Προς το περιεχόμενο

XFX PRO750W Modular πρωτες εντυπωσεις μετα απο αγορα


veider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μήκος είναι άλλη υπόθεση. Και sorry αν ακουστεί κάπως, αλλά τα 110 ευρώ για ένα modular τροφοδοτικό 750W αυτής της αξίας δεν είναι πολλά.

Σίγουρα υπαρχουν καλυτερα τροφοδοτικα και φυσικα κατα πολυ ακριβοτερα,αυτο ομως δεν σημαινει πως σαν καταναλωτες πρεπει να εχουμε απαιτησεις μονο απο τις ακριβες σειρες και γενικα απο τα κορυφαια προιοντα και μονο. 

 

Η ολη φάση φιλε Νινο μου θυμιζει πριν καμια δεκαπενταρια χρονια που είχα παρει τότε το Peugeot Rally. Eνω ηταν ενα φοβερα στημενο αμαξι είχε απο τη μανα του κατι λαστιχα της Firestone που το εκαναν χάρο στην κυριολεξία!!! Απο μια λαθος κινηση μπορει να θαφτει ευκολα ενα πολυ καλο προιον. Τουλαχιστον στην Peugeot το καταλαβαν και μετα απο λιγο αλλαξαν τα εργοστασιακα λαστιχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Veider νομίζω ότι το έχεις πάρει λίγο στραβά το θέμα και σε έχει χαλάσει παραπάνω απ' ότι έπρεπε το θέμα με τα κοντά καλώδια.

 

Το λέω γιατί έχεις πάρει ένα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ απ' όλες τις απόψεις τροφοδοτικό. Και όταν εταιρίες σαν τις XFX, Corsair, Seasonic κλπ αποφασίζουν να αλλάξουν την καλωδίωσή τους, κάτι ξέρουν. Σίγουρα δεν το κάνουν ελαφριά την καρδία. Προφανώς κάτι περισσότερο/καλύτερο ή αν θες το ίδιο καλό θα προσφέρουν και αυτά τα καλώδια. Τώρα όσον αφορά το μέγεθος, σου είπα εχεις τα δίκια σου και θα έπρεπε το EPS να το κάνουν αρκετά μακρύ αφού πλέον το cable management έχει μπει για τα καλά στην ζωή μας (αλήθεια το κόλπο με κάτω από την ΜΒ δεν πιάνει; γιατί νομίζω θα είσαι μια χαρά).

 

Και αυτό που σου προτάθηκε παραπάνω εγώ θα το έκανα. Στείλτους ένα email παραπόνων στο support. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα, είναι μεγάλη εταιρία και λογικά ενδιαφέρονται για το όνομά τους.

 

Τέλος, για το κόστος αυτό που είπα δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα. Για καλούς/κακούς λόγους τα modular κοστίζουν αρκετά. Το μόνο ισάξιο (από ποιότητα) στα ίδια περίπου χρήματα αλλά και 100W παρακάτω είναι το Antec HCG-620m. Εδώ στα ίδια χρήματα πωλείται το TT Smart-750m (καλό μεν, πολλάκις χειρότερό δε από αυτό που πήρες). Όλα τα άλλα είναι πιο ακριβά. Γιαυτό είπα ότι η τιμή που το πήρες είναι εξαιρετική. Ελπίζω να μην με παρεξήγησες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να πω και γω τον πονο μου....??? Το τροφοδοτικο κανει αρκετο εως πολυ θορυβο - βουητο, ο ανεμηστηρας δουλει συνεχεια και σε αρκετες στροφες μπορω να πω, τα καλώδια τα αποσπομενα ειναι κοντα και παρα πολυ σκληρα, και δεν φαινονται και τοσο ποιοτικα να πω την αληθεια.... Αυτα........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω τον πονο μου....??? Το τροφοδοτικο κανει αρκετο εως πολυ θορυβο - βουητο, ο ανεμηστηρας δουλει συνεχεια και σε αρκετες στροφες μπορω να πω, τα καλώδια τα αποσπομενα ειναι κοντα και παρα πολυ σκληρα, και δεν φαινονται και τοσο ποιοτικα να πω την αληθεια.... Αυτα........

 Πριν τι τροφοδοτικο ειχες? συνολικα ποσoυς ανεμιστηρες έχεις στο PC?

Τα ρωταω αυτα γιατι εμένα είναι αθόρυβο. Βεβαια το τι εννοει κανεις αθορυβο ειναι και λιγο σχετικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βάλεις ένα μολύβι μέσα να τον σταματήσεις να δεις αν προέρχεται από εκεί ο θόρυβος. Είμαι σίγουρος ότι δεν είναι από εκεί. Αν είναι μπορεί να είναι προβληματικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...