Προς το περιεχόμενο

Τηλεόραση για Κρεβατοκάμαρα


sotiriadisc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα,

αγορασα σημερα τελικα και εκανα την υπερβαση και υπερβολη και πηρα την Panasonic TX-L42ET5E.

Ημουν ετοιμος για την samsung 6100 μετα απο πολλες σκεψεις και στην τελευταια στρογη επεσε στο τραπεζι η panasonic λογω παθητικου 3d και τελικα την αγορασα... αυριο θα την βαλω ... οτι εκανα εκανα ... ελπιζω να ειναι καλη αγορα την πηρα απο τα media markt με κοννε απο 700-15%

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια καλησπερα,

αγορασα σημερα τελικα και εκανα την υπερβαση και υπερβολη και πηρα την Panasonic TX-L42ET5E.

Ημουν ετοιμος για την samsung 6100 μετα απο πολλες σκεψεις και στην τελευταια στρογη επεσε στο τραπεζι η panasonic λογω παθητικου 3d και τελικα την αγορασα... αυριο θα την βαλω ... οτι εκανα εκανα ... ελπιζω να ειναι καλη αγορα την πηρα απο τα media markt με κοννε απο 700-15%

αυτη εννοεις? http://www.skroutz.gr/s/446557/Panasonic-TX-L42ET5E.html?keyphrase=Panasonic+TX-L42ET5E

 

αυτες να ξερεις, εχουν το ιδιο πανελ με τις LG LM620-640S.

 

μια χαρα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη εννοεις? http://www.skroutz.gr/s/446557/Panasonic-TX-L42ET5E.html?keyphrase=Panasonic+TX-L42ET5E

 

αυτες να ξερεις, εχουν το ιδιο πανελ με τις LG LM620-640S.

 

μια χαρα!!

ναι αυτη ειναι που αγορασα ...

εβαλα 3δ ταινια σουπερ ενα παιδικο το μαδαγασκαρη ... ομως στα απλα τα αβι που ειναι ολες μου οι σειρες δεν μπορω να βρω με ποιο κουμπι / ποιο μενου βαζω υποτιτλους ... καμια ιδεα ???

 
 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω το μενου της Panasonic, αλλα στην Samsung, υπαρχει ενα κουμπι TOOLS, το οποιο το πατας κατα την αναπαραγωγη του AVI, κα σου βγαζει ρυθμιση υποτιτλων. αντιστοιχα στην LG υπαρχει το Q.MENU.

θεωρω καπως ετσι θα λειτουργει και στην δικια σου. ομως, προσεξε, αυτο γινεται κατα την αναπαραγωγη του AVI. και οι υποτιτλοι να εχουν ακριβως το ιδιο ονομα με το avi!!

 

επισης, αλλη μια ερωτηση, απο που παιζεις τα AVI?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω το μενου της Panasonic, αλλα στην Samsung, υπαρχει ενα κουμπι TOOLS, το οποιο το πατας κατα την αναπαραγωγη του AVI, κα σου βγαζει ρυθμιση υποτιτλων. αντιστοιχα στην LG υπαρχει το Q.MENU.

θεωρω καπως ετσι θα λειτουργει και στην δικια σου. ομως, προσεξε, αυτο γινεται κατα την αναπαραγωγη του AVI. και οι υποτιτλοι να εχουν ακριβως το ιδιο ονομα με το avi!!

 

επισης, αλλη μια ερωτηση, απο που παιζεις τα AVI?

λοιπον το βρηκα αλλα ειναι ας μην πω ο player της tv ... στα mkv πεζει τους ξεχωριστους υποτιτλους ολα καλα και καλο μεγεθος , στα avi πεζει τα λογια κανονικα αλλα ποιο μικρα γραμματα και ειναι ασπρα και καπως εκνευριστικα .. στα mp4 που έχω καποιες σειρες με τετοια καταληξη τα παιζει μοναχα κινεζικα και μικρα και δεν εχει καν επιλογη να αλλαξω κωδικοποιηση... εντωμεταξυ καθε φορα πρεπει να διαλεγω ελληνικα στα mkv αρχεια ... οποτε αυτο γενικα σημερα δεν μου αρεσει καθολου .. ειμαι στο τσακ να την παω στο media markt ayrio (αν και δεν ξερω εαν μπορω να την αλλαξω) κατα τα αλλα η τιβι καλη δειχνει .. το 3δ εχει πλακα και απο το πλαι δειχνει καλα ... η εικονα ειναι καλη γεννικα μου αρεσει καλα χρωματα , το smart δεν μου λεει κατι .. πλακα εχει αλλα δεν εχω περασει ωρα μπροστα του .. αυτα τα λιγα ..

 

δεν ξερω εαν επερνα στην lg στα ιδια λευτα που ητανε εαν θα ειναι καλυτερη ... με τρωει γαμοτο μηπως εκανα χαζομαρα που την πειρα ....εκανα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αναφερθεί στο φόρουμ σε παμπολα ποστ οτι οσοι θέλουν καλο media player στην tv να προτιμούν Samsung και καποια μοντέλα LG. Όλοι οι άλλοι υστερούν σε αυτο το θέμα. Το κακό ειναι μικρο βεβαία αμα θέλουμε σονι και καλά άλλη tv εκτός αυτών των δυο. Αγοράζουμε εναν εξωτερικό player με μικρο κόστος.

 

Για έμενα η επιλογή μιας tv για το 3D της είναι ανούσιο κριτήριο. Η παρακολούθηση 3D σε μια τηλεόραση θα ειναι ελάχιστη καθώς και θέματα πολλά δεν υπάρχουν, και παραπάνω απο 4 ωρες σερι δεν επιτρέπεται να βλέπουμε για λογούς υγείας των ματιών.

Ασε που το παθητικό 3D ειναι πιο οικονομικό και ξεκούραστο άλλα υποφέρει σε ποιότητα εικόνας. Αρα δεν υπάρχει ανώτερη τεχνολογία ακόμα.

 

Για να μην νομίζεις οτι έκανες κακή επιλογή, τουλάχιστο η Panasonic είναι πολύ καλή tv απο άποψη ποιότητας κατασκευής. Και απο εικόνα τα πάει πολύ καλά. Άπλα εαν γλίτωσες κάποια χρήματα, θα τα δωσεις σε player εφόσον δεν σε καλύπτει εκεί.

 

Για αυτο σου προτάθηκε απο πολλούς χρήστες, η 6100 η έστω η 6030. Γιατί είναι γνώστες για την απόδοση τους σε εικόνα και για το πολύ κάλο player που εχουν. Σε σασί και κατασκευή η panasonic υπερέχει. Βεβαια λιγοι δινουν βαση εκει πλέων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλο player, που παιζει τα παντα (ΚΑΙ DTS ηχο..) εχει και η LG απο την LM620S και πανω..!!  εγω αυτην εχω και το εχω τσεκαρει..!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω , media palyer εξωτερικο εχω της WD και για αυτο ισως να ειχα μαθει οτι τα παιζει ολα και συμφερει ...ελεγα θα το βαλω στην κρεβατοκαμαρα αλλα τωρα ? τελος παντον θα παω στο media market να δω τι γινεται και εαν μπορω να την αλλαξω ... αλλα μονο με την lg εαν την αλλαξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και τις δυο ποια εχει την ανώτερη ποιότητα εικόνας κατ εσε. Μην επιλέξεις έχοντας προκατάληψη σε κάποια εταιρία. Αν και 6030 και 6100 στα λεφτά τους από εικόνα ειναι best buy.

 

Τωρα η απόφαση ειναι δικη σου. Απλά κανε την με προσοχή για να αποφευγεις ταλαιπωρία, οπως τωρα με αλλαγές κτλ το οποίο ειναι ειναι δυσάρεστο και για εσένα και για το κατάστημά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα, πηρα στο media markt και μπορω κανονικα να κανω αλλαγη αφου την δει το service και μου πει το οκ ...

ακους προτασεις λοιπον .. λεω την lg 640s ... τι νομιζεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα στην παρεα,

χτες πηγα και αλλαξα τελικα την τηλεόραση την 42" panasonic και πηρα την samsung 40" 6100 μοντελο και βρηκα την υγεια μου, το media player αψογο και στα avi, mp4, mkv και στην ταχυτητα / γραφικο περιβαλλον.

Ετσι εχω πλεον την samsung 32 lcd (αγορασμενη το 2006) και το wd media player και στο σαλονι την 40αρα samsung και ειμαι κομπλε.

Αφησα τα 3δ σε δευτερη μοιρα μια που καταλαβα ότι δεν το "εχω αναγκη πραγματικα" ... ασε που ητανε και ποιο φτηνη η νεα τιβι....

σας ευχαριστω πολυ για τις γνωμες σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...