Προς το περιεχόμενο


Το πρώτο site αναζήτησης και βαθμολόγησης ιατρών - mymd.gr


mymdgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Ελλάδα δεν μπορεί να υπάρξει κάτι τέτοιο. Ο μόνος τρόπος να υπάρξει θα ήταν να φτιάξει κάποιος με εταιρία στις ΗΠΑ που έχει πολύ καλύτερους νόμους για την προστασία της έκφρασης και να το τρέχει από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Ειχα ψαξει κ εγω κ ειχα βρει ενα στυλ φορουμ ελευθερο, που εγραφαν κ οι ιδιοι γιατροι ,οι οποιοι βεβαια ηταν καποιοι ειδικευομενοι,

 αλλα κ παρα πολλοι συγγενεις ηλικωμενων, κ βεβαια οι ιδιοι ασθενεις. 

Ηταν τον Οκτωβριο του 2018,  ειχα βρει εναν ογκολογο στο Αγιο Σαββα Διεθυντη Κλινικης, που ειχε παρα πολλα θετικα σχολια.

Αν καποιος θυμαται ποια ηταν αυτη η σελιδα ας την ποσταρει εδω, μιας κ χρειαζομαι επειγοντως μια 2η γνωμη για πολυ σοβαρο περιστατικο γνωστου μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Δεν εχω βρει εως τωρα πλατφορμα με κακα σχολια για οιονδηποτε ιατρο γιατι προφανως οι πλατφορμες τους προστατευουν απο 'κακοβουλα σχολια'. 

Χρησιμοποιησα το doctoranytime.gr  το οποιο ειναι γεματο απο θετικα μονο σχολια για ολους τους γιατρους και ολες τις ειδικοτητες. Οταν γραψεις κατι αρνητικο αναγκαστικα

θα αναφερθεις με λεπτομερειες στην υποθεση σου, αλλα για αυτο ακριβως το λογο, ''για προστασια ιδιωτικων δεδομενων'' η πλατφορμα αρνειται να δημοσιευει οποιοδηποτε σχολιο αναφερεται σε τι ακριβως εγινε μεταξυ ιατρου και ασθενη.  

Σε  3 περιπτωσεις αναγκαστηκα να παω σε γιατρο εκτος πλατφορμας για να παρω πιο επαγγελματικη γνωματευση.  Ολοι οι γιατροι πανω-κατω καλοι ειναι και δεν ειμαι κατα των γιατρων. Εκτος απο κατι φραγκοφονιαδες της κακιας ωρας που αργα ή συντομα θα μαθουν ολοι οτι ειναι αγυρτες ειτε απο κακες κριτικες στο google reviews ειτε  απο 'στομα σε στομα'. Για παραδειγμα ενας γιατρος που μου πηρε 50 ευρω για απλη συνταγογραφηση 5 λεπτα του πηρε να την γραψει και να μου τη δωσει.... ;(  Και μαλιστα του ειπα ειμαι ανεργη μηπως και χρεωσει κατι παρακατω αλλα ειχε το θρασος να απαντησει ''σορρυ δεν μπορω να κανω κατι απο τη στιγμη που ειστε ηδη στο γραφειο μου...''. (αφησα την κριτικη μου στο Γουγλ χωρις να του επιτεθω προσωπικα, απλα ειπα τι εγινε, πηρα τηλ για συνταγογραφηση, δεν ρωτησα τιμη γιατι συνηθως μου τις γραφουν για 10-20 ευρω ή και δωρεαν, οταν εφτασα εκει αμεσως την εγραψε και με χρεωσε 50 ευρω και οταν πηγα να διαμαρτηρηθω οσο πιο ευγενικα μπορουσα μου ειπε οτι το προβλημα ειναι δικο μου γιατι τον πηρα τηλ και ηθελα αμεση συνταγογραφηση). Δεν τον εβαλα να παει στο ιατρειο του διοτι οταν τηλεφωνησα ρωτησα πρωτα ''γεια σας, ειστε στο ιατρειο σας σημερα απογευμα γιατι χρειαζομαι σημερα συνταγογραφηση γιατι μου τελειωσανε τα φαρμακα και ο δικος μου ιατρος λειπει σε συνεδριο). Οποτε δεν ειχε δικαιολογια να πει ''με κανατε να τρεξω στο ιατρειο μου απλα και μονο για να σας βοηθησω''. Μου απαντησε 'ναι ειμαι στο ιατρειο μου ελατε τωρα!''. 

Αυτα.

Τωρα ακουγομαι λιγο περιεργη οταν κλεινω ραντεβου σε ιδιωτη γιατι ζηταω να μου πει τις τιμες πριν παω γιατι με τρομαξε το ανωθεν περιστατικο αγυρτειας. Δυστυχως καποιοι ιατροι αν ακουσουν να ρωταω για τιμες ξαφνικα λενε οτι δεν εχουν καθολουν διαθεσιμοτητα για ενα μηνα για να με αποφυγουν προφανως. Ευτυχως ομως υπαρχουν και γιατροι-ανθρωπο εκτος απο ιατρους-φραγκοφονιαδες....

Στις 2/7/2019 στις 10:45 ΠΜ, okeanos111 είπε

Αν καποιος θυμαται ποια ηταν αυτη η σελιδα ας την ποσταρει εδω, μιας κ χρειαζομαι επειγοντως μια 2η γνωμη για πολυ σοβαρο περιστατικο γνωστου μου.

http://www.edosafakelaki.org/   εχουν αρχισει να δεχονται και ΘΕΤΙΚΑ σχολια, αλλα μαλλον δεν ειναι αυτο το φορουμ που ψαχνεις να ξαναβρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Για σοβαρα περιστατικα, σοβαρες διαγνωσεις και για να ακους αληθειες εχω καταληξει οτι ψαχνεις γιατρο ΜΟΝΟ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. Απο επεμβαση ρουτινας σε γιατρο «μαγο» του χωρου που υποσχεται οριστικες λυσεις με χρηση λειζερ εχω τρομερες επιπλοκες απο κακοτεχνιες του, πλημμελη μετεγχειρητικη παρακολουθηση και εχω δαπανησει ατελειωτες ωρες ψυχικη ενεργεια και χρημα στην αποκατασταση μου. Μην ψαχνετε γιατρους στο google ρωτηστε γνωστους φιλους κλπ για γιατρους στα δημοσια νοσοκομεια. Ναι δεν ειναι ωραιοι οι χωροι ναι εχει τρελη ταλαιπωρία αλλα θα σε δει γιατρος και οχι «εμπορας» που ξοδευει 10 χιλιαρικα το μηνα σε διαφημιση στα social. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...