Προς το περιεχόμενο

Macbook Air 13'' Mid. 2011 Greek/Latin Keyboard


N3CR4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες στο mac που γράφω στον τίτλο έχω γερμανικό πληκτρολόγιο.

 

Ρώτησα στην goldeneye στο Hall αν μπορώ να το αλλάξω σε ελληνικό/αγγλικό και μόνο που δεν με πλάκωσαν στο ξύλο.Με λίγο ψάξιμο βρήκα αυτό εδώ.

 

Τι λέτε; Έχετε τπτ άλλο να προτείνετε;

 

EDIT: Παίδες κανείς δεν έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο; 

Επεξ/σία από N3CR4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγή μπορείς να κάνεις κανονικά αλλάζοντας το top case του Air. Το κόστος μαζί με τα εργατικά είναι περιπου στα 230 ευρώ (Το έκανα πρόσφατα γι αυτό και ξέρω την τιμή).

Συνεπώς πάρε αυτό που παραθέτεις στο σύνδεσμο, τσάμπα είναι σε σχέση με την αλλαγή πληκτρολογίου.

Η άλλη λύση και η πιο μπακάλικη, είναι να πάρεις αυτοκόλλητα γράμματα και να τα κολλήσεις στα αντίστοιχα γερμανικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θα το πείραζα στη θέση σου. Δεν ξέρεις να γράφεις χωρίς να βλέπεις τα κουμπιά; Άφησε το έτσι... Είναι πιο μουράτο. Πάντως στον iMac, δεν έχω ελληνικά. Μόνο λατινικούς χαρακτήρες έχει επειδή είναι αγγλική έκδοση. Μου αρέσει πολύ περισσότερο από το να είχε ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θα το πείραζα στη θέση σου. Δεν ξέρεις να γράφεις χωρίς να βλέπεις τα κουμπιά; Άφησε το έτσι... Είναι πιο μουράτο. Πάντως στον iMac, δεν έχω ελληνικά. Μόνο λατινικούς χαρακτήρες έχει επειδή είναι αγγλική έκδοση. Μου αρέσει πολύ περισσότερο από το να είχε ελληνικά.

 

Φίλε μου έχω σιχαθεί να βλέπω ξένα πληκτρολόγια. Ξέρω να γράφω αλλά θέλω της δικής μου ελληνικής γλώσσας.

 

@N3CR4 Το πήγα στο Κολωνάκι στο iStorm αν και θεωρητικά όλοι το ίδιο πράγμα θα κάνουν

 

Οκ TyR σε ευχαριστώ για την πληροφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...