Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 14/01/13 – 30/06/2013


alexzzz

Ποιο antivirus προτιμάτε; 14/01/13 – 30/06/2012  

321 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο antivirus προτιμάτε;

    • avast!
    • AVG Anti-Virus
    • Avira AntiVir
    • BitDefender
    • ClamAV / ClamWin
    • Comodo Antivirus
    • Microsoft Security Essentials
    • PC Tools AntiVirus
      0
    • F-Secure Anti-Virus
    • G Data AntiVirus
    • Kaspersky Anti-Virus
    • McAfee AntiVirus Plus
    • ESET NOD32 Antivirus
    • Norton AntiVirus
    • Panda Antivirus Pro
    • Trend Micro Titanium AntiVirus Plus
      0
    • Άλλο (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)
    • Κανένα (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Microsoft Security Essentials σε Windows Vista sp2.

Είχα το Avira για χρόοοοοονια,απ' όταν θυμάμαι δηλαδή,αλλά τελευταία καγκουριάζεται,οπότε πήρε πούλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Στην αρχή είχα το norton (ήταν μέσα στο πακετάκι που πήρα το λάπτοπ) αλλά το έβγαλα και έβαλα το mse. Το πρώτο μου έσπαγε τα νεύρα για πολλούς λόγους. :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

AVG INTERNET SECURITY 9.0

 

΄΄βαρυ΄΄ σαν προγραμμα αλλα πληρως λειτουργικο και αποτελεσματικο.μια εντελως αξιοπιστη επιλογη και επιπλεον διαρκεια λειτουργιας και δωρεαν αναβαθμισεων του εως το Φλεβαρη του 2018 παρακαλω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AVG 2013...

Θεωρείται βαρύ? Το χρησιμοποιώ χρόνια

Το χρησιμοποιώ εδώ και αρκετούς μήνες. Βαρύ δεν θα έλεγα ότι είναι στην καθημερινή χρήση, απλώς διαπίστωσα μια μικρή καθυστέρηση στην εκκίνηση των Windows, σε σχέση με το Avast που είχα πριν. Εξαρτάται βέβαια και από το μηχάνημα που το βάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Avira AntiVir απο εμένα χρόνια τώρα, μπορεί να μην ειναι τίποτα ιδιαίτερο αλλα την δουλειά του θα την κάνει πιστεύω οταν και αν χρειαστεί (δεν εχει ποτε χρειαστεί) + οχι ειναι ελαφρύ.

Αν και προσωπικά το καλύτερο antivirus ειναι να προσέχεις τι κατεβάζεις που μπαίνεις κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρησιμοποιώ εδώ και αρκετούς μήνες. Βαρύ δεν θα έλεγα ότι είναι στην καθημερινή χρήση, απλώς διαπίστωσα μια μικρή καθυστέρηση στην εκκίνηση των Windows, σε σχέση με το Avast που είχα πριν. Εξαρτάται βέβαια και από το μηχάνημα που το βάζεις.

Στο δικό μου με 6gb ram είναι στα 22% η λειτουργεία της και στα 0% η λειτουργεία της cpu χωρίς καμία λειτουργεία του υπολογιστή μόνο ακίνητο στ επιφάνεια εργασίας... Τώρα πρέπει να δω πόσο χώρο πιάνει η λειτουργεία του avg στις λειτουργείες συστήματος... Δεν παίζει να ναι και πολύ... Εγώ ποιο πολύ θέλω να δω άμα είναι βαρύ για το notebook που χω...αυτό είναι που ψιλόκολάει... Τώρα για σένα κοίτα λίγο και ποιες εφαρμογές αρχίζουν με τα windows και άμα δεν είναι κάποια σημαντική απενεργοποιήσε την

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση σε έναν γνωστό μου πριν ένα χρόνο ένας γνωστός του έβαλε στο λαπτοπ του το avast το free και τώρα έχει λήξη,μπορεί να κάνει ανανέωση το avast free ξανά;η είναι μόνο για μια φορά;

Σας ευχαριστώ. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bullguard σουιτα παω για τεταρτο χρονο αν δεν κανω λαθος.Καθε χρονο εκπτωσουλα και πολυ καλο support.Το ειχα βρει κατα τυχη και αφου μου ειχαν κανει δωρο στην αρχη ενα χρονο και μετα 6 μηνες ειπα να το αγορασω και εμεινα σε αυτο. :-D Αποτελεσματικοτατο και πολυ καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπός είναι να μη καθυστερεί την απόκριση του υπολογιστή πρώτον, και δεύτερον να γίνονται και τα updates. Αν αφήσεις το pc ανοιχτό όλη μέρα, το avast θα έχει κάνει update definitions 2-3 φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σωστό είναι αυτό που λες. Απλώς τις τελευταίες ημέρες, ενώ πριν με το που άνοιγα το pc, μετά απο λιγα λεπτά έκανε το update του, τώρα θέλει κάποια (αρκετά) λεπτά παραπάνω. 

Αυτό συμβαίνει μετά την τελευταία ενημέρωση προγράμματος. Τώρα έχω την 8.0.1489.

Απλώς αναρωτιέμαι αν και κάποιος άλλος αντιμετωπίζει το ίδιο ζήτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...