Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S IV με οθόνη 5' ιντσών και ανάλυση 1080p ;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παραδειγμα με το ασυρματο που εχω σπιτι μου το εδωσα για αυτους που ρωτανε "πως το βαζεις στο αυτι σου" κτλ. Η απαντηση ειναι μια χαρα. Και ναι χωραει και στο τζιν μου. Μερικοι ειστε απλα υπερβολικοί για 1-2 εκατοστα παραπάνω ή απλα γκρινιαζετε για να γκρινιαζετε.

 

Και για να το κλεισουμε οσο και να γκρινιαζετε μερικοι αυτη ειναι η πορεια των πραγματων. Smartphone με πολλους πυρηνες και μεγαλες οθονες. Τα πλεονεκτηματα τα αναφεραμε οποτε δεν υπαρχει λογος να τα ξαναλέμε. Τωρα αν δεν ειστε ικανοποιημένοι bad luck.

 

Τουλαχιστον η γκρινια και η γραφικοτητα για παντοφλες κτλ ειναι δωρεαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οραματιζομαι σκηνικα τα καλοκαιρια που παρεες δε θα εχουν που να κατσουν γιατι δε θα εχουν που να ακουμπησουν τα κινητα τους. Η διαθεση ειναι ακρως χιουμοριστικη, ελπιζω να μην αρχισουν οι επιθεσεις. οποιος πει υπαρχουν και τσαντες να παει τωρα να αγορασει το ipad mini  και ενα samsung E1182  :P. Επαναλαμβανω ακρως χιουμοριστικη διαθεση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωράει σε τσέπη τζην το Note II ; Τι νούμερο; 

 

Μεγαλο νουμερο για μεγαλα παιδια! (και μεγαλα νουμερα) :P

Μια χαρα χωραει γιατι το ζητημα δεν ειναι στο υψος αλλα στο παχος. (παλι στο σεξ γυρισε η συζητηση..)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οραματιζομαι σκηνικα τα καλοκαιρια που παρεες δε θα εχουν που να κατσουν γιατι δε θα εχουν που να ακουμπησουν τα κινητα τους. Η διαθεση ειναι ακρως χιουμοριστικη, ελπιζω να μην αρχισουν οι επιθεσεις. οποιος πει υπαρχουν και τσαντες να παει τωρα να αγορασει το ipad mini  και ενα samsung E1182  :P. Επαναλαμβανω ακρως χιουμοριστικη διαθεση

 

Αν είναι αδιάβροχα δεν υπάρχει πρόβλημα θα ακουμπάνε πρώτα τα κινητά στο τραπέζι και από πάνω τους fredo caputsino. 

 

Από την άλλη βέβαια.. Δεν πρέπει να έχουν δόνηση γιατί αν χτυπήσει υπάρχει περίπτωση να ρίξουν το ποτήρι με τον καφέ κάτω..  :rolleyes: Επίσης αν είσαι γκαρσόνι μπορεί να καταργίσεις την "παραμάνα" (δίσκος) μιας και ένα Note III ή Galaxy S4 μια χαρά κουβαλάνε 2 καφέδες και ένα ποτήρι νερό.. (ειδικά το επόμενο note θα σηκώνει και κανάτα).  

 

Από το 1996-97 που θυμάμαι κινητά στην Ελλάδα, τα θυμάμαι κάθε χρόνο να μικραίνουν και όλοι να χαιρόμαστε που έγιναν μικρά και χωράνε στις τσέπες μας. Βέβαια θυμάμαι και εκεί το παράκαναν αφού κατέληξαν λιλιπούτεια (θυμάμαι κάτι samsung clamshells). Κάπου το 2006-7-8 άρχισε να γίνεται το ανάποδο να μεγαλώνουν δλδ (πχ νοκια 6600). Μετά που βγήκαν τα αφής άρχισε η κατρακύλα και από τότε έχουμε 2,7->3->3.2->3.5->...->4.3->4.8 και τώρα 5'' και 5.5'' και 6 ακούω ακόμα και η αντίδραση τόσο χλιαρή.. Είναι βλέπετε Χειμώνας. Να δείτε που το καλοκαίρι που δεν θα χωράνε στις μπανάνες (τι αστείες μοιάζουν σημερα οι θηκες κινητών που είχαν πολλές μπανάνες) και στις τσέπες από τα μαγιό θα τρέχουν όπως είπες να αγοράζουν όλοι δεύτερα e1152 με κλωνοποιημένη κάρτα (ή twin) για να μην αλλάζουν κάρτες.  :rolleyes:

 

Από την άλλη κλέβονται πιο δύσκολα τα 5 και 5.5'' γιατί άντε παλιά το έβαζε σε καμια τσέπι και το έκρυβε ο κλέφτης το κινητό. αυτό εδώ τι θα το κάνει? Θα πρέπει να κουβαλάει σάκο για να τα χωρέσει..  Επίσης και να σου πέσει πιστεύω θα το καταλάβεις, θα είναι σαν να σου πέφτει το laptop ένα πράγμα.. Έχουν και τα καλά τους τα μεγάλα κινητά  :lol:

 

Προσωπικά πιστεύω παν μέτρον άριστον..  

 

Υ.Γ. Χιούρορ κάνω και εγώ, ελπίζω να το "καταλαβαίνεται" μερικοί οξύθυμοι...  :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω ποιός με καλεί, θέλω, αλλά είναι τόσο μεγάλο που ούτε αυτό δε μπορώ να κάνω με το ένα χέρι. Το να σταματάς στους δρόμους της Αθήνας όταν δέχεσαι 10άδες κλήσεις καθημερινά, δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα, γι' αυτό έχουμε τα bt.

 

Είναι λίγο άκυρο αυτό που λες. Ειδικά επειδή είναι μεγάλο μπορείς πολύ ποιο εύκολα να δεις ποιος σε καλεί. Εκτός και αν έχεις δάχτυλα 10χρονου παιδιού και δεν μπορείς να το κρατήσεις.. (Αυτό μου θυμίζει Iphone Antenna gate: You're holding it wrong!!  :-D )

 

Επίσης, και απορώ πως δεν το έχεις κάνει ακόμα, (μιας που λες ότι είναι η δουλειά σου να λαμβάνεις 10δες κλήσεις εν κινήση) και όχι μόνο για το Note2 αλλά για οτιδήποτε κινητό είχες, που δεν έχεις πάρει μια βάση για αυτοκίνητο..και αν είσαι από αυτούς που τους ενοχλεί το παραμικρό στο παρμπρίζ, υπάρχει και βάση που μπαίνει στις γρίλιες.

 

 

/offtopic

Περιττεύει  να σου πω πόσο επικίνδυνο είναι αυτό που κάνεις, μεγάλοι άνθρωποι ήμαστε. (Σε παραπέμπω στο επεισόδιο του Top Gear όπου μεγαλοεπιχειρηματίας - που μιλούσε οδηγώντας 3-4 ώρες την μέρα - ισχυριζόταν ότι μπορεί να μιλάει και να οδηγεί ταυτόχρονα χωρίς αυτό να επηρεάζει τα αντανακλαστικά του)

/offtopic

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο άκυρο αυτό που λες. Ειδικά επειδή είναι μεγάλο μπορείς πολύ ποιο εύκολα να δεις ποιος σε καλεί. Εκτός και αν έχεις δάχτυλα 10χρονου παιδιού και δεν μπορείς να το κρατήσεις.. (Αυτό μου θυμίζει Iphone Antenna gate: You're holding it wrong!!  :-D )

 

Επίσης, και απορώ πως δεν το έχεις κάνει ακόμα, (μιας που λες ότι είναι η δουλειά σου να λαμβάνεις 10δες κλήσεις εν κινήση) και όχι μόνο για το Note2 αλλά για οτιδήποτε κινητό είχες, που δεν έχεις πάρει μια βάση για αυτοκίνητο..και αν είσαι από αυτούς που τους ενοχλεί το παραμικρό στο παρμπρίζ, υπάρχει και βάση που μπαίνει στις γρίλιες.

 

 

/offtopic

Περιττεύει  να σου πω πόσο επικίνδυνο είναι αυτό που κάνεις, μεγάλοι άνθρωποι ήμαστε. (Σε παραπέμπω στο επεισόδιο του Top Gear όπου μεγαλοεπιχειρηματίας - που μιλούσε οδηγώντας 3-4 ώρες την μέρα - ισχυριζόταν ότι μπορεί να μιλάει και να οδηγεί ταυτόχρονα χωρίς αυτό να επηρεάζει τα αντανακλαστικά του)

/offtopic

Δεν έγινα κατανοητός. Δεν είπα ότι δε βλέπω ποιος με καλεί, εννοούσα ότι δυσκολεύομαι να το χειριστώ με το ένα χέρι γενικότερα. Βασικά, έχω το flip cover και με το ένα χέρι καλά καλά δε μπορώ να το ανοίξω ή όταν κλείσει η οθόνη, πρέπει να αλλάξω το κράτημα για να φτάσω το power (νορμάλ χέρι και δάχτυλα). Το Note δεν είναι για χρήση με ένα χέρι. Βάση έχω, αλλά δεν το τοποθετώ εκεί, θα είμαι στο βάλε-βγάλε συνεχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω ποιός με καλεί, θέλω, αλλά είναι τόσο μεγάλο που ούτε αυτό δε μπορώ να κάνω με το ένα χέρι.

 

Βάλε χαρακτηριστικά ringtones για αυτούς που σε παίρνουν πιο συχνά. Χωρίς καν να κοιτάξεις θα ξέρεις.

 

 

 

 

Προσωπικά με αφήνει αδιάφορο ο χειρισμός με το ένα χέρι ή με τα δύο, με ενοχλούσε μόνο όταν έπρεπε να βγάλω το ζεστό χερι από την κουβέρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγινα κατανοητός. Δεν είπα ότι δε βλέπω ποιος με καλεί, εννοούσα ότι δυσκολεύομαι να το χειριστώ με το ένα χέρι γενικότερα. Βασικά, έχω το flip cover και με το ένα χέρι καλά καλά δε μπορώ να το ανοίξω ή όταν κλείσει η οθόνη, πρέπει να αλλάξω το κράτημα για να φτάσω το power (νορμάλ χέρι και δάχτυλα). Το Note δεν είναι για χρήση με ένα χέρι. Βάση έχω, αλλά δεν το τοποθετώ εκεί, θα είμαι στο βάλε-βγάλε συνεχώς.

 

Τώρα έγινες κατανοητός  B) Έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο, αλλά γιατί να μπαινοβγάζεις το κινητό συνέχεια? Ένα bluetooth πέτου και απαντάς από το bluetooth. Επίσης το Note σε car mode και τέλος!

 

Ειδικά και αν βάλεις στην πλάτη της βάσης ένα Nfc tag για να γυρνάει μόνο του σε car mode, να μπαίνει στο δυνατό η οτιδήποτε άλλο σε εξυπηρετεί όταν οδηγάς, είναι τρομερά βολικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά με αφήνει αδιάφορο ο χειρισμός με το ένα χέρι ή με τα δύο, με ενοχλούσε μόνο όταν έπρεπε να βγάλω το ζεστό χερι από την κουβέρτα.

 

 

Χαχα,έπεσες μέσα σ'αυτό που σκεφτόμουνα.Ιδίως το δάχτυλο που το χειρίζεσαι γίνεται ξύλο..

Τώρα τα εναλλάσσω,μια το ένα μέσα μια το άλλο  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοούσα και γω ότι τα εναλλάσσω όπως και συ, αλλά μερικές φορές πρέπει να βγάλω το ζεστό χέρι για να κάνω κάτι καλύτερα/γρηγορότερα και με τα δύο χέρια και μετά βιαστικά το ξαναχώνω γρήγορα μέσα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...