Προς το περιεχόμενο

Απαγορευση Ελληνικης Σημαιας στα μπαλκονια των σπιτιων?


Pireotis88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θυμιζω οτι υπαρχει και νομος, βαση του οποιου απαγορευεται η αναρτηση κεραιων στις ταρατσες πολυκατοικιων πλην της κεντρικης.

αλλα εφαρμοζεται, οσο εφαρμοζεται και ο αντικαπνιστικος νομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη πηγα κι εγω τουρκια το νοεμβρη και σε μαρμαρα, σμυρνη και κωνσταντινουπολη παραξενευτηκα απο τις πολλες σημαιες (ακομα και το παραμικρο μαγαζι, μπαλκονι, οτι μπορειτε να φανταστειτε...ειχε σημαια απο πολυ μικρη εως τεραστια) ρωτησα κι εμαθα οτι γιορταζαν λεει μεσα στο 2012 καποια χρονια απο τοτε που ο κεμαλ τους εκανε εθνος. αυτο απλα για να σου λυσω την απορια για τις πολλες σημαιες στην τουρκια.

 

χμ

 

και το 2009 που πήγα εγώ έτσι ήταν , παντού σημαίες . Πιστεύω γενικότερα με την σημαία υπάρχει ενα θέμα παντου την βάζουν εννοώ .

 

Μπορείς να βάλεις όμως τη σημαία του Ολυμπιακού :P Π.Α.Ο.Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι τωρα εσεις πιστευετε οτι αν εχεις ελληνικη σημαια στο σπιτι ,αυτοκ. θα γινει της π****?!!?

αν το αφησεις σε τιποτα εξαρχεια και το δουν 5-10 καμμενοι μπορει αλλιως απλα θα περασει απαρατηρητη.

δηλ.αμα εχεις σημαιες εισαι καλυτερο κρατος?με πρωτυπο την τουρκια?σε ποιο τομεα?παιδεια,οικονομια,πολιτικη,στρατο?μηπως να παραδειγματιζομαστε απο καλυτερα κρατη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι η Τουρκία παρά τους τρελούς ρυθμούς ανάπτυξης παραμένει ακόμα πιο κάτω απο την Ελλάδα σε ότι αφορά κυρίως το βιοτικό επίπεδο. Όμως η απόσταση συγκλίνει τρομακτικά γρήγορα και δεν θα αργήσουν να μας ξεπεράσουν σε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά στον Καναδά, οι σημαίες της χώρας είναι σε μπαρ, σπίτια, πλατείες, αυτοκίνητα κτλπ

 

Άμα βάλεις ελληνική σημαία στο μαγαζί σου στην Ελλάδα θα στο κάψουνε και θα σε λένε και φασίστα.

 

Τους Καναδούς δεν τους αποκαλεί κανένας φασίστες μάλλον επειδή δεν έχουν αυτή την συνήθεια να παίρνουν τη σημαία παραμάσχαλα και να δέρνουν μετανάστες φωνάζοντας πας μη Καναδός βάρβαρος.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα ναι, διότι στον καναδά η πολιτεία δεν τη χαρίζει σε κάποιον που διαταράσσει την καθημερινότητα τους και είναι πολύ αυστηρός λαός με τα εξτρεμιστικά στοιχεία εν γένει, όπως και πολύ επιφυλακτικός με τους μουσουλμάνους.

Λάθος παράδειγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους Καναδούς δεν τους αποκαλεί κανένας φασίστες μάλλον επειδή δεν έχουν αυτή την συνήθεια να παίρνουν τη σημαία παραμάσχαλα και να δέρνουν μετανάστες φωνάζοντας πας μη Καναδός βάρβαρος.

 

μπα.

 

http://www.youtube.com/watch?v=IBHq1ZJjDz8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη πηγα κι εγω τουρκια το νοεμβρη και σε μαρμαρα, σμυρνη και κωνσταντινουπολη παραξενευτηκα απο τις πολλες σημαιες (ακομα και το παραμικρο μαγαζι, μπαλκονι, οτι μπορειτε να φανταστειτε...ειχε σημαια απο πολυ μικρη εως τεραστια) ρωτησα κι εμαθα οτι γιορταζαν λεει μεσα στο 2012 καποια χρονια απο τοτε που ο κεμαλ τους εκανε εθνος. αυτο απλα για να σου λυσω την απορια για τις πολλες σημαιες στην τουρκια.

απο το 2008 που ειχα παει εγω ετσι ήταν... το περιπτερο ειχε σημαία μεγέθους τουλ. 1 τετραγωνικο μετρο...

 

ας το εκαναε αυτο ο περιπτερας στην ελλαδα δε θα του εμενε ουτε τσιχλοφουσκα με τους "αντιφα"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, ζηλεύουμε το θέαμα στους δρόμους της τουρκίας τώρα; διότι μου φάνηκε αποκρουστικό και αντιαισθητικό με τις τεράστιες σημαίες ΠΑΝΤΟΥ όταν είχα πάει. κάνετε συγκρίσεις με μια ακραία περίπτωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος παράδειγμα.

 

Ενώ η σύγκριση της συμπεριφοράς απέναντι στις ελληνικές και τις καναδικές σημαίες ήταν εξαιρετικά πετυχημένη.

Τα λάθος παραδείγματα προκύπτουν από τις λάθος συγκρίσεις.

 

 

 

Killik ευτυχώς που δεν σου εμφάνισε αποτέλεσμα προ χριστού η google.

 

paulidis, δε ξέρω τι γίνεται στα περίπτερα της Τουρκίας, στο περίπτερο της γειτονιάς μου πάντως ο τύπος έχει σημαία μεγαλύτερη από ένα τ.μ, πάνω στην οποία έχει γράψει "η ταν ή επί τας". Στην πόρτα έχει αυτοκόλλητο "δουλειά μόνο σε Έλληνες", και προεκλογικά δε χρειάζεται να διευκρινίσω νομίζω ποιας συμμορίας καρτούλες μοίραζε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Killik ευτυχώς που δεν σου εμφάνισε αποτέλεσμα προ χριστού η google.

 

δεν ειναι επιχειρημα αυτο και το ξερεις.

εγω απο την πλευρα μου σου απεδειξα με ενα αδιαμφισβητητο ιστορικο γεγονος, οτι ο Καναδος μπορει να γινει το ιδιο ρατσιστης οσο ειναι και ο Ελληνας.

ποσο μαλλον οταν οι συνθηκες του τοτε στον Καναδα οταν εγινε το γεγονος, δεν διαφερουν και πολυ με τις συνθηκες του τωρα στην ελλαδα οπου ο ρατσισμςο ειναι σε εξαρση..

εσυ τωρα ως κλασσικος εγωιστης ελληνας, δεν γουσταρεις να παραδεχτεις το λαθος της δηλωσης σου.

δεν πειραζει. καλη συνεχεια με τα παραμυθια σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι επιχειρημα αυτο και το ξερεις.

εγω απο την πλευρα μου σου απεδειξα με ενα αδιαμφισβητητο ιστορικο γεγονος, οτι ο Καναδος μπορει να γινει το ιδιο ρατσιστης οσο ειναι και ο Ελληνας.

ποσο μαλλον οταν οι συνθηκες του τοτε στον Καναδα οταν εγινε το γεγονος, δεν διαφερουν και πολυ με τις συνθηκες του τωρα στην ελλαδα οπου ο ρατσισμςο ειναι σε εξαρση..

εσυ τωρα ως κλασσικος εγωιστης ελληνας, δεν γουσταρεις να παραδεχτεις το λαθος της δηλωσης σου.

δεν πειραζει. καλη συνεχεια με τα παραμυθια σου.

 

Δηλαδή το ότι βρήκες ένα βίντεο που αναφέρεται σε κοινωνικές συνθήκες έναν αιώνα πίσω και το συγκρίνεις με την Ελλάδα του σήμερα εσένα δεν σε προβληματίζει καθόλου; Ακριβώς αυτό καταγγέλουν οι συνομηλιτές σου εδώ.

 

Πέραν αυτού, συγκρίνεις την ιστορική περίοδο προ και κατά τη διάρκεια του Α' Παγκοσμίου Πολέμου στον Καναδά με την παρούσα σε ένα μικρό κράτος της Ευρώπης; Ακριβώς επειδή ο ρατσισμός κατά διαφόρων μειονοτήτων έχει εκφραστεί ποικιλοτρόπως σε διάφορες χώρες, για διαφορετικούς λόγους και ακριβώς επειδή ο άνθρωπος είναι ικανός για τα πιο ειδεχθή εγκλήματα κατά του ίδιου του ανθρώπου, με δικαιολογία τη φυλή, το χρώμα κ.ο.κ. μετά από γενοκτονίες και δύο παγκοσμίους πολέμους, το 1948 δημιουργήθηκε η Οικουμενική Διακήρυξη των Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων. 

 

Having said that και θεωρώντας ότι τα πεπραγμένα στην ιστορία θα έπρεπε να κάνουν την ανθρωπότητα να προχωρά:

 

Δεν πρόκειται για παρόμοιες, ιστορικά, συνθήκες, δεν συγκρίνονται οι δύο περιπτώσεις γεωγραφικά, πολιτικά, κτλ. Εάν το εφαλτήριο για το ρατσισμό είναι η οικονομική ύφεση, αυτό δεν σημαίνει ότι οι συνιστώσες είναι ίδιες, ως εκ τούτου εκφράζεται με διαφορετικό τρόπο κοινωνικά (και δεν αναφέρομαι στο ξυλίκι) και απαιτεί διαφορετικούς τρόπους επίλυσης.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το παω πιο μακρια εγω, αν αυτον με την ελληνικη σημαια στην ελλαδα τον πουν φασιστα, αυτον με μια ρωσικη, αλβανικη, νορβηγικη τι θα του κανουν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...