Προς το περιεχόμενο

Σύνθεση νέου υπολογιστή στα 1500ε


GoraZ24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προτείνεις επεξεργαστή Intel !!!Δεν μπορώ να το πιστέψω.

Πρωτοφανές!!!Φιλικά και χωρίς παρεξήγηση

 

Μην σου πω πως έκανα λάθος και έπρεπε να προτείνω 8350 ........ με 2X 7950 για κάρτες γραφικών...... !

 

 

captureqje.png

 

3dmark11_1920_1200.gif

 

heaven_1920_1200.gif

Άλλα προγράμματα που χρησιμοποιεί να μας πει ! 

 

 

 

 

Πάρε και ένα με 8350 !

 

 

 

captureijt.png

 

 

captureqtg.png

 

 

capturehgf.png

captureyyg.png

 

capturezsd.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να σε καταλάβω !

 

Από την μια δίνω σύνθεση με 3770 + 8GB+7970+256GB+ 27" IPS  (πολύ όμορφος συνδυασμός για intel)

 

Aπό την άλλη δίνω 8350 +16GB+ 2X 7950 + 256GB SSD+ 27" IPS + OC με 990FX

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στην ίδια τιμή !

 

Και σε συγκριτικά απόδοσης default σε solidwork τον 8350 να είναι στα ίδια με τον 3770 , ενώ κλοκάρεται και άνετα !!

 

Και το σύστημα με 8350 με 2X 7950 που είναι δυνατότερος συνδυσμός από 3770 + 1 x 7950 .............. σε gaming ...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Τα συμπεράσματα δικά σας !

 

Οχι πως δεν θα κάνει την δουλειά του και με τα δυο αλλά λέμε τώρα .. :P

 

 

Για να βγει τελικό συμπέρασμα από εμένα πρέπει να μας πει και τα υπόλοιπα προγράμματα που χρησιμοποιεί !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις σας! 

Το PC θα το χρησιμοποιώ κυρίως για gaming...το Solidworks δεν το χρησιμοποιώ επαγγελματικά αλλά μόνο για τη σχολή πότε πότε και πλέον καθόλου.Απλά ίσως να το ξαναχρησιμοποιήσω στο μέλλον...άλλα προγράμματα με μεγάλες απαιτήσεις δεν χρησιμοποιώ.

Επίσης 27΄΄ ιντσών οθόνη δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω λόγω χώρου.Για αυτό πάω για 23αρα.

Νομίζω πως 256gb ssd δεν χρειάζομαι τόσο αφού πάνω στο ssd θα έχω μόνο το λειτουργικό,κάποια προγράμματα και λίγα παιχνίδια. Σκεφτόμουν ίσως για ένα 180gb intel που είναι μέση λύση.

Όσο για τον amd, δεν είχα ποτέ και η αλήθεια είναι ότι εμπιστεύομαι περισσότερο την intel. Άπλά δεν ξέρω αν μου δίνει κάτι παραπάνω ο 3770.

Έπέλεξα αυτή τη κάρτα γραφικών γιατί από reviews και videos είδα ότι έχει περισσότερη δύναμη και από τη 670 gigabyte που κοιτούσα και την 7970 gigabyte. Και σκέφτηκα ότι ίσως να μου κρατήσει 3-4 χρόνια που θέλω.

Και για το κουτί, το ξέρω ότι δεν χρειάζομαι τόσο χώρο αλλά λόγω των fans που περιέχει θα έχει πολύ καλό airflow.( ε και είναι και λίγο cool χεχε)

Μπορεί να λέω και βλακείες αλλά σόρρυ ρε παιδιά, δεν έχω τόσο καλή γνώση του αντικειμένου.

 

Υ.Γ. Τα εξαρτήματα θα τα πάρω όλα από το visionstudio διότι δεν θέλω να στήσω το PC μόνος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...