Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 14/01/13 – 30/06/2013


alexzzz

Ποιο antivirus προτιμάτε; 14/01/13 – 30/06/2012  

321 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο antivirus προτιμάτε;

    • avast!
    • AVG Anti-Virus
    • Avira AntiVir
    • BitDefender
    • ClamAV / ClamWin
    • Comodo Antivirus
    • Microsoft Security Essentials
    • PC Tools AntiVirus
      0
    • F-Secure Anti-Virus
    • G Data AntiVirus
    • Kaspersky Anti-Virus
    • McAfee AntiVirus Plus
    • ESET NOD32 Antivirus
    • Norton AntiVirus
    • Panda Antivirus Pro
    • Trend Micro Titanium AntiVirus Plus
      0
    • Άλλο (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)
    • Κανένα (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και που το ξερεις?

 

όταν έχεις δικό σου PC και δεν το "πειράζει" κανείς άλλος, και δεν μπαίνεις σε "περίεργα" site, τότε το ξέρεις. δύσκολο αλλά υπαρκτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν έχεις δικό σου PC και δεν το "πειράζει" κανείς άλλος, και δεν μπαίνεις σε "περίεργα" site, τότε το ξέρεις. δύσκολο αλλά υπαρκτό.

 

Έχω κολλήσει Malware από ανυποψίαστα links, sites, pictures ή σύνδεσμο ή ότι άλλο θες - οπότε μην είσαι και τόσο απόλυτος. Επίσης τα καινούργια PC δεν επιβαρύνονται από τα Antivirus και κατα συνέπεια δεν βρίσκω το λόγο να μην έχει κάποιος "βασική προστασία" (Basic Protection) <-> (Antivirus) - εκτός και αν μιλάμε για παλιό μηχάνημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμενα το καλυτερο ειναι το kaspersky αλλα αρκετα βαρυ σε σχεσει με αλλα antivirus,οπως και να χει προτιμω ποιο ελαφρια antivirus δουλευω με panda cloud free και malwarebytes και ειμαι ok

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Eβγαλα την τελευταια εκδοση avast που ειχα περασει και ειπα να δοκιμασω το avira.Νομιζω οτι ελαφρυνε το συστημα θεαματικα, αλλα επειδη μπορει να εξαρταται και απο αλλα πραγματα ζηταω δευτερη γνωμη  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ πιθανό. Το avast στην έκδοση 4 και 5 ήταν πούπουλο. Απο 6 και μετά βελτιώνεται θεαματικά αλλά γίνεται και λίγο πιο βαρύ κάθε φορά. Η ram παραμένει πολύ χαμηλά αλλά δε λέει τίποτα αυτό απο μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Kaspersky με την προϋπόθεση ότι υπάρχει solid state γιατί είναι βαρύ.

Αν και υπάρχουν και άλλες λύσεις εκτός από τα antivirus ... sandboxies αλλά εδώ είναι Ελλάδα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα Kaspersky και αποφασισα να δοκιμασω το Bitdefender, λογω του οτι απλα θεωρειται το καλυτερο, αλλα προτιμω internet security απο μια απλη antivirus λυση, γιατι για εμενα νοημα εχει να πληρωσεις για κατι αν εχεις και καλυτερο firewall απο των windows και πιο ολοκληρωμενη προστασια.

Ειναι σιγουρα πιο ελαφρυ οποτε αν θεωρητικα ειναι οτι καλυτερο μπορω να χρησιμοποιησω,τοτε σιγουρα το προτιμω και θα το δοκιμασω σε βαθος χρονου.

Με κουπονακι μου βγηκε και πιο φθηνα απο τις τιμες απατες του Kaspersky που με 3 χρονια ανανεωση η τιμη του ηταν ακριβοτερη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας για το comodo is. μιας και αυτο ειναι που εχω επιλεξει

 

Το έχει ένα φιλαράκι μου, πολύ καλό! Έχει πάρα πολλές επιλογές για power users, σου δίνει πλήρη έλεγχο στο τι γίνετε με τις συνδέσεις στο σύστημά σου. Πολύ καλό antivirus επίσης. Προσωπικά χρησιμοποιώ Avira.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...