Προς το περιεχόμενο

9χρονο αγόρι γίνεται ο νεότερος άνθρωπος με πιστοποίηση τεχνικού της Microsoft


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να χουμε και καλό ερώτημα, εσύ με τι περγαμηνές κρίνεις τον συγκεκριμένο 9χρονο και έναν ολόκληρο λαό εκτός του ελληνάρα που τα σφάζει και τα μαχαιρώνει όλα ;

 

προς υπεράσπιση του gdelaportas, είναι όντως τραγικοί οι Ινδοί. Πραγματικά αν τους πάρεις τον μπούσουλα απο τα χέρια θα χάσουν τη μπάλα. Σίγουρα υπάρχουν και εξαιρέσεις αλλά και εγώ όποτε είναι να συνεργαστώ με ινδούς βλαστημάω την ώρα και τη στιγμή. Το καλό βέβαια είναι πως δεν είναι ξεροκέφαλοι, αν τους δείξεις μαθαίνουν γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς υπεράσπιση του gdelaportas, είναι όντως τραγικοί οι Ινδοί. Πραγματικά αν τους πάρεις τον μπούσουλα απο τα χέρια θα χάσουν τη μπάλα. Σίγουρα υπάρχουν και εξαιρέσεις αλλά και εγώ όποτε είναι να συνεργαστώ με ινδούς βλαστημάω την ώρα και τη στιγμή. Το καλό βέβαια είναι πως δεν είναι ξεροκέφαλοι, αν τους δείξεις μαθαίνουν γρήγορα.

 

Το θεμα ειναι οτι για αυτον, τη μια δεν υπηρχαν καν εξαιρεσεις, την αλλη μας εδωσε μια εξαιρεση 12 εκ. ινδων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι για αυτον, τη μια δεν υπηρχαν καν εξαιρεσεις, την αλλη μας εδωσε μια εξαιρεση 12 εκ. ινδων :)

 

Νομίζω ότι ήμουν σαφής στο ότι το "όλοι" αναφερόταν στη μάζα. Δεν χρειάζεται κανείς να εξηγεί το παραμικρό για να το καταλάβουν οι τρίτοι. Μυαλό έχεις και το καττανοείς. Άσε τώρα τα πειράγματα. Αφού διάβασες τι έγραψα στα posts.

 

Όμως οι εξαιρέσεις υπάρχουν για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο του. Για 9 χρονών παιδί ξέρει πολλά απο υπολογιστές. Εδώ εγώ που είμαι 15 ζορίζομαι να θυμάμαι μερικά scriptakia και αυτός ξέρει ήδη δύσκολου επιπέδου προγραμματισμό. Αν του άρεσει του παιδιού ο προγραμματισμός και δεν το πιέζουν οι γονείς του ας συνεχίσει. Αν το πιέζουν όμως σίγουρα uα αποκτήσει ψυχολογικό πρόβλημα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε η εξυπνάδα ούτε η κρίση είναι δημιουργοί.

(Antoin de Saint-Exupéry, 1900 - 1940, Γάλλος συγγραφέας)

 

 

Μέγα λάθος, παντελώς αναληθές!

 

Μη έξυπνος άνθρωπος και με χωρίς κρίση δε μπορεί να είναι δημιουργικός, Αγράμματος όμως ναι!

 

Ο συγκεκριμένος συγγραφέας ήταν μάλλον στη καρακoσμάρα του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ήμουν σαφής στο ότι το "όλοι" αναφερόταν στη μάζα. Δεν χρειάζεται κανείς να εξηγεί το παραμικρό για να το καταλάβουν οι τρίτοι. Μυαλό έχεις και το καττανοείς. Άσε τώρα τα πειράγματα. Αφού διάβασες τι έγραψα στα posts.

 

Όμως οι εξαιρέσεις υπάρχουν για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα...

 

Οχι, δεν ησουν καθολου σαφης. Οταν καποιος γραφει "έγραψα πιο πριν πως ΟΛΟΙ και το εννοώ ΟΛΟΙ οι Ινδοί", πες μου εσυ τι συμπερασμα βγαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπωπώ ρε @pournaras... διάβασε και τα υπόλοιπα posts, δες τη συλλογιστική πορεία και ΟΚ.

 

Όπως το έθεσες το παραπάνω σαν μια φράση μόνο του έτσι, ναι και εγώ μαζί σου είμαι.

 

Μη το συνεχίζεις άστο. Όπως και να έχει το πράγμα δεν αλλάζει επειδή το θες εσύ.

Το πλήθος των Ινδών είναι σε αυτό το στυλ. Απλά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέγα λάθος, παντελώς αναληθές!

 

Μη έξυπνος άνθρωπος και με χωρίς κρίση δε μπορεί να είναι δημιουργικός, Αγράμματος όμως ναι!

 

Ο συγκεκριμένος συγγραφέας ήταν μάλλον στη καρακoσμάρα του...

 

Κατά την ταπεινή μου άποψη, αυτό που υπονοεί ο συγγραφέας έχει να κάνει με το ότι, τα "συστατικά" ενός δημιουργού, δεν αρκεί να είναι μόνο η εξυπνάδα και η κρίση.

Δεν λέει ότι δεν χρειάζονται και αυτά αλλά το ότι, από μόνα τους, δεν φτάνουν για να μπορεί κάποιος να λειτουργεί με κατευθύνσεις που αποδίδουν σε πραγματικές δημιουργίες και όχι απλώς να αναμασάν τα έτοιμα, όσο δύσκολα κι αν είναι αυτά.

 

Δες το λίγο βαθύτερα. Δεν είναι και τόσο "τυχαίο" σα δήλωση - άποψη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την ταπεινή μου άποψη, αυτό που υπονοεί ο συγγραφέας έχει να κάνει με το ότι, τα "συστατικά" ενός δημιουργού, δεν αρκεί να είναι μόνο η εξυπνάδα και η κρίση.

Δεν λέει ότι δεν χρειάζονται και αυτά αλλά το ότι, από μόνα τους, δεν φτάνουν για να μπορεί κάποιος να λειτουργεί με κατευθύνσεις που αποδίδουν σε πραγματικές δημιουργίες και όχι απλώς να αναμασάν τα έτοιμα, όσο δύσκολα κι αν είναι αυτά.

 

Δες το λίγο βαθύτερα. Δεν είναι και τόσο "τυχαίο" σα δήλωση - άποψη...

 

Όπως το θέτεις και με την προϋπόθεση ότι αυτό εννοούσε. Είμαι μαζί σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγκεκριμένος συγγραφέας ήταν μάλλον στη καρακoσμάρα του...

 

Και για την ιστορία (μια και το έθιξες όπως το έθιξες αρχικά) να συμπληρώσω, για όσους θα ενδιαφέρονταν, τα ακόλουθα:

 

 

 

 

Ο Αντουάν ντε Σαιντ-Εξυπερύ (29 Ιουνίου 1900 - 31 Ιουλίου 1944) (Πλήρες όνομα Αντουάν-Ζαν-Μπατίστ-Μαρί-Ροζέ ντε Σαιντ-Εξυπερύ - Antoine-Jean-Baptiste-Marie-Roger de Saint-Exupery) ήταν Γάλλος συγγραφέας, γνωστός στο ευρύ κοινό από το βιβλίο του «Ο Μικρός Πρίγκιπας», το οποίο μεταφράστηκε σε περίπου 60 γλώσσες και έρχεται τρίτο σε πωλήσεις βιβλίο στην παγκόσμια ιστορία, μετά απ' τη Βίβλο και το Κεφάλαιο του Καρλ Μαρξ. Ο Εξυπερύ δεν ήταν όμως ένας διηγηματογράφος, αλλά ένας βαθύς φιλόσοφος που αποτύπωνε τη ζωή κι ανέλυε τον προορισμό της. Από την άποψη αυτή το έργο που τον χαρακτηρίζει απόλυτα είναι τα βιβλία του «Γη των Ανθρώπων» και το «Ταχυδρομείο του Νότου», που αποτελούν το απάνθισμα της φιλοσοφίας του.

 

Αλλά το μεγαλύτερο μέρος της ζωής του αφιερώθηκε στην κατάκτηση των αιθέρων της πολιτικής αεροπορίας, της οποίας είναι ιστορικά απ' τους μεγάλους προδρόμους , ήταν ηγετικός παράγων της δημιουργίας της πρώτης διεθνούς γαλλικής εμπορικής εταιρείας από την οποία ξεπήδησε η Air France, ήταν δοκιμαστής αεροπλάνων της Air France και πολέμησε στον 2ο Παγκόσμιο Πόλεμο, στην πτώση της Γαλλίας, όπου και παρασημοφορήθηκε για να σκοτωθεί τελικά το 1944. Η Γαλλία και οι γαλλόφωνες χώρες τιμούν με το όνομά του σωρεία δρόμων και εκπαιδευτικών ιδρυμάτων. Το διεθνές αεροδρόμιο της Λυών ονομάζεται Σαίντ-Εξυπερύ.

 

Τα βιβλία του και η ζωή του έχουν γίνει θέματα περίπου 10 ταινιών, αν και μερικές από αυτές έχουν χαθεί από τις προπολεμικές ταινιοθήκες.

 

Τα έργα - βιβλία του:

  • 1926: L'Aviateur (Ο αεροπόρος)
  • 1928: Courrier sud (Ο Ταχυδρόμος του Νότου)
  • 1931: Vol de nuit (Νυχτερινή Πτήση- Βραβείο Φεμίνα, τον ίδιο χρόνο) ― ελλην.μετάφρ.Κ.Τσαϊλα ("Γκοβόστης")
  • 1938: Terre des hommes (Γη των αν%5u03AEση- Βραβείο Φεμίνα, τον ίδιο χρόνο) ― ελλην.μετάφρ.Κ.Τσαϊλα ("Γκοβόστης")
  • 1938: Terre des hommes (Γη των ανθρώπων)
  • 1942: Pilote de guerre (Πιλότος πολέμου)
  • 1943: Le Petit Prince (Ο Μικρός Πρίγκιπας) ― ελλην.μετάφρ.Ν.Αθανασιάδης ("Σ.Ι.Ζαχαρόπουλος")
  • 1943: Lettre à un otage (Γράμμα σε έναν όμηρο)
  • 1948: Citadelle, δημοσίευση μετά θάνατον
  • 1982: Γραπτά του πολέμου 1939-1944, επιστολές, δημοσίευση μετά θάνατον

     

Πηγή: http://el.wikipedia.org

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θλιβομαι με το επιπεδο των συνανθρωπων μου. Ο νοων νοειτω....

 

Ναι και εγώ πραγματικά. Είναι βάρβαρο να μη γνωρίζεις ότι η ελληνική γλώσσα έχει τόνους που δηλώνουν την έμφαση, το χρώμα και την ένταση και να γράφεις πεζά χωρίς τόνους.

 

Δεν νομίζω λοιπόν πως όυτε έχεις την γνώση και το δαικαίωμα εσύ να κρίνεις. Και επειδή δεν έχεις και την ανάλογη εμπειρία και επειδή δυστυχώς για εσένα είμαστε πολύ πιο έξυπνοι από εσένα κάποιοι άνθρωποι και καταλάβαμε οι περισσότεροι σε ποιους αναφέρεσαι, σου προτείνω την επόμενη φορά αν θές να εκφράσεις μια άποψη πές το απλά.

 

Ο νοών νοείτω λοιπόν... όπως τα λές!

 

Κοίτα κάτι νούμερα ρε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάστε αμέσως την είδηση για τον φλώρο τον πιτσιρικά που δεν παίζει στην αλάνα να γίνει άντρας και αναδείξτε τα δικά μας Ελληναράδικα πρότυπα:

 

Σύλληψη 21χρονου για πορνογραφία
Δολοφονία μετανάστη-συνελήφθησαν οι δράστες


Σφιχτερμαν, πεομετρήσεις, μισογυνισμοί, εκβιασμοί, σιδερογροθιές, ουγκ! Κι αυτά είναι μόνο τα χθεσινά, που να πάμε πιο πίσω.. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...