Προς το περιεχόμενο

Έρχεται το PS4 και το νέο Xbox το Μάρτιο του 2013;


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το GT5 όταν βγήκε ναι είχε tearing και μεγάλη πτώση

frames σε γρήγορες σκηνές με πολλά αυτοκίνητα

και τότε και γω το είχα παρατήσει

τώρα τα Χριστούγεννα που δεν είχα τι να κάνω

το ξανά έβαλα και έκανα update μέχρι το τελευταίο patch

μιλάμε για άλλο παιχνιδι

απλά πρέπει να το είχαν βγάλει βιαστικά από την αρχη

για να το σουλουπώσουν στην συνέχεια

 

Εντάξει στο συγκεκριμένο παιχνίδι δεν είχα βάλει τα patch, μη λέω και μλκιες. Με cfw 3.55 είμαι.

Μάλλον θα διορθώθηκαν τα προβληματάκια με τα patch, απλά εγώ δεν το ήξερα.

Σε παιχνίδι, ναι το θεωρώ το καλύτερο racing game αυτή τη στιγμή για το ps3.

 

Το tearing όμως με χαλάει τρομερά στο gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 4k τι ακριβώς να τα κάνεις σε tv 32-42-50" ? 

Να κολλάνε την μάπα τους πάνω της να δούνε αν ξεχωρίζει το pixel.

Ακόμα και στις 32" πρέπει να απομακρυνθείς κανά ενάμιση μέτρο για να μην τυφλωθείς.

Τα 4k θα χρειάζονται σε pc screens όπου κακά τα ψέματα κάθεσαι στο μισό μέτρο και βλέπεις τα ελλατώματα του 1080p σε >20" και επίσης σε projectorες και σε TV monitor άνω των 80" καθώς και σε περιπτώσεις passive 3d όπου η υπάρχουσα τεχνολογία ρίχνει την ανάλυση σε 1080p / 2 = 540p για κάθε μάτι.

Το 4k υποστήριξη που βλέπεται ακόμα και σε arm κινητοcpuδες δεν είναι για ανάλυσης 3d παιχνιδιών, αλλά για υποστήριξη 4k HD ταινιών.

 

Για να καταλάβετε θα τα πω λίγο χοντροϊδως.

Το wd live που έχει πολύ βασικά πράγματα απο hardware φαντάζομαι κάτι σε arm 5ετίες (arm 7 - arm 9) και υποστηρίζει 1080p. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα έπαιζε far cry - metro - crysis και άλλα βαριά 3d games σε 1080p.

Για αυτό γελάνε πολλοί απο τους απάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To gaming σε 4k τι το θελετε ?Εχετε OLED τηλεορασεις 10k+ euro σπιτι σας η εχετε σκοπο να παιζεται με προσαρμοσμενο μεγεθυντικο φακο στα γυαλια σας για να βλεπετε διαφορα στα sub pixels??? Sarcasm mode off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

οι 4Κ τηλεοράσεις είναι κυρίως LCD κι από 80 ίντσες και πάνω (ανακοινώθηκε βάβαια και 55-60αρες), OLED 4Κ μόλις ανακοινώθηκαν στην CES2013 και μιλάμε για 1 μοντέλο για κάθε κατασκευαστή...

 

οπότε 32-42-50 ίντσες που ειπώθηκαν πιο πάνω δεν υπάρχουν ούτε πιστεύω ότι θα βγουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και στις 32" πρέπει να απομακρυνθείς κανά ενάμιση μέτρο για να μην τυφλωθείς.

 

 

 

Δηλαδή εγώ που έχω 37" και κάθομαι πάντα σε απόσταση μικρότερη του μέτρου έχω τυφλωθεί και δεν το ξέρω.

Τι μαθαίνει κανείς.  :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλαδα, θα παίξουν λίγο παραπάνω απο τις τωρινές τιμές του wii u, δηλαδη 350 σκετη η κονσολα και στα 400 με κανενα game. Αυτό το λέω βασιζόμενος στις τιμές που ακουγονται στο εξωτερικο και με βάση το οτι το ιδιο εργο είδαμε με κονσόλες οπως το ps vita και το wii u. Το θέμα δεν είναι αυτο, το θέμα είναι οτι τα games στην αρχή θα είναι πανάκριβα (+τα όποια περιφερειακά) και το κόστος θα ανεβαίνει παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ps4 καμια 600 euro θα κανει(και βαλε) και να το θυμαστε.Εδω θα ειμαστε.Ποσο εκανε το ps3 οταν ειχε πρωτο βγει?Και μηλαμε για ποσα χρονια πριν ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...