Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μερικές φορές είσαι κυνικός και ... αμείλικτος!!

κάποιες απαντήσεις είναι ντεφάκτο :D

μη βλέπεις ότι δε μαλώνω πχια!

 

Αυτο το DLC με την Ciri που λετε, εγω γιατι δεν το βλεπω στο Steam?

είναι gog exclusive,δε θα το πάρετε εσείς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Bρήκατε διαφορά ανάμεσα στο standard και alternative movement. Νομίζω ότι το alternative είναι λίγο πιο smooth και όχι τόσο απότομο όσο το standard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες μια βοήθεια γιατί με το patch έγιναν reset όλα τα settings στα γραφικά και δεν θυμάμαι.

 

Το sharpening που το βάζουμε για καλύτερη ποιότητα εικόνας ? Low ? High ?

 

Επίσης το blur και motion blur ?

 

Όλα τα υπόλοιπα τα έχω μαξαρισμενα εκτός το tesselation preset που το έχω στο 4, και το παιχνίδι παίζει μια χαρά (καλύτερα απο πριν), βέβαια τα npc pop ins εξακολουθούν να υπάρχουν κι είναι ενοχλητικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίδια animations ναι, απλά πιο smooth, φυσικά τώρα το gamepad είναι σαν keyboard δηλαδή δεν υπάρχει πια ελεγχόμενο walk, τώρα είναι walk, run, sprint. Tbh το προτιμώ.

Το sharpening dude είναι στο μάτι του καθενός, βγάλε δυο screens και σύγκρινε τα ;) Ότι τελειώνει σε blur πάντα κλειστό για μένα εκτος άμα κολλάει στο game (Crysis κτλ). Tesselation έχει ingame?! Pops δεν έχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blur στο off, vignetting στο off, chromatic aberration στο off.

 

Το sharpening για μένα καλύτερα είναι στο off διότι χάνει όλη την φυσικότητα του το game. Υπόψιν ότι όσοι χρησιμοποιούν reshade έχουν ήδη sharpening. Του K-putt έχει και πολύ καλό AA από μόνο του και το προτιμώ από αυτό που έχει τo game. Οπότε και τo AA στο game το έχω στο off.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες διαφορες στο 1.07 που παρατήρησα, καλύτερη χρήση HBAO+

Χωρίς AO

witcher32015-07-2010-vnron.png

Με SSAO

witcher32015-07-2010-5bom1.png

Με HBAO+

witcher32015-07-2010-x4oyv.png

 

Επίσης οι διαφορες στο Hairworks, Low preset vs High

Low

witcher32015-07-2010-osp4z.png

High

witcher32015-07-2010-e4oc8.png

 

Το low με 8xAA τρέχει άνετα στο σύστημα μου και είναι το καλύτερο οπτικά γιατί δεν έχεις aliasing λόγο λιγότερης τρίχας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το gog το είχα αφήσει να κατεβάζει το 1,07 στο 60%, βγαίνω έξω και με το που γυρνάω σπίτι μου λέει error server problem, έχει μείνει στο 1,06 και δεν έχει επιλογή για update.

Άντε να δώ πως θα πάει και με το 1,07, θα περιμένω για να γίνει playable στα 30 με την κάρτα μου όσο χρειαστεί.

 

Πφφφ απο την αρχή μου το κατεβάζει τώρα..

Επεξ/σία από aekoriginal21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ok έχω popups ελάχιστα σε textures που παρατήρησα δυο φορες και το κλασσικό NPC popup, για μένα το performance είναι χειρότερο. Εντωμεταξύ δεν υποτίθεται ότι το patch έβαζε multiple quest markers, το μονο που με χάλασε.

 

p.s. όσοι παίζουν σε 16:10 βρήκα αυτό για το hud.

 

1. Open the user.settings file inside C:\Users\USERNAME\Documents\The Witcher 3\
2. Change the uiVerticalFrameScale to 1.125
3. Save your changes. Also a good idea to make the file Read Only so the game doesn't change your setting.
4. Launch Witcher 3

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε η εναλλακτική κίνηση κ η νέα αποθήκη που έδωσε το παιχνίδι. Από άποψη ταχύτητας τα ίδια. Στο 8χ ΑΑ στις τρίχες πάει το ίδιο γρήγορα με το 4χ.

 

Επίσης εαν παίζεται borderless κ τρώτε συχνά κρασαρισματα, δοκιμαστε την επιλογη2constant voltage στο,MSI AB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ έχω φάει τόσο μεγάλο κόλημα με τις κάρτες?. Μιλάμε παρακαλάω μήπως βρεθεί κάποιος αντίπαλος σε κανα πανδοχείο για να παίξω η οπουδήποτε άλλου. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...