε απο ελλαδα ειτε απο εξωτερικο, εκει γυρω στα 50 ευρω?

σκευτομουν για τα logitech H600 ...

επιστροφή χρημάτων μετρητά ?? η σε πιστωτικό υπόλοιπο...???

Επεξ/σία από aikat90
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετρητα :)

μπραβο στο πλαισιο....και δεν του το ειχα...εμενα ποτε δεν μου δω΄σανε μετρητα...:P αν και μπορει τα turbo-x να είναι τα χειρότερα αλλα τουλάχιστον σε αλλαγές και σε εγγύση είναι σωστή επιχείρση...αν και κανουνε μαμουνιές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο στο πλαισιο....και δεν του το ειχα...εμενα ποτε δεν μου δω΄σανε μετρητα... :P αν και μπορει τα turbo-x να είναι τα χειρότερα αλλα τουλάχιστον σε αλλαγές και σε εγγύση είναι σωστή επιχείρση...αν και κανουνε μαμουνιές...

εχμ.. θα διαφωνησω λιγο καθως δε μπορω να πω οτι...προσφερθηκαν κιολας να μου κανουν επιστροφη μετρητων. Στην αρχη δεν υπηρχε καν σαν επιλογη, μετα απο την μινι μανουρα που εγραψα παραπανω και αφου μιλησα και με τον υπευθυνο τελικα δεχτηκε να γινει επιστροφη χρηματων. Δεν ηταν και τοσο ευχαριστα ολα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχμ.. θα διαφωνησω λιγο καθως δε μπορω να πω οτι...προσφερθηκαν κιολας να μου κανουν επιστροφη μετρητων. Στην αρχη δεν υπηρχε καν σαν επιλογη, μετα απο την μινι μανουρα που εγραψα παραπανω και αφου μιλησα και με τον υπευθυνο τελικα δεχτηκε να γινει επιστροφη χρηματων. Δεν ηταν και τοσο ευχαριστα ολα :P

ααα είπα και εγώ..:P εε αφού στα έδωσαν πάλι καλα..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα είπα και εγώ.. :P εε αφού στα έδωσαν πάλι καλα.. :P

οντως, παλι καλα να λεω!

 

Αν καποιος εχει καμια προταση για "ελαφρια" γενικα ακουστικα+μικ, ασυρματα και με τιμη μεχρι ~50 ευρω, ας γραψει εδω την προταση του :) γενικα ειμαι μεταξυ 2 Logitech. Των  H600 kai H800 !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως, παλι καλα να λεω!

 

Αν καποιος εχει καμια προταση για "ελαφρια" γενικα ακουστικα+μικ, ασυρματα και με τιμη μεχρι ~50 ευρω, ας γραψει εδω την προταση του :) γενικα ειμαι μεταξυ 2 Logitech. Των  H600 kai H800 !!

Εγώ θα σου πρότειενα να πας σε ενσύρματα και να πάρεις κανα καλό κομμάτι..γιατί νομίζω σε αυτή την τιμή δεν ξέρω αν βρεις καλα ασύρματα...αλαλ δεν ξέρω...εγώ πάντως πήρα πριν λίγο καιρό τα Sound blaster tactic(3d) Alpha...είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...βεβαιa έχουν καλώδιο..:P

Να βάλουν καλύτερα λεχνα χαρτί έξω που να λέει "σκέχου πρωτού πάρεις turbox τεμάχιο, μπορεί να το μετανιώσεις"

Με τόσες φορές που την έχω πατήσει όπτοε βλέπω turbox γυρνάω απο την αλλή...πόσες φορές μου το πρότεινε πωλητής και του καλα με δουλευεις ρε φιλε??...:P ότι έχω πάρει εχει πάρει δρομο...turbox ποτε ξανα.//

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...