Προς το περιεχόμενο

Ανάπτυξη = μεγάλη απάτη


partblah1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαφορετικά δεν εξηγείται αυτή η εκκωφαντική σιωπή των τόσων εκατοντάδων χιλιάδων ανέργων.  

Στο φόρουμ που οι εκατοντάδες χιλιάδες άνεργοι, εργαζόμενοι που έβλεπαν τον μισθό τους να πέφτει, συνταξιούχοι κτλ, βαφτίστηκαν ως "δημόσιοι υπάλληλοι και τεμπέληδες, που ενοχλήθηκαν και κατέβηκαν να διαμαρτυρηθούν", δε μπορούμε να μιλάμε για "σιωπή".

Όταν κάποιοι φώναζαν, κάποιοι άλλοι κοροιδευαν.

Be the change you want to see in the world, λέει το ρητό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι. Πότε θα την δω όμως την αλλαγή στον κόσμο;

Αν επηρεαστούν και οι άλλοι από εσένα :P

Προφανώς δε φτάνεις.

 

Ασε που γενικά υπάρχει άρνηση στις αλλαγές. Είπαμε όσοι φωνάζουν ειναι δημόσιοι υπαλληλοι και βολεμένοι. Οι άλλοι που δε φωνάζουν (κάτι που σημαίνει πως τους αρέσει η σημερινή κατάσταση), είναι δουλευταράδες που προσπαθουν απεγνωσμένα να σώσουν την Ελλάδα, αλλά οι κακοι που διαμαρτύρονται και τρώνε το ξύλο, τους σταματάνε :P:P

 

Πέρα από τη πλάκα, όταν βγαίνει μόνο 400.000 κόσμος στο Σύνταγμα για να διαμαρτυρηθεί για τη ψήφιση του 2ου μνημονίου σε μια χώρα 10.000.000, κατοίκων, και αντιμετωπίζεται και χλευαστικά από τους υπόλοιπους, αντιλαμβάνεσαι πως αλλαγή δε μπορει να υπάρξει εύκολα.

 

Οι μεγαλύτερες, αλλαγές ιστορικά τουλάχιστον, δεν έγιναν απ τον καναπέ.

Αν κατηγορώ για κάτι μεγάλο μέρος των Ελλήνων, ειναι πως ποτέ δε πίστεψαν, πόσο χειρότερα μπορουν να γινουν τα πράγματα. Κι όμως αυτά εξακολουθούν να χειροτερεύουν. Νομίζω οτι μας ψεκάζουν :P :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δε φτάνεις.

Ohhh please! :P

 

Πάντως εάν είναι να προκύψει δραστική αλλαγή εξουσίας (ξέρεις τι εννοώ) τότε θα είμαι μέσα οπότε κάτι μπορεί να γίνει τότε..... You still have hope. Me!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ohhh please! :P

χαχαχα...έλιωσα :P :P

 

Ναι ρε συ, αντιλαμβάνομαι τι λες.

Το προβλημα στις μέρες μας ειναι πως δε ξέρεις αν μπορεις να εμπιστευτείς και κανέναν από τους υπάρχοντες υποψήφιους σε θέματα εξουσίας. Το μόνο το οποίο εύχεσαι ειναι να βγει κάποιος που δεν τον έχουμε ξαναδει, μπας και είναι λιγότερο κακός απ ότι αυτοί που διοικούσαν τόσα χρόνια και εξακολουθούν να διοικούν.

 

Φαντάσου πάντως την απογοήτευση του κόσμου που έδωσε ρε παιδί μου τη ψηφο του σε κάποιον άλλο ωστε να μη βγει το κόμμα που μας έβαλε στο μνημόνιο και το χειρίστηκε με τον τρόπο που το χειρίστηκε (γιατι εκεί ειναι το θέμα κατά βάση) και ξαφνικά το ξαναβλέπει να διοικεί το κράτος. Μιλάμε για τρατζικ καταστάσεις. Σε αποτελειώνουν ρε παιδί μου. Με τι κουράγιο να πας να φωνάξεις μετά :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ, αντιλαμβάνομαι τι λες.

Το προβλημα στις μέρες μας ειναι πως δε ξέρεις αν μπορεις να εμπιστευτείς και κανέναν από τους υπάρχοντες υποψήφιους σε θέματα εξουσίας. Το μόνο το οποίο εύχεσαι ειναι να βγει κάποιος που δεν τον έχουμε ξαναδει, μπας και είναι λιγότερο κακός απ ότι αυτοί που διοικούσαν τόσα χρόνια και εξακολουθούν να διοικούν.

Με την μόνη διαφορά ότι εγώ μίλαγα για κάτι τέτοιο... Κατά τα άλλα συμφωνώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα...έλιωσα :P :P

 

Ναι ρε συ, αντιλαμβάνομαι τι λες.

Το προβλημα στις μέρες μας ειναι πως δε ξέρεις αν μπορεις να εμπιστευτείς και κανέναν από τους υπάρχοντες υποψήφιους σε θέματα εξουσίας. Το μόνο το οποίο εύχεσαι ειναι να βγει κάποιος που δεν τον έχουμε ξαναδει, μπας και είναι λιγότερο κακός απ ότι αυτοί που διοικούσαν τόσα χρόνια και εξακολουθούν να διοικούν.

 

Φαντάσου πάντως την απογοήτευση του κόσμου που έδωσε ρε παιδί μου τη ψηφο του σε κάποιον άλλο ωστε να μη βγει το κόμμα που μας έβαλε στο μνημόνιο και το χειρίστηκε με τον τρόπο που το χειρίστηκε (γιατι εκεί ειναι το θέμα κατά βάση) και ξαφνικά το ξαναβλέπει να διοικεί το κράτος. Μιλάμε για τρατζικ καταστάσεις. Σε αποτελειώνουν ρε παιδί μου. Με τι κουράγιο να πας να φωνάξεις μετά :P

 

Θα διαφωνήσω.Είναι η πρώτη φορά (το 2012) που υπήρχε κόμμα με αναλυτικότατες ανα τομέα θέσεις στο Internet σε ένα πολύ καλοφτιαγμένο site και με αρχηγό κάποιον που έχει δουλέψει στη ζωή του.

Ένα σερφάρισμα στα site άλλων κομμάτων δε μπορεί παρά να προκαλεί αυτοκτονικές τάσεις σε αυτούς που τα ψηφίζουν, βλέποντας έναν οργανισμό που χρηματοδοτείται με πολλά δις να μην μπορεί να φτιάξει ένα site με 10-20 θέσεις (κατά πάσα πιθανότητα επίτηδες γιατί δεν τους ενδιαφέρει να κάνουν κάτι).

Το βλέπουμε και στην πράξη αυτό τώρα με τη μοναδική πολιτική που έχουν καταφέρει να εφαρμόσουν, αυτήν της μη απόλυσης ούτε ενός πελάτη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την μόνη διαφορά ότι εγώ μίλαγα για κάτι τέτοιο... Κατά τα άλλα συμφωνώ!

Δεν μπορείς! Είναι η Ευρωπαϊκή ένωση απο πάνω σου!

Αν δεν ήταν, θα χε σκάσει από το 2009 χούντα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς! Είναι η Ευρωπαϊκή ένωση απο πάνω σου!

Αν δεν ήταν, θα χε σκάσει από το 2009 χούντα!

Ναι το ξέρω. Γι' αυτό και τείνω προς Άμεση Βασιλευόμενη Δημοκρατία όπου συμμετέχει και ο στρατός αλλά και ο λαός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω πει και άλλες φορές: Η πραγματική ανάπτυξη θα έρθει ή μετά από επανάσταση, ή μετά από πόλεμο.

 

πρωτα εμφυλιος. μετα τα υπολοιπα.

ειδες ο αλλος τι ειπε απο γερμανια: "οδηγειται ο λαος στον εμφυλιο."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνήσω.Είναι η πρώτη φορά (το 2012) που υπήρχε κόμμα με αναλυτικότατες ανα τομέα θέσεις στο Internet σε ένα πολύ καλοφτιαγμένο site και με αρχηγό κάποιον που έχει δουλέψει στη ζωή του.

Ένα σερφάρισμα στα site άλλων κομμάτων δε μπορεί παρά να προκαλεί αυτοκτονικές τάσεις σε αυτούς που τα ψηφίζουν, βλέποντας έναν οργανισμό που χρηματοδοτείται με πολλά δις να μην μπορεί να φτιάξει ένα site με 10-20 θέσεις (κατά πάσα πιθανότητα επίτηδες γιατί δεν τους ενδιαφέρει να κάνουν κάτι).

Το βλέπουμε και στην πράξη αυτό τώρα με τη μοναδική πολιτική που έχουν καταφέρει να εφαρμόσουν, αυτήν της μη απόλυσης ούτε ενός πελάτη τους.

γκουχου γκουχου

 

http://www.thepressproject.gr/article/36935/O-dioikitis-tis-EUDP-pou-kataskeuazei-pisines-i-GET-kai-o-Petros-Tatsopoulos

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς! Είναι η Ευρωπαϊκή ένωση απο πάνω σου!

Αν δεν ήταν, θα χε σκάσει από το 2009 χούντα!

 

ποια χουντα να σκασει; δεν ειδες προχθες δηλωση υπουργου οτι τα χρεη των στρατηγων στις τραπεζες θα διευθετηθουν με ειδικο νομο;

τα λαμογια στη Βουλη, φοβουνται ενα ενδεχομενο πραξικοπηματος και ηδη προσεχουν να τους εχουν στα ωπα-ωπα.

 

το ερωτημα ειναι ποσο πεινανε οι κατωτεροι αξιωματικοι του στρατου; αρκετα για να εχουμε τελικα ενα καινουργιο 67 η μπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια χουντα να σκασει; δεν ειδες προχθες δηλωση υπουργου οτι τα χρεη των στρατηγων στις τραπεζες θα διευθετηθουν με ειδικο νομο;

τα λαμογια στη Βουλη, φοβουνται ενα ενδεχομενο πραξικοπηματος και ηδη προσεχουν να τους εχουν στα ωπα-ωπα.

 

το ερωτημα ειναι ποσο πεινανε οι κατωτεροι αξιωματικοι του στρατου; αρκετα για να εχουμε τελικα ενα καινουργιο 67 η μπα;

Αρχικά δεν προάγονται εδώ και κάμποσα χρόνια σε στρατηγούς/ναυάρχους/πτεράρχους. 

 

Όσο για τους μισθούς δες εδώ 

 

misthoi_ED3.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...