Προς το περιεχόμενο

ssd sandisk 50 λιρες amazon uk 128 gb ssd


Captain Nemo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή δεν μου αρέσει η ιδέα της ταινίας διπλής όψης βρήκα 2 brackets για να μπει στο tower:

το πρώτο είναι πλαστικό http://www.ebay.com/itm/New-2-5-TO-3-5-SSD-HDD-Notebook-Hard-Disk-Mounting-Adapter-Bracket-Dock-Holder-/130824739409?pt=US_Computer_Case_Accessories_Tool_Kits&hash=item1e75c31a51

και το δεύτερο μεταλλικό http://www.ebay.com/itm/New-2-5-SSD-HDD-To-3-5-Metal-Mounting-Adapter-Bracket-Dock-For-PC-SSD-Holder-/200860941504?pt=AU_HardDrives&hash=item2ec43ebcc0

Ποιό να προτιμήσω ?

 

Αγόρασα το πλαστικό τελικά μήπως και μειώνει τους κραδασμούς :-/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 256
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή δεν μου αρέσει η ιδέα της ταινίας διπλής όψης βρήκα 2 brackets για να μπει στο tower:

το πρώτο είναι πλαστικό http://www.ebay.com/itm/New-2-5-TO-3-5-SSD-HDD-Notebook-Hard-Disk-Mounting-Adapter-Bracket-Dock-Holder-/130824739409?pt=US_Computer_Case_Accessories_Tool_Kits&hash=item1e75c31a51

και το δεύτερο μεταλλικό http://www.ebay.com/itm/New-2-5-SSD-HDD-To-3-5-Metal-Mounting-Adapter-Bracket-Dock-For-PC-SSD-Holder-/200860941504?pt=AU_HardDrives&hash=item2ec43ebcc0

Ποιό να προτιμήσω ?

Μεταλλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το πλαστικό τελικά μήπως και μειώνει τους κραδασμούς :-/

 

ο SSD δεν έχει μηχανικά μέρη άρα δεν έχει κραδασμούς. Αλλά κι εγώ το πλαστικό θα έπαιρνα χωρίς κάποιον ιδιαίτερο λόγο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν πρόλαβα....πήγε στις 62 λίρες... :(

 

E, υπομονη αν τον θες τοσο, θα ξαναπεσει λογικα. 4 φορες τις τελευταιες 15 μερες εχει κανει το ταξιδι  απο 49.99 62 49.99 55 κ.ο.κ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη για την έλειψη συνδέσμου και για την βιαστική παρουσίαση αλλα ήμουν στην τάξη εν ώρα παράδοσης και ώρα θεμάτων sos και ενημερώθηκα για την προσφορά στο κινητό και με αυτό έκανα την δημοσίευση και σκέφτηκα να κινηθώ γρήγορα μήπως ήταν προσφορά κεραυνού-αστραπής  :D αλλα ευτυχώς ήμουν γρηγορότερος απ την ταχύτητα του φωτός.  :P Καλοφάγωτοι σε όσους πρόλαβαν και οι υπόλοιποι αναμείνατε στο ακουστικό σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ήθελες να πεις <49 :)

 

Τα brackets για τους SSD για μένα είναι μια τεράστια μπαρούφα απλά για να πουλήσουν. Και να σου πέσει από τα χέρια εν λειτουργία δεν θα πάθει τίποτα και Θα συνεχίσει να αντιγράφει. Ακούμπησέ τον οπουδήποτε στο PC και είσαι μια χαρά. Στο Youtube θα βρείτε άπειρα videos.

 

Εγώ τον έχω ακουμπισμένο απλά πάνω σε μια θύρα για 3.5".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόλαβα....πήγε στις 62 λίρες... :(

 

 

Καλά και εσύ τι περίμενες μέχρι να σου δώσουν πληροφορίες εδώ μέσα σίγουρα θα τον έχανες άλλη φορά πρώτα να κλείνεις και μετά να ρωτάς   ;) 

 

 

και πριν προλάβετε να με σταυρώσετε το λέω όσο ποιο καλοπροαίρετα γίνεται ( για να προλάβεις την επόμενη φορά )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ήθελες να πεις <49 :)

 

Τα brackets για τους SSD για μένα είναι μια τεράστια μπαρούφα απλά για να πουλήσουν. Και να σου πέσει από τα χέρια εν λειτουργία δεν θα πάθει τίποτα και υα συνεχίσει να αντιγράφει. Ακούμπησέ τον οπουδήποτε στο PC και είσαι μια χαρά. Στο Youtube θα βρείτε άπειρα videos.

 

Εγώ τον έχω ακουμπισμένο απλά πάνω σε μια θύρα για 3.5".

Και ποιός σου είπε ότι θέλω να έχω κάτι να κουνιέται μέσα στο κουτί κάθε φορά που το κουνάω; Θες να μην πάρεις bracket κανένα πρόβλημα στερέωσε το με ταινία αλλά όχι και να μας λες ότι είναι ωραίο να πετάς έτσι τον σκληρό μέσα.

Με τη λογική σου δεν χρειάζεται να βιδώνουμε ( ή να έχουμε κλιψάκι ) για τις gpu γιατί έτσι και αλλιώς δεν παθαίνουν τίποτα.

Μερικοί από εμάς έχουμε πολύ περιποιημένα κουτιά και μέσα και έξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα για να ξερετε τοσο ειχε και πριν 8 μηνες που τον ειχα παρει...Καλος ειναι αλλα οχι για hardcore user...Λιγο αργος αλλα για τα λεφτα του αριστος...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιός σου είπε ότι θέλω να έχω κάτι να κουνιέται μέσα στο κουτί κάθε φορά που το κουνάω; Θες να μην πάρεις bracket κανένα πρόβλημα στερέωσε το με ταινία αλλά όχι και να μας λες ότι είναι ωραίο να πετάς έτσι τον σκληρό μέσα.

Με τη λογική σου δεν χρειάζεται να βιδώνουμε ( ή να έχουμε κλιψάκι ) για τις gpu γιατί έτσι και αλλιώς δεν παθαίνουν τίποτα.

Μερικοί από εμάς έχουμε πολύ περιποιημένα κουτιά και μέσα και έξω.

Ωχ μου την είπες! :confused:

 

Καλά ρε φίλε μου δεν σε κατηγόρησα που θα το πάρεις. Αν γουστάρεις να το αγοράσεις καλά θα κάνεις. Απλά ποιος σου είπε ότι φαίνεται κάτι άσχημο εκεί που τον έχω βάλει? Σε θέση για δίσκους είναι απλά χωρίς βίδα.

(Kαι αν θες βγάζουμε και τα κουτιά μας μια φώτο...)

 

Α, και πληροφοριακά. Αν δεν βιδώσεις/στερεώσεις την VGA και κουνήσεις το PC σου, μάλλον μετά θα μαζεύεις τα ευρουλάκια για καινούρια. Ειδικά άμα είναι με κανα θηριάκι Cooler γιατί ή το socket θα σπάσεις ή το PCB της VGA B) Και να είσαι τυχερός μην σκάσει και στην CPU...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα για να ξερετε τοσο ειχε και πριν 8 μηνες που τον ειχα παρει...Καλος ειναι αλλα οχι για hardcore user...Λιγο αργος αλλα για τα λεφτα του αριστος...

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Αργος σε σχεση με αλλους ssd εννοεις; Σε σχεση με τον velociraptor 150gb ?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργος σε σχεση με αλλους sss εννοεις; Σε σχεση με τον velociraptor 150gb ?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Μην συγκρίνεις μηχανικούς με SSDs. Ακόμα και η πρώτης γενιάς SSDs ήταν πιο γρήγοροι από τους Raptors.

 

 

Samsung 350V5C

To laptop σου με Vertex4. Οπότε άνετα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Αργος σε σχεση με αλλους sss εννοεις; Σε σχεση με τον velociraptor 150gb ?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Μην συγκρίνεις μηχανικούς με SSDs. Ακόμα και η πρώτης γενιάς SSDs ήταν πολύ πιο γρήγοροι από τους Raptors.
Οποτε καλη αγορα θεωρω εκανα για μια μινι αναβαθμισουλα. Να πω την αληθεια και με τον veloci δεν εχω παραπονο.Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...