Προς το περιεχόμενο

Royal Mail


Diffakoc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια!!

Πριν 7 εργασιμες μερες παραγγειλα κατι απο ενα αγγλικο καταστημα και μου ειπαν οτι θα αποσταλει με ρογιαλ μαιλ σε 7-10 εργασιμες! Λοιπον αυριο παμε στις 8 εργασιμες και ενα τηλεφωνο δεν εχω λαβει!

Εχω μια απορια το ρογιαλ μαιλ θα το φερει ακριβος στο σπιτι μου? Η θα το παραδωσει στην ελτα και θα το φερουν αυτοι?(μενω ελλαδα)

Επισης υπαρχει καπιο μαιλ που μπορω να επικοινωνιση με την ρογιαλ μαιλ για την παραγγεια μου?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι και γω παθών εσύ έχεις ακόμα ελπίδες δεν έχεις περάσει τις μέρες που σου παν, 22/12/12 παράγγειλα κάτι από Λονδίνο και 24 μέρες μετά δεν έχει φανεί τίποτα, επικοινώνησα με τον πωλητή και μου είπε οτι μίλησε με τη Royal Mail αλλά επειδή είχε περάσει το όριο των 14 ημερών έπρεπε να μπλέξει με αιτήσεις και τέτοια...οπότε προτίμησε να μου ξαναστείλει το προιόν χτες 14/1/13. Τώρα απλά περιμένω για δεύτερη φορά και πιστεύω να μην έχει την τύχη της πρώτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα το αγγλικο ταχυδρομειο θα το φερει σπιτι μας η πρεπει να παω στο κοντινοτερο ελτα?

αν ειναι μεγαλο θα το πάρεις απο τα ελτά.

αν ειναι ενας φάκελος ή κατι παρεμφερές θα ερθει σπιτι σου.

 

Εμενα μου εστειλαν 22 δεκ ενα κομματι απο σπάνιο προφυλακτηρα αυτοκινήτου και 28 ήταν ελλάδα και με περίμενε στα ελτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι μεγαλο θα το πάρεις απο τα ελτά.

αν ειναι ενας φάκελος ή κατι παρεμφερές θα ερθει σπιτι σου.

 

Εμενα μου εστειλαν 22 δεκ ενα κομματι απο σπάνιο προφυλακτηρα αυτοκινήτου και 28 ήταν ελλάδα και με περίμενε στα ελτα.

δεν σου έρχεται ειδοποίηση όμως στο σπίτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πάρει πακέτο σε 10 ημέρες απο Αμερική και έχω κάνει 35 ημέρες να παραλάβω απο Αγγλία. Απλά περιμένεις, το 5-7 ημέρες πολλές φορές γίνεται 10-12. Θα έρθει.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το αν θα το παραλάβεις στο σπίτι ή στα ΕΛΤΑ εξαρτάται απ το αν ο πωλητής στο έστειλε με συστημένο η απλό ταχυδρομείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ψωνιζω συνεχως απο amazon και συχνα ερχονται με Royal mail είναι απλό ταχυδρομειο και ερχεται με Ελτα. Από ταχύτητα είναι αρκετά καλοί και κάνοι 1-2 βοδμάδες να φτασει συνηθως.

Απο κει και πέρα στις συγκεκριμένες ημερομηνίες που ανεφερε και φιλος πριν είχα παραγγειλει και εγω και αργησε αρκετα. Εκανε πάνω απο 3 βδομάδες. Μαλιστα αντικειμοενο που εφυγε μια βδομαδα αργοτερα και παλι με royal mail εφτασε νωριτερα :)

Οπως και να εχει αυτες οι καθυστερησεις οφειλονται στο μεγαλο ογκο δεματων λόγο χριστουγενων. Υπο κανονικές συνθηκες 95% παραλαμβάνεις σε 10 μερες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε θα σε στεναχωρήσω μέσα σε διάστημα 4 μηνών έχω χάσει 5 πακέτα από απλό ταχυδρομείο όλα εξωτερικού και τα τέσσερα ήταν royal mail, αν όντως είναι απλό ταχυδρομείο και δεν έχεις tracking number μπορεί να είσαι άλλος ένας παθόν. Αν έχεις παραγγείλει από amazon.co.uk μην ανησυχείς γιατί είναι μεν απλό ταχυδρομείο αλλά πάντα έρχεται με ειδοποίηση smart post το λένε νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εφτασε σημερα στην 10η εργασιμη με σιστιμενο απο ελτα μου αφησαν ειδοπηητηριο και το ελαβα με ταυτοτητα ευχαριστω για τις γνομες σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Παιδια εφτασε σημερα στην 10η εργασιμη με σιστιμενο απο ελτα μου αφησαν ειδοπηητηριο και το ελαβα με ταυτοτητα ευχαριστω για τις γνομες σας.</p>

 

εμενα ποτε δε μου ζητανε ταυτοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...