Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 14/01/13 – 30/06/2013


alexzzz

Ποιο antivirus προτιμάτε; 14/01/13 – 30/06/2012  

321 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο antivirus προτιμάτε;

    • avast!
    • AVG Anti-Virus
    • Avira AntiVir
    • BitDefender
    • ClamAV / ClamWin
    • Comodo Antivirus
    • Microsoft Security Essentials
    • PC Tools AntiVirus
      0
    • F-Secure Anti-Virus
    • G Data AntiVirus
    • Kaspersky Anti-Virus
    • McAfee AntiVirus Plus
    • ESET NOD32 Antivirus
    • Norton AntiVirus
    • Panda Antivirus Pro
    • Trend Micro Titanium AntiVirus Plus
      0
    • Άλλο (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)
    • Κανένα (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέλος της εξάμηνης ψηφοφορίας "Link.png Site: http://www.insomnia.gr/topic/451243-%CF%88%CE%B7%CF%86%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%83%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF-antivirus-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B5/">Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 01/07/12 – 31/12/2012 ", ώρα για μία νέα.

Ποιο antivirus προτιμάτε;
 

  • Δυνατότητα ψήφου έχουν όλα τα μέλη του Insomnia
  • Επιτρέπεται μία επιλογή
  • Η επιλογή σας είναι φανερή στα άλλα μέλη
  • Η δυνατότητα ψήφου θα κλειδώσει στις 30/06/2013
  • Θα διεξάγονται 2 ψηφοφορίες τον χρόνο, διαχωρισμένες ανά 6μηνο
  • Τα οκτώ πρώτα (πλην ClamAV/ClamWin που είναι μόνο δωρεάν και ανοικτού κώδικα και Microsoft Security Essentials που διατίθεται μόνο δωρεάν) διατίθενται τόσο σε δωρεάν όσο και σε εμπορική εκδοχή. Αν προτιμάτε κάποιο απ' αυτά στην εμπορική του εκδοχή, μπορείτε να το ψηφίσετε διευκρινίζοντας με μήνυμα ότι χρησιμοποιείτε την εμπορική έκδοση
  • Αν προτιμάτε κάποια σουίτα «πλήρους προστασίας» που προσφέρει επιπλέον λειτουργίες όπως π.χ. firewall/antimalware κλπ., μπορείτε να ψηφίσετε το αντίστοιχο antivirus της εταιρείας αν υπάρχει, αλλιώς την επιλογή «Άλλο» και να διευκρινίσετε με μήνυμά σας ποιο


Λίστα επιλογών και αντίστοιχοι υπερσύνδεσμοι


Παλαιότερες δημοσκοπήσεις



Παρακαλώ αν εντοπίσετε μη λειτουργικά links, να τα επισημάνετε για να διορθωθούν στο παρόν μήνυμα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα γιατι ειναι αχρηστα αν ξερεις που κανεις κλικ, καταναλωνουν πορους τζαμπα και εχω παντα ενα Acronis backup διαθεσιμο για restore ανα πασα στιγμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστο αυτο που λες, αλλα εαν κατεβαζεις κατι το οποιο στην πραγματικοτητα δεν ειναι αυτο που νομιζεις; Εκει ακομα και ο πιο προσεκτικος μπορει να την πατησει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι σε φάση που βαριέμαι να κρατάω ένα. Αλλά εκτιμάω το avast, το avg, το mse απο free. Και το CIS.

Δεν θα πλήρωνα για paid, αν το έκανα ίσως για κανένα fsecure αν μου καθόταν ελαφρύ, kaspersky το ίδιο. Τα άλλα δε πιστεύω οτι αξίζουν τα λεφτά σου.

Πολύ καλό για paid και το bitdefender.

 

Θα ψηφίσω όμως avg γιατί είναι αυτό με τη μεγαλύτερη βελτίωση και το βάζω πάρα πολύ τακτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήγαινα για τίποτα, αλλά τελικά είπα να βάλω κάποιο που να μην τρέχει live, μόνο για scan κατ'επιλογή μου, οπότε έβαλα clamwin, και λόγω μεγέθους (και ελαφρύ) και because muh freedoms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...