Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην κοιτας το attack στα 2 σπαθια σου, το ενα ειναι για monsters (silver) και το αλλο ειναι για humans (steel) οποτε χρησιμοποιει το καταλληλο και οχι το πιο 'δυνατο' οπως το λες εσυ. Καποιες σπανιες φορες οπως ειπες ξεκιναει με μπουνιες και δεν τραβαει κανενα σπαθι, απλα καντο μονος σου, αν τραβηξεις το λαθος σπαθι θα το αλλαξει απο μονος του. Υπαρχουν βεβαια και καποια quests που πρεπει να παιξεις μονο με τα χερια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές φορές διαβάζοντας κάποια σχόλια καταλαβαίνω ότι ορισμένα άτομα δεν έχουν ιδέα τι παιχνίδι παίζουν, όχι βέβαια γιατί είναι "χαζοί" (για κάποιους γνωστούς δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά) αλλά γιατί δεν έχουν πιάσει διαμάντια στα χέρια τους όπως τα προηγούμενα της σειράς Witcher 1,2 λες και άμα αρχίσουν το 3 2-3 μήνες αργότερα κάτι τρέχει στα γύφτικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η αλήθεια είναι όμως ότι χρειαζόντουσαν γυάλισμα τα διαμάντια. ;)

 

Ευτυχώς πάντως που η CD-Projekt Red φροντίζει να τα γυαλίζει και δεν πάνε άπατα.

 

(καημένο Alpha Protocol)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι όμως ότι χρειαζόντουσαν γυάλισμα τα διαμάντια. ;)

 

Ευτυχώς πάντως που η CD-Projekt Red φροντίζει να τα γυαλίζει και δεν πάνε άπατα.

 

(καημένο Alpha Protocol)

Η αλήθεια είναι ότι το σχόλιο μου ήταν γενικότερο και αν κάποιος δεν έχει ψύχωση με τα γραφικά και είναι σχετικά μικρός σε ηλικία καλό είναι να μην τον πιάνει μίρλα ότι δεν βγαίνουν παιχνίδια της προκοπής, fuck οι κονσόλες κτλ αλλά ας πάει πίσω στο παρελθόν και έχει games με όλη την σημασία της λέξης με τα οποία θα βγάλει 1-2 χρόνια. Καλό το deus ex human revolution αλλά έχεις πιάσει το deus ex 1, σούπερ τα Bioshock δες όμως και το System shock 2, Mass effect φοβερό για ξεκίνα kotor και τα λέμε. Εμείς ρε ghost που έχουμε και μια ηλικία ε μπορούμε να είμαστε λίγο γκρινιάρηδες :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμείς ρε ghost που έχουμε και μια ηλικία ε μπορούμε να είμαστε λίγο γκρινιάρηδες :)

 

Και αν πει κανείς τίποτα, μαγκούρα στο κεφάλι!  :devil:  :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ούτε εγώ κάθομαι να διαβάσω κάθε βιβλίο του game αλλα το glossary το διάβασα όλο...αλλα ειλικρινά κάποια πράγματα είναι ευνόητα...ποιος άλλος λόγος να κουβαλάει κάποιος δυο σπαθιά?! :D

 

p.s. btw ο κολλητός μου διαβάζει τα πάντα από πάντα, εδώ κάθισε να διαβάσει όλα του Skyrim που εκεί ήταν και σελίδες, εδώ τουλάχιστον είναι παράγραφοι :D

 

p.s. 2 in case one brakes. Smart! :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό βασικά ήταν το πρώτο μου request στο forum αφού βγήκε το πρώτο χωρίς να ξέρω πολλά για Witchers, και άμα θυμάμαι καλά ένας mod μου απάντησε ότι οι Witchers είναι one-hand master swordsman, παρόλα αυτά το viper school έχει dual-wield, αλλα τον φιλετιασε ο Geralt :D

 

Epic mod! http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/212/?

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα παντως του παιχνιδιου ειναι τα smuggler's caches

 

 

Κι'όμως.... μέσα σε υποβρύχιο smuggler, είχα βρει φορερή armor, και σε stats και σε design. Την είχα σχεδόν μέχρι το τέλος.
 
 
--*Lol..για τα δυο σπαθιά... στο Witcher 4 λέει, κάποιος dwarf super-weapon crafter,  θα ανακαλύψει μια καινοτομία μέσα από κάποιο όνειρο,... η οποια δεν είναι καινοτομία τελικά, αλλα κάποια αρχαία dwarven τεχνική που του αποκάλυψαν οι αρχαίοι προγόνοί του, ώστε να σφυρηλατήσει ένα σπαθί που είναι ατσάλι απο την μια κόψη αλλα από την άλλη να έχει επίστρωση από ασήμι.
Ωπότε τον βρίσκει ο Gerald, και το παίρνει, και έχει 2 σε 1... καταργεί τα δυο σπαθιά...ετσι για να είναι πιο ευχρηστο το παιχνίδι ρε παιδί μου.
Να μην μπερδεύεται πάνω στην αναμπουμπούλα της μάχης.
Χρατς-χρουτς...ολα τα σφάζει όλα τα μαχαιρώνει με ένα σπαθί.*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα παντως του παιχνιδιου ειναι τα smuggler's caches :P

 

Αυτό και το γεγονός οτι είναι πολύ εύκολο ακόμη και στο death march :mad:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως το απολαμβάνω στο easy με το παραπάνω mod γιατί πολύ απλά θέλω ρεαλισμό, όλα τα mobs φεύγουν ρεαλιστικά με ένα δυο hit και τα bosses με καμια 5-10...απλά κυκλοφορώ με την Temerian (για balance) armor που θεωρώ και την πιο ωραία.

 

Τα stats δεν τα κοιτάω σχεδόν ποτε, im all about looks! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...