Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Δημοσκόπηση web browsers 14/01/13 – 30/04/2013


alexzzz

Δημοσκόπηση web browsers 14/01/13 – 30/04/2013  

249 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιον web browser προτιμάτε;

    • Chrome
      112
    • Chromium ή rebranded παραλλαγές (SRWare Iron, Comodo Dragon κλπ., διευκρινίστε)
      4
    • Firefox ή rebranded παραλλαγές (Iceweasel, Namoroka κλπ., διευκρινίστε ΚΑΙ έκδοση)
      107
    • Internet Explorer (διευκρινίστε έκδοση)
      5
    • Maxthon
      0
    • Opera
      17
    • Safari
      2
    • Άλλον (Διευκρινίστε)
      2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πότε Chrome, πότε firefox, κανονικά προτιμώ τον firefox, αλλά με βολεύουν στον Chrome μερικές επεκτάσεις που δουλεύουν καλύτερα (π.χ. ζουμ στις φωτογραφίες στο fb).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Chrome.

 

ΧΡΟΝΙΑ είχα firefox αλλά πλέον εδω και μισό χρόνο άλλαξα σε chrome και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Ο λόγος που άλλαξα είναι γιατι στο firefox δεν παιζουν τα fb games.

To μόνο πρόβλημα που έχω βρει στο chrome είναι οτι κρασάρει σχετικά εύκολα το adobe flash player. Είναι δηλαδή λιγο πιο ασταθής σε σχέση με τον firefox αλλα πιο γρήγορος κατα την γνώμη μου.

 

Και ο ΙΕ 9 κι'αυτος καλός είναι για την τρίτη θεση μετα απο chrome και ff.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Firefox παιζει τα παιχνιδια του Facebook χωρις κανενα προβλημα.

προφανως υπαρχει καποιο προβλημα με το προφιλ του browser.

δοκιμασες με ενα καθαρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chrome υστερα απο χρονια χρησης firefox λογω του gmail και τα notifications που μου βγαζει στο desktop. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν αξιζει μου φαινεται βαρυς τρωει πολυ cpu και ram. Εχουν καποια προβληματα οι τελευταιες εκδοσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Firefox λογω privacy policy και add-ons που χρησιμοποιω χρονια.

 

Ειναι μεγαλη τσατσια αυτο που κανει η google που και τα searches ακομη τα "ελεγχει" - για οσους ασυνειδητα κανουν save το google account τους και σε καθε web search δινουν απλοχερα feed στο adsense.Ειλικρινα οταν πρωτοχωθηκα στο Android ημουν αρκετα google friendly χρηστης αλλα οταν ειδα τι παιζει ξηλωσα ακομη και τους google public DNS απο το router μου.Ειχαμε την Microsoft, αποκτησαμε και την google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Με την αλεπού ήμουν πάντα αλλά τον τελευταίο χρόνο χρησιμοποιώ chrome επειδή κάηκε το λάπτοπ μου και έμεινα με το παλιό....όσο να ΄ναι ο chrome είναι πολύ πιο ελαφρύς

Βέβαια μόλις έρθουν τα κομμάτια για το pc από βδομάδα θα το γυρίσω πάλι σε ff

Η ψήφος μου όμως στο chrome

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

όσο να ΄ναι ο chrome είναι πολύ πιο ελαφρύς

 

oχι δεν ειναι. στην πραγματικοτητα ειναι απο τους βαρυτερους browsers. μην μπερδευεις την ταχυτητα αποκρισης του με την καταναλωση πορων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Chrome για μένα χωρίς δεύτερη σκέψη, δυο χρόνια τώρα τον έχω σταθερά σαν βασικό browser και πείθω και τους γνωστούς να τον βάλουν....

απλά υπάρχει και εγκατεστημένος και ο internet explorer για κανένα online scan που και που.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...