Προς το περιεχόμενο

Technicolor TG788vn


Luciddream

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς ποιό είναι το τελευταίο software release ?

Εχω 8.C.M.0.

το τελευταίο ειναι 10.* άντε βρές το όμως :) εγώ όσο και να ψαξα δεν υπάρχει τίποτα ...

απο την 8 μάλλον το 8.C.M.0 ειναι το τελευταίο.

 

σου κάνει ακόμα προβλήματα? όπως είδες στους περισσότερους φτιάχτηκε ήταν θέμα της γραμμής όπως έγραψα και στο adslgr...

 

επειδή είδα οτι ρωτάς και εκεί για το firmware, το τελευταίο της Forthnet ειναι το 8.C.M.0 σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 535
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σας κύριε XXXXXXXX,

Αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την πρόθεσή σας να συμμετάσχετε στο πιλοτικό IPv6 της forthnet.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το IPv6 functionality του Technicolor 788vn είναι ακόμα υπό δοκιμή.
Εφόσον οι δοκιμές ολοκληρωθούν επιτυχώς, θα αναρτηθούν οι απαραίτητες οδηγίες στο ipv6.forthnet.gr (CPEs/PPPoE Clients).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς ποιό είναι το τελευταίο software release ?

Εχω 8.C.M.0.

 

γενικα δεν ειναι το θεμα τι υπαρχει αλλα τι μπορει να βρεθει διοτι η thomson δεν τα δινει στο public χυμα.συνηθως βγαζει custom firmwares και οτι βγαινει generic η premium demo ειναι απλα off the record.κοινως καποιος το πηρε για δοκιμη και ετσι.γενικα η thomson δουλευει με custom firmware.οτι της ζητησεις κανει.

το τελευταίο ειναι 10.* άντε βρές το όμως :) εγώ όσο και να ψαξα δεν υπάρχει τίποτα ...

απο την 8 μάλλον το 8.C.M.0 ειναι το τελευταίο.

 

σου κάνει ακόμα προβλήματα? όπως είδες στους περισσότερους φτιάχτηκε ήταν θέμα της γραμμής όπως έγραψα και στο adslgr...

 

επειδή είδα οτι ρωτάς και εκεί για το firmware, το τελευταίο της Forthnet ειναι το 8.C.M.0 σίγουρα.

επειδη ειναι νεο ρουτερακι σχετικα με σχεση 585 δεν θα βρεθουν ευκολα firmware.στο modem-help.co.uk αν υπαρχει κατι.

 

Καλησπέρα σας κύριε XXXXXXXX,

 

Αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την πρόθεσή σας να συμμετάσχετε στο πιλοτικό IPv6 της forthnet.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το IPv6 functionality του Technicolor 788vn είναι ακόμα υπό δοκιμή.

Εφόσον οι δοκιμές ολοκληρωθούν επιτυχώς, θα αναρτηθούν οι απαραίτητες οδηγίες στο ipv6.forthnet.gr (CPEs/PPPoE Clients).

βιαστηκε εσυ.ακομα δεν ξεκινησαν να δινουν vdsl και κανα fast path εσυ το ipv6 ονειρευεσαι που τα μισα ρουτερ στην αγορα ακομα δεν το υποστηριζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βιαστηκε εσυ.ακομα δεν ξεκινησαν να δινουν vdsl και κανα fast path εσυ το ipv6 ονειρευεσαι που τα μισα ρουτερ στην αγορα ακομα δεν το υποστηριζουν.

Είδες για να μην έχει ZTE;  :P

http://ipv6.ote.gr/?page_id=496

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδες για να μην έχει ZTE;  :P

http://ipv6.ote.gr/?page_id=496

χαχα.σε τσακωσα.της forthnet το thomson που δινουν για vds(788) παιζει ipv6 οποτε δεν χρειαζεται zte.επισης και το 784 με το τελευταιο firmware δινει επισης ipv6.δεν το εχω δοκιμασει σε κανενα απο τα 2 γιατι το βρισκω περιττο για την ωρα αν και θα ηθελα να το κανω δοκιμη καποια στιγμη για το γαμωτο αφου εχω 784.απλα οπως ειπε ο φιλος ακομα δεν εχει δωσει Ipv6 η forthnet στο vdsl Οχι οτι δεν το υποστηριζει ο εξοπλισμος. χεχε :P

ara δεν φταιει το ρουτερ απλα η forthnet δεν εχει ολοκληρωσει τις δοκιμες στο 788

και δεν ειναι το μόνο, ένας γνωστός μου έχει σε adsl απο πέρυσι ipv6 ..

και τι το κανει?????πιλοτικα εχουν δωσει σε vdsl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα στην πλάκα χρειάζεται και άμεσα. Ήδη πολλοί πάροχοι στο εξωτερικό (και ακολουθούν οι δικοί μας) γυρνούν τους πελάτες τους σε διπλό nat αφού τους έχουν τελειώσει οι ip.

Είμαστε ήδη στο και πέντε για να καταλάβουμε ότι το ipv4 έχει πεθάνει και ότι για να παίξει το ipv6 θέλει συμβατό client (πχ browser), συμβατό λειτουργικό, συμβατό gateway και φυσικά συμβατό εξοπλισμό των isp μέχρι το άλλο άκρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αρχιζαν να μαζευουν πισω τα πραγματικα δικτυα που εχουν δωσει σε πελατες που δεν τα χρησιμοποιουν και δεν ξερουν καν τι ειναι δεν θα ειχαμε θεμα.

ποσα ατομα εχουν παρει public ip's με 8αρια δικτυα χωρις να ξερουν τι ειναι αυτο.το πληρωνουν και απλα λενε τι ειναι τουτο.απειρες χαμενες ip.βεβαια παλι αυτο δεν λυνει το θεμα αλλα θα ειχαμε μια παραταση.οταν ζοριστουν με τις Ip θα αναγκαστουν να το κανουν,ποιος θα το πιστευε οτι θα φταναμε στο σημειο να μην εχουμε Ipς.μου θυμιζει το millenium bug.θελει δουλεια και αυτο για να γινει και ειναι κοστος ειναι χρονος ειναι χρημα.αργα η γρηγορα θα πρεπει να γινει.εκτος αν πουν 1 ευρω εκπτωση σε οποιον βγαινει απο Proxy οπως γινεται στα 3g;) που αν δεν ζητησεις πραγματικη ip δεν βγαινεις με πραγματικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχχχ... δεν μπορώ να κάνω edit το πρώτο πόστ :P μόλις πρόσθεσα τα

 

VLAN-ID-Translation-Config_EN_r7.4.pdf.7z 156 2009-05-02 20:23  

VLAN-Transparent-Forward-Config_EN_r7.4.pdf.7z 146 2009-05-02 20:19 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μετα απο καποιο σημειο δεν μπροεις να κανεις edit.στο εκανα εγω και σου στελνω αλλα δυο.οταν τα λαβεις πες μου να στα σβησω και αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...