Προς το περιεχόμενο

9χρονο αγόρι γίνεται ο νεότερος άνθρωπος με πιστοποίηση τεχνικού της Microsoft


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ρε φίλε τί λες τώρα αυτά δε κάνει.... Πςςςς... Εδώ δε μας λένε ότι οι Ινδοί είναι θεοί στα μαθηματικά και το ένα και το άλλο....

Ε, εγώ φίλε μου για να δεις πόσο παπάτζα υπάρχει στο κόσμο, με όσους ινδούς εχω συνεργαστεί, με Phd, MSc 10 certifications..., σε έργα άμα τους αλλάξεις τη σειρά σε κάτι απλό όπως το ότι το 4+3 = 7 ή 3+4 = 7 ο εγκεφαλός τους βαράει error και σε κοιτάζουνε σα χάνοι!

 

Μυαλά τώρα όχι μ...ίες!

Ευτυχώς εσύ συνεργάστηκες με κάποιους Ινδούς από τους 1.200.000.000 που υπάρχουν και έκρινες ότι είναι όλοι "μυαλά". Έλεος. 

Κατά τα άλλα, τα επικοινωνιακά τρικ με τα παιδιά θα συνεχίσουν να χρησιμοποιούνται (π.χ. ολόκληρη καμπάνια της Vodafone Ελλάδας)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ενώ είναι πλέον ικανός να επιλύει προβλήματα του διαφορικού λογισμού και ολοκληρωτικού λογισμού"...Εγώ αυτά τα έμαθα τώρα στη σχολή. Το παιδάκι τα κάνει από τα 12 του;

 

 

"ενώ είναι πλέον ικανός να επιλύει προβλήματα του διαφορικού λογισμού και ολοκληρωτικού λογισμού"...Εγώ αυτά τα έμαθα τώρα στη σχολή. Το παιδάκι τα κάνει από τα 12 του;

σιγα.εγω ξερω κατι κοριτσακια που στα 13 κανουν οτι κανουν γυναικες στα 25

beat that

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ασχολείται και προβάλει παιδιά η μα τελευταία. Μήπως έχει κανένα σχέδιο να.... "πλάσει το μέλλον"...;

 

Το ότι ένα παιδί μπορεί να τα χρησιμοποιήσει ΔΕΝ σημαίνει πως είναι και εύχρηστα... Το θέμα δεν είναι αν μπορούμε να τα λειτουργήσουμε ή αν τα καταλαβαίνουμε... Το θέμα είναι αν είναι εξίσου αποδοτικά από την άποψη του χρόνου που χρειάζεται για να κάνει κανείς τις δουλειές του. Όπως επίσης και αν του αρέσει ή αν τον βολεύει ο τρόπος αυτός. Επίσης το ότι τα παιδιά μαθαίνουν να τα λειτουργούν δεν σημαίνει πως η λειτουργία τους είναι πιο απλή/εύκολη/γρήγορη.

 

Είναι αυτό που λέω πως σε κάποιον που δεν ξέρει αυτό που θα του δείξεις θα το μάθει! Αφού λοιπόν το πιστεύουν και οι ίδιοι και το αποδεικνύουν και στην πράξη ας σταματήσουν να οδηγούν τις εξελίξεις με βάση την άποψη των χρηστών που δεν γνωρίζουν... Γιατί όπως ήδη απέδειξαν από μόνοι τους εκείνος που δεν γνωρίζει ό,τι του δείξεις θα το μάθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς εσύ συνεργάστηκες με κάποιους Ινδούς από τους 1.200.000.000 που υπάρχουν και έκρινες ότι είναι όλοι "μυαλά". Έλεος.

 

Δεν είπα αυτό ακριβώς, αλλά γενικά εάν έχεις εμπειρία και δεις πολύ κόσμο και ειδικά υποτιθέμενα μεγάλα μυαλά με πτυχία και περγαμηνές περιμένεις να είναι και άξιοι... Δεν είναι χαζοί αλλά δεν έχουν και το στοιχείο της διαλακτικότητας και αυτό τους κάνει ρομπότ.

Όπως είπα μίλησα και μιλάω και κάνω δουλειές με Ινδούς που έχουν γνώσεις και μεγάλα πτυχία και εμπειρία όμως δε μπορούν να είναι engineers και επειδή κάτι το βλέπεις εσύ από άλλη σκοπιά και το εξηγείς να σου λένε δε το καταλαβαίνω... γιατί το ένα νούμερο μπήκε πριν από το άλλο.

 

ΕΛΕΟΣ δηλαδή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα αυτό ακριβώς, αλλά γενικά εάν έχεις εμπειρία και δεις πολύ κόσμο και ειδικά υποτιθέμενα μεγάλα μυαλά με πτυχία και περγαμηνές περιμένεις να είναι και άξιοι... Δεν είναι χαζοί αλλά δεν έχουν και το στοιχείο της διαλακτικότητας και αυτό τους κάνει ρομπότ.

Όπως είπα μίλησα και μιλάω και κάνω δουλειές με Ινδούς που έχουν γνώσεις και μεγάλα πτυχία και εμπειρία όμως δε μπορούν να είναι engineers και επειδή κάτι το βλέπεις εσύ από άλλη σκοπιά και το εξηγείς να σου λένε δε το καταλαβαίνω... γιατί το ένα νούμερο μπήκε πριν από το άλλο.

 

ΕΛΕΟΣ δηλαδή.

 

Για να χουμε και καλό ερώτημα, εσύ με τι περγαμηνές κρίνεις τον συγκεκριμένο 9χρονο και έναν ολόκληρο λαό εκτός του ελληνάρα που τα σφάζει και τα μαχαιρώνει όλα ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αμερικη αυτο γινεται συνεχεια, καποτε θυμαμαι μας εδιχναν κ ενα show του τυπου το πιο εξυπνο παιδι...Το θεμα ειναι οτι ναι υπαρχουν μικρες διανοιες κ μαλιστα παρα πολλες αλλα η πιεση που δεχονται απο τους γονεις για την επιτυχια ειναι αφορητη.. Και ειδικα στην ινδια που ο μονος τροπος για να ξεφυγεις απο την φτωχια ειναι να γινεις γιατρος ή να πας πολυτεχνιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να χουμε και καλό ερώτημα, εσύ με τι περγαμηνές κρίνεις τον συγκεκριμένο 9χρονο και έναν ολόκληρο λαό εκτός του ελληνάρα που τα σφάζει και τα μαχαιρώνει όλα ;

 

Δεν κρίνω για να το παίξω Ελληναράς.. εμείς είμαστε τρισχειρότεροι...

Απλά αναφέρω έναv fact και μπορούν να στο διαπιστεύσουν όσοι έχουν μακροχόνια εμπειρία για το συγκεκριμένο λαό.

Όσο για τα πτυχία μου, τις γνώσεις μου και την εμπειρία μου δε χρειάζεται να αρχίσουμε εδω μέσα flames. Εάν ενδιαφέρεσαι τόσο πολύ τα λέμε σε PM και σου δίνω ότι info θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φίλε τί λες τώρα αυτά δε κάνει.... Πςςςς... Εδώ δε μας λένε ότι οι Ινδοί είναι θεοί στα μαθηματικά και το ένα και το άλλο....

Ε, εγώ φίλε μου για να δεις πόσο παπάτζα υπάρχει στο κόσμο, με όσους ινδούς εχω συνεργαστεί, με Phd, MSc 10 certifications..., σε έργα άμα τους αλλάξεις τη σειρά σε κάτι απλό όπως το ότι το 4+3 = 7 ή 3+4 = 7 ο εγκεφαλός τους βαράει error και σε κοιτάζουνε σα χάνοι!

 

Μυαλά τώρα όχι μ...ίες!

 

περιεργο. εγω ειχα διαβασει ακριβως το αντιθετο. οτι αυτη η μοναδικη τους ικανοτητα τους να βρισκουν λυση σε ξαφνικα προβληματα χωρις  μια προηγουμενη προετοιμασια,οργανωση και εμπειρια, κανει τους Ινδους,τους Ελληνες και Αμερικανους, τους πιο εξυπνους λαους στον κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κρίνω για να το παίξω Ελληναράς.. εμείς είμαστε τρισχειρότεροι...

Απλά αναφέρω έναv fact και μπορούν να στο διαπιστεύσουν όσοι έχουν μακροχόνια εμπειρία για το συγκεκριμένο λαό.

Όσο για τα πτυχία μου, τις γνώσεις μου και την εμπειρία μου δε χρειάζεται να αρχίσουμε εδω μέσα flames. Εάν ενδιαφέρεσαι τόσο πολύ τα λέμε σε PM και σου δίνω ότι info θες.

 

Αγαπητέ, επειδή αναφέρεσαι και σε "fact" μάλιστα, δεν βοηθάει στο να σε πάρω περισσότερο στα σοβαρά από έναν μπουρδολόγο ελληνάρα, άξιο τέκνο του ωχαδερφισμού και της ξερολίασης.

 

Γι' αυτό σου ζητάω να με βοηθήσεις και είτε να αναφέρεις υπό πιο πρίσμα κρίνεις Ινδούς και αξιόλογα παιδιά είτε να αναφέρεις κάτι ποιο χειριοπιαστό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω να πω πολλά. Μπορείς να πιστεύεις ότι θες.

 

Σου εύχομαι να βρεθείς παρέα με διάφορες εθνικότητες και να κάνετε έργα και μετά έλα να μου πεις έαν έχω δίκιο ή άδικο γι κάποια facts.

 

Επιπλέον επειδή δε με ξέρεις και δεν έχεις ιδέα σε ποιον αναφέρεσαι θα σου πρότεινα να αφήσεις τα: "μπουρδολόγο ελληνάρα, άξιο τέκνο του ωχαδερφισμού και της ξερολίασης..." αυτά στην παρέα σου.

 

I rest my case, δε θέλω να πείσω κανέναν. Κάποια πράγματα είναι έτσι και ας μη μας αρέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μετα απο καποια χρονια θα ακουσουμε για το ιδιο πιτσιρικι πως πασχει απο καταθλιψη και εχει τασεις αυτοκτονιας.....

30187999.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να περιαυτολογήσω για τη ράτσα μας αλλά ξέρω κάποιους από εδώ οι οποίοι στα 7 τους ήταν επιπέδου certification και σε C και σε GWBasic.

 

Ονόματα δεν λέμε υπολήψεις δεν θίγουμε γιατί κάποιοι θα τους πούνε geeks.

 

Για εμένα μπράβο στο πιτσιρικά! Του εύχομαι κάθε επιτυχία και εις ανώτερα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι οι περισσοτεροι απο εμας ειμαστε τοσο δυσπιστοι και βγαζουμε ''χολη'' αν μου επιτρεπεται η λεξη, σε καθε τι που βγαινει και παρουσιαζεται...δηλαδη θελετε να μου πειτε οτι (αφηστε το λογο του διαφημιστικου κλπ)...δεν ηταν αυτο ενα ωραιο διαφημιστικο ? προσωπικα το να βλεπεις αυθορμητες αντιδρασεις απο τους ανθρωπους ειναι οτι πιο ομορφο και σπανιο μιας που πλεον ολοι...ειναι επιθετικοι και καχυποπτοι σε ενα επιπεδο.. προσωπικα ενα μεγαλο μπραβο! μακαρι να πηγαινα σε ενα μαγαζι και να με εξυπηρετουσε ενα τετοιο παιδακι και να καθομουν να το χαζευα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...