Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 8/1/2021 στις 12:52 ΠΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Aμα υπήρχε θα το ήξερες. Οποτε μην βιάζεσαι να το τελειώσεις.

Η απάντηση σου με πήγε περίπου 21 χρόνια πίσω.Τότε διαβάζοντας το περιοδικό Games ή Gamepro(νομίζω gamepro) στο τέλος του περιοδικού είχε στήλη QnA.Προφανώς έστελνες την ερώτηση και δημοσιευόταν τον επόμενο μήνα στο νέο τεύχος.

Είχε στείλει ένα παιδί λοιπόν ρωτώντας τότε αν υπάρχει κάποιο παιχνίδι στο psx σαν το Zelda OOT..

Θυμάμαι την απάντηση σαν σήμερα : Όχι, το παιχνίδι είναι μοναδικό.

Τότε δεν είχα παίξει ακόμα βέβαια το game αυτό αν και δεν άργησα.Φυσικά όταν το έπαιξα κατάλαβα πόσο μπροστά ήταν για την εποχή εκείνη απο άλλα games.

Anyway ιστορική αναδρομή :P Στα του θέματος στις μέρες μασ έχει μερικά fantasy action rpg αλλά ναι το Witcher είναι και για μένα κορυφή όχι μόνο στην κατηγορία του αλλά γενικά σαν gaming εμπειρία.Άνετα στο τοπ 5 όλων τον εποχών μου.

Θα ήθελα να ξανακάνω ένα run αλλά ξέρω πως αν το πάρω απόφαση θα θέλω πάλι 200 ώρες οπότε είναι μεγάλη δέσμευση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Chocobo είπε

Θα ήθελα να ξανακάνω ένα run αλλά ξέρω πως αν το πάρω απόφαση θα θέλω πάλι 200 ώρες οπότε είναι μεγάλη δέσμευση.

Περιμενε οταν θα βγαλουν την enhanced edition..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνηθως αυτα τα errors εχουν να κανουν με τα visual c libraries. η μονη λυση ειναι να βγαλετε οτι σχετικο library ειναι ηδη εγκατεστημενο, και να βαλετε την τελευταια εκδοση απο το σαιτ της ΜΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δε ξερω γιατι αλλα στο 2ο Run που το επιασα εδω κ λιγο καιρο το απολαμβάνω περισσότερο (να κ ενα καλο απο την αδυναμία αναβάθμισης κάρτας )

Ερωτηση . Αξίζει να κυνηγήσει κανεις τα armor sets Wolf - Griffin κλπ ή φοράω οτι ναναι κοντα στο level μου κ no problem; Για τα σπαθιά απο οτι ειδα δεν αξιζει αλλα για armor φαινεται να εχουν ενδιαφερον .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φοραγα wolf γιατί το θεώρησα πιο ισορροπημένο.

Το cat set με έκανε σαν τσαρλατανο και δε μου άρεσε. Αν δε σε νοιάζει και παίζεις με το σκιλ whirl που το θεωρώ overpowered τότε είναι μια καλή επιλογή.

Να παίξεις και το blood and wine που τα κάνεις πιο τούμπανα σε upgrades

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει το combat στο witcher 3, δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο για να χρειάζεται να κοιτάζεις builds. Θα πρέπει να παίξεις max difficulty setting για να πεις ok θα πρέπει να κάνω planned το build μου. Θυμάμαι στο hard και κατέβαζα σχετικά εύκολα με ένα quen τέρατα 10 και 20 levels παραπάνω από μένα.

Και ναι cat school και mutant skill tree op.😆

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γισ κάποιον που πάίζει τώρα το παιχνίδι, είμαι λβλ 7, κόβω βόλτες velen, κάνω κατα βάση secondary quests και πιό μετά πάω στα main.καλά κάνω; γενικά το πάω οσο πιο αργά γινεται γιατί ειναι έπος το παιχνίδι. Επίσης, ανοίγω τον χάρτη, καθαριζω τα πάντα απο ερωτηματικά ή όχι; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, spiritclay είπε

Γισ κάποιον που πάίζει τώρα το παιχνίδι, είμαι λβλ 7, κόβω βόλτες velen, κάνω κατα βάση secondary quests και πιό μετά πάω στα main.καλά κάνω; γενικά το πάω οσο πιο αργά γινεται γιατί ειναι έπος το παιχνίδι. Επίσης, ανοίγω τον χάρτη, καθαριζω τα πάντα απο ερωτηματικά ή όχι; 

Ξεκινα ετσι οσο εχεις διαθεση και αργοτερα οταν σε κουρασει (που θα γινει να εισαι σιγουρος) παιξε την ιστορια και αν σε ενδιαφερει ακομα συνεχισε και μετα το τελος του main quest.

Πλακα πλακα ειναι το μοναδικο παιχνιδι που εγραψα 309 ωρες. 35 χρονια gaming δεν το εχω ξανακανει αυτο.

Επεξ/σία από vste
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spiritclay είπε

Γισ κάποιον που πάίζει τώρα το παιχνίδι, είμαι λβλ 7, κόβω βόλτες velen, κάνω κατα βάση secondary quests και πιό μετά πάω στα main.καλά κάνω; γενικά το πάω οσο πιο αργά γινεται γιατί ειναι έπος το παιχνίδι. Επίσης, ανοίγω τον χάρτη, καθαριζω τα πάντα απο ερωτηματικά ή όχι; 

Παιξτο οπως γουσταρεις,κανενα προβλημα δεν θα συναντησεις.

Οπου δεις νεκροκεφαλη κοκκινη πανω απο καποιους κανε την και επεστρεψε οταν εισαι μεγαλυτερο lvl.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spiritclay είπε

Γισ κάποιον που πάίζει τώρα το παιχνίδι, είμαι λβλ 7, κόβω βόλτες velen, κάνω κατα βάση secondary quests και πιό μετά πάω στα main.καλά κάνω; γενικά το πάω οσο πιο αργά γινεται γιατί ειναι έπος το παιχνίδι. Επίσης, ανοίγω τον χάρτη, καθαριζω τα πάντα απο ερωτηματικά ή όχι; 

Είναι κάποια ερωτηματικά που σου δίνουν skill points που στην αρχή είναι πολύτιμα. Όποτε ναι, στο βελεν που είναι λιγότερα κάνε τα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spiritclay είπε

Γισ κάποιον που πάίζει τώρα το παιχνίδι, είμαι λβλ 7, κόβω βόλτες velen, κάνω κατα βάση secondary quests και πιό μετά πάω στα main.καλά κάνω; γενικά το πάω οσο πιο αργά γινεται γιατί ειναι έπος το παιχνίδι. Επίσης, ανοίγω τον χάρτη, καθαριζω τα πάντα απο ερωτηματικά ή όχι; 

Προσπάθησε να είσαι μέσα στο + -  5 level των Quest που κάνεις. Όχι ότι θα συμβεί και τίποτα αν ξεφύγεις κάποιες φορές (που θα γίνει), ενώ με τα ερωτηματικά εγώ έβγαζα τα περισσότερα αλλά όπως και να το παίξεις δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ δεν το βαρέθηκα ούτε λεπτό και αφιέρωσα χρόνο (μου πείρε μήνες να το τελειώσω αρκετούς) και σου προτείνω να το πας όσο αργά μπορείς. Αν το αγαπήσεις όταν το τελειώσεις θα νιώσεις ένα μεγάλο κενό (χωρίς υπερβολή σαν να τελειώνει μία σχέση). Δεν υπάρχει τίποτα άλλο μέχρι τώρα και για αρκετά ίσως χρόνια που να το ακουμπά (ίσως το RDR2 αλλά αυτό έχει να κάνει με τα γούστα πχ Western setting αν σου αρέσει). 

Τέλος μία ιδιαίτερη συμβουλή προσωπική. Επειδή έχουν περάσει πολλά χρόνια και το Wiki του παιχνιδιού είναι στο 100% και σε άριστη κατάσταση ακολούθησε το για λίγο και κρίνε αν θα το συνεχίσεις. Δεν λέω να τρως spoiler (άλλωστε θα καταλαβαίνεις) αλλά θα σου πω τι έκανα εγώ. Έβγαζα ένα quest (main, secondary ακόμα και random) και έμπαινα στο wiki να δω τι άλλες επιλογές είχα (σε διάλογο, σε XP points κτλ) αλλά και να διαβάσω τα Easter eggs που δεν είχα καταλάβει και πίστεψε με σχεδόν κάθε quest έχει (πχ με το κινηματογράφο, την ιστορία, την μουσική, τα βιβλία γενικά τις τέχνες κτλ). Μην φοβάσαι ότι έτσι θα χαθεί η ουσία για ένα δεύτερο παίξιμο αφού ο χρόνος που θα περάσει θα σε κάνει να ξεχάσεις αυτά που διάβασες). 

Καλό κάψιμο κυριολεκτικά 😋

Να ήξερες πόσο σε ζηλεύω 😇

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spiritclay είπε

Γισ κάποιον που πάίζει τώρα το παιχνίδι, είμαι λβλ 7, κόβω βόλτες velen, κάνω κατα βάση secondary quests και πιό μετά πάω στα main.καλά κάνω; γενικά το πάω οσο πιο αργά γινεται γιατί ειναι έπος το παιχνίδι. Επίσης, ανοίγω τον χάρτη, καθαριζω τα πάντα απο ερωτηματικά ή όχι; 

Όχι μην καθαρίζεις τα ερωτηματικά. Γιατί άμα το κανεις θα βαρεθείς πιο γρήγορα και θα γεμίσεις low level loot. Γνώμη μου, μιας και εγώ παίζω ξανά το game, να τα κανεις οργανικά όταν σε πάνε κοντά quests. Επίσης πουλα πάντα σε πόλεις και πάντα στον αντίστοιχο trader. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...