Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα μ άρεσε πολύ το "[MOD] Witcher Reflex" και βρίσκεται στα CDProject Forums και μέχρι στιγμής το κάνει update ο uacvax : http://forums.cdprojektred.com/threads/60205-MOD-Witcher-Reflex

Είναι πολύ καλό με sliders και κάνει τον gerald πιο ρεαλιστικό-γρήγορο στο combat. Κανονικό mutant δηλ, όπως θα έπρεπε να είναι και όχι ίδιος με τους υπόλοιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι όντως δεν είναι καλό, αν και αφαιρεί την απαίσια κιτρινίλα που έχει το παιχνίδι. Τώρα ψάχνομαι με τα mods ενόψει του νέου expansion.

 

Αυτά με ψήνουν μέχρι στιγμής:

 

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1021/?

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/657/?

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/949/?

 

Όποιος ασχολείται, ας προτείνει και κανένα άλλο.

Το super turbo lighting mod που εχεις βαλει προτεινομενο ειναι αυτο που εχει στο βιντεο που ανεβασες και δεν σου αρεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μου φαίνονται ενδιαφέροντα.

Αν εγκαταστήσω κάποιο mod θα ρίξει πολύ τα fps; Επίσης μπορεί να γίνει uninstall χωρίς επανεγκατάσταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το παιχνίδι το λέτε δυσνόητο γενικά; Μάλλον κάτι χάνω εγώ. Προσπαθώ ν' ανέβω κάπως λέβελ και όλες οι αποστολές που μου βγάζει στο main mission είναι 2 τουλάχιστον λέβελ πιο πάνω. Έχω χάσει κάτι;

 

Γενικά το Skyrim μου φάνηκε πιο στρωτό στο story telling...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το παιχνίδι το λέτε δυσνόητο γενικά; Μάλλον κάτι χάνω εγώ. Προσπαθώ ν' ανέβω κάπως λέβελ και όλες οι αποστολές που μου βγάζει στο main mission είναι 2 τουλάχιστον λέβελ πιο πάνω. Έχω χάσει κάτι;

 

Γενικά το Skyrim μου φάνηκε πιο στρωτό στο story telling...

Πρέπει να κάνεις και side missions, να συνομιλείς με άτομα που έχουν κίτρινο θαυμαστικό για να σου δίνουν αποστολές κλπ.

Με αυτό τον τρόπο κερδίζεις χρήματα και αντικείμενα που μπορείς να τα πουλήσεις.

Πάντως 2 level παραπάνω είναι μέσα στις δυνατότητες να τις ολοκληρώσεις. Εξαρτάται και από την αποστολή. Αν όμως πέσεις σε boss είναι καλύτερο να πας σύμφωνα με το level σου. Αυτή είναι η γνώμη μου φυσικά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το παιχνίδι το λέτε δυσνόητο γενικά; Μάλλον κάτι χάνω εγώ. Προσπαθώ ν' ανέβω κάπως λέβελ και όλες οι αποστολές που μου βγάζει στο main mission είναι 2 τουλάχιστον λέβελ πιο πάνω. Έχω χάσει κάτι;

 

Γενικά το Skyrim μου φάνηκε πιο στρωτό στο story telling...

Σοβαρα τωρα???Βαζεις διπλα διπλα το Skyrim με το Witcher?? :rolleyes:  :rolleyes:

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί; Το Skyrim μου άρεσε περισσότερο σαν χειρισμός και τρόπος διαχείρισης της ιστορίας

Καταρχας απο πλευρας ιστοριας καμια σχεση το ενα παιχνιδι με το αλλο.Δευτερον η ιστορια του skyrim,καλη ηταν για αυτο που ηταν παντα αλλα και παλι δεν φτανει αυτη του witcher.Οταν με το καλο βγαλεις το παιχνιδι θα με θυμηθεις,γιατι τωρα δινεις την γνωμη σου για ενα παιχνιδι που εχεις τελειωσει με ενα αλλο που δεν εχεις τελειωσει(και θες λογικα και αρκετες ωρες για να τελειωσεις).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ναι σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. Το Skyrim το έχω λιώσει και στο W3 δεν μπορώ να καταλάβω πως πάω από lvl 4 στο 6...

 

 

Απλά θα ήθελα το παιχνίδι κάπως να σε καθοδηγεί λίγο περισσότερο. Δλδ τώρα είμαι σε ένα σημείο που όλα τα main quests θέλουν τουλάχιστον level 6. Δεν έχω κάποιο τρόπο να πάω σε quest που να μπορώ να τα καταφέρω. Βρέθηκα κατα λάθος ακολουθώντας το στορυ να παλεύω στο Wandering in the dark που φυσικά το boss δεν πέφτει με τίποτε... Ξανά μανά πίσω να βολοδέρνω στα υπέροχα τοπία, αλλά 9/10 φορές πέφτω πάνω σε κακούς που με σκοτώνουν. Κι έχω κολλήσει... Άσε που δεν πολυκαταλαβαίνω ακόμα τον χειρισμό. Δλδ για να πάρεις health πρέπει να ετοιμάζεις από πριν στον σταυρό το potion?

 

Όπως καταλαβένετε δεν έχω και μεγάλη υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ναι σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. Το Skyrim το έχω λιώσει και στο W3 δεν μπορώ να καταλάβω πως πάω από lvl 4 στο 6...

 

 

Απλά θα ήθελα το παιχνίδι κάπως να σε καθοδηγεί λίγο περισσότερο. Δλδ τώρα είμαι σε ένα σημείο που όλα τα main quests θέλουν τουλάχιστον level 6. Δεν έχω κάποιο τρόπο να πάω σε quest που να μπορώ να τα καταφέρω. Βρέθηκα κατα λάθος ακολουθώντας το στορυ να παλεύω στο Wandering in the dark που φυσικά το boss δεν πέφτει με τίποτε... Ξανά μανά πίσω να βολοδέρνω στα υπέροχα τοπία, αλλά 9/10 φορές πέφτω πάνω σε κακούς που με σκοτώνουν. Κι έχω κολλήσει... Άσε που δεν πολυκαταλαβαίνω ακόμα τον χειρισμό. Δλδ για να πάρεις health πρέπει να ετοιμάζεις από πριν στον σταυρό το potion?

 

Όπως καταλαβένετε δεν έχω και μεγάλη υπομονή...

Κανενα οδηγο ή καποια βοηθεια γιατι δεν ψαχνεις απο το google???Εγω δεν θυμαμαι να πετυχα τοση δυσκολια στην αρχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μη λέτε αντίθετες γνώμες από τον fulgore..

θα βγεί μέσα από την οθόνη να σας φάει!

 

Παραμονεύει σε κάθε γωνιά του φόρουμ :P

 

Πέρα από την πλάκα, ενώ είμαι super fan των Elder Scrolls είναι ιεροσυλία να συγκρίνουμε το story telling του Witcher με το Skyrim. Αυτά δεν πρέπει να γράφονται ούτε ως υποκειμενική άποψη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την πλάκα, ενώ είμαι super fan των Elder Scrolls είναι ιεροσυλία να συγκρίνουμε το story telling του Witcher με το Skyrim. Αυτά δεν πρέπει να γράφονται ούτε ως υποκειμενική άποψη.

Το βλέπω ενδιαφέρον το βράδυ.. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...