Προς το περιεχόμενο

9χρονο αγόρι γίνεται ο νεότερος άνθρωπος με πιστοποίηση τεχνικού της Microsoft


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@pournaras καλά κρασιά... 

 

Ε, δε θα κάτσω να πιάσω κουβέντα για κάποια αυτονόητα...  εδώ έχει σημασία η νοημοσύνη του αναγνώστη.

 

OK. Forget it, δεν πάει πουθενά. Είναι ο Ινδός Αϊνστάιν ΟΚ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H ιστορία ενός παιδιου θαύματος στα μαθηματικά, ο τρόπος που έφτασε εκεί  & η κατάληξη του.....

 

http://www.telegraph.co.uk/news/features/3636101/Sufiah-Yusof-child-genius-revealed-as-prostitute.html#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pournaras καλά κρασιά... 

 

Ε, δε θα κάτσω να πιάσω κουβέντα για κάποια αυτονόητα...  εδώ έχει σημασία η νοημοσύνη του αναγνώστη.

 

OK. Forget it, δεν πάει πουθενά. Είναι ο Ινδός Αϊνστάιν ΟΚ...

 

Τι σημαινει αυτονοητα; Εχεις πληροφορηση οτι το παιδι αυτο ειναι απλα ενα ακομη παιδακι με iq 80 και απλα το εβαλαν για διαφημιση, η μηπως ειναι ενα παιδι θαυμα, που εχει κλιση στην τεχνολογια; Με ποια κριτηρια και με ποια πληροφορηση τα διαχωριζεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ε, δε θα κάτσω να πιάσω κουβέντα για κάποια αυτονόητα... εδώ έχει σημασία η νοημοσύνη του αναγνώστη.

 

OK. Forget it, δεν πάει πουθενά. Είναι ο Ινδός Αϊνστάιν ΟΚ...

Σε διαβάσω εδώ και τρεις σελίδες και έχω μείνει έκπληκτος. Δουλεύω με διάφορες εθνικότητες, αλλά από ποτέ η προσωπική μου εμπειρία γενικευεται για ένα ολόκληρο λαό;

 

Και στο κάτω κάτω, το είναι αυτό που κάνει εσένα (άρα και αυτόματα όλους τους Έλληνες σύμφωνα με τη λογική σου) έξυπνους;

 

Μη το συνεχίζεις άλλο, κουρασες. Και είναι κρίμα που δεν μπορώ να απαντήσω στο ύφος που σου ταιριάζει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pournaras

Eίναι αυτό που αποκαλούμε κατανόηση μέσα απο ευριστικές μεθόδους και έχει να κάνει και με την αντιληπτικότητα, την εμπειρία αν θες και άλλα...

Δεν μπορώ να στο εξηγήσω αλλά καταλαβαίνω πότε μια είδηση είναι είδηση και πότε είναι σκουπίδια.

 

 

@marios_geo

Όχι φυσικά και δεν θεωρώ τους έλληνες πιο έξυπνους. Αλλά εάν διάβαζες με προσοχή τα όσα έχω γράψει και η έχθρα σου και ο θυμός σου για να μου την πεις δεν έμπαινε εμπόδιο στις βασικές σου νοητικές ικανότητες θα θυμόσουν ότι έγραψα πιο πριν πως ΟΛΟΙ και το εννοώ ΟΛΟΙ οι Ινδοί σαν λαός έχουν ένα θέμα αδιαλαξίας στις επιστήμες και δεν βλέπουν πολλές οδούς σε μια λύση.

 

Θες να το βαφτίσουμε κουλτούρα, θες ζωή, θες κλήμα, whatever... αλλά έτσι είναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pournaras

Eίναι αυτό που αποκαλούμε κατανόηση μέσα απο ευριστικές μεθόδους και έχει να κάνει και με την αντιληπτικότητα, την εμπειρία αν θες και άλλα...

Δεν μπορώ να στο εξηγήσω αλλά καταλαβαίνω πότε μια είδηση είναι είδηση και πότε είναι σκουπίδια.

 

 

@marios_geo

Όχι φυσικά και δεν θεωρώ τους έλληνες πιο έξυπνους. Αλλά εάν διάβαζες με προσοχή τα όσα έχω γράψει και η έχθρα σου και ο θυμός σου για να μου την πεις δεν έμπαινε εμπόδιο στις βασικές σου νοητικές ικανότητες θα θυμόσουν ότι έγραψα πιο πριν πως ΟΛΟΙ και το εννοώ ΟΛΟΙ οι Ινδοί σαν λαός έχουν ένα θέμα αδιαλαξίας στις επιστήμες και δεν βλέπουν πολλές οδούς σε μια λύση.

 

Θες να το βαφτίσουμε κουλτούρα, θες ζωή, θες κλήμα, whatever... αλλά έτσι είναι...

 

Οκ, εχουμε δηλαδη το 1/5 του πληθυσμου της γης, οι οποιοι επειδη απλα βαφτιζονται ινδοι (και κανεις δεν μας λεει το ποσοι ειναι ινδοι επι 100 γενιες, ποσοι για 10 γενιες, ποσοι απλοι μεταναστες, ποσοι απλα με αλλαγη εθνικοτητας), αλλα μονο και μονο επειδη ΟΝΟΜΑΖΟΝΤΑΙ ινδοι, εχουν θεμα αδιαλλαξιας στις επιστημες...

 

 

Εκατονταδες αλλες χωρες με πληθυσμο ελαχιστο μπροστα τους, εχουν βγαλει παιδια θαυματα, αλλα το 1/5 του πληθυσμου της γης δεν πορει, διοτι ονομαζονται ινδοι.

 

Ποσο πιο epic,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα θα μπορούσα να γράφω για το πόσο λάθος είσαι.

 

Σε 5 δευτερόλεπτα, βρήκα δεκάδες Ινδούς διάσημους και πετυχημένους επιστήμονες. Χρησιμοποιησε το Google. Είναι φίλους σου.

 

Μια χώρα, που οι όλοι οι επιστήμονες είναι χαζοί, πως μπορεί να έχει πυρηνικό πρόγραμμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι η φυσικη εξελιξη των πραγματων και δεν μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο...στην δικη μου εποχη οταν ημουν 9χρονων δεν υπηρχαν και τοσο υπολογιστες...οποτε εννοειτε να με ενδιεφερε η αμπαριζα και το κρυφτο και να παρω κλιση στο μελλον προς τον αθλητισμο για παραδειγμα....οταν ομως τα παιδια πλεον ερχονται σε αυτο το κοσμο και αντικριζουν 20οθονες και 50τηλεκοντρολ ειναι ευλογο το μυαλουδακι του να ενεργοποιηθει πιο γρηγορα απο το δικο μας καρβουνο...εξου και η κλιση του..απο μονο του στραφηκε προς τα εκει..και οι γονεις του δε του σταθηκαν εμποδιο..οποτε δε βλεπω κατι στραβο! Το δικο μου βαπτηστηρι ειναι 8 χρονων και εχει account στο fb και παιζει farmville...κανει log in μονος του και ουτο καθεξης..οποτε τι να πεις..

και ναρκωτικα υπαρχουν και τα βλεπουμε απο μικρη ηλικια ,σημαινει αυτο οτι θα δινουμε στα παιδακια κοκα? ελεος οι γονεις πως να ειναι εμποδιο αφου αυτοι το δημιουργησαν ολο αυτο!  ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ LOG IN ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pournaras και @marios_geo

μάλλον δεν έγινα σαφής στο ότι:

1. Δεν τα έχω με τους Ινδούς.

2. Δεν έιμαι ρατσιστής 

... Δεν έχω μετοχές τελος πάντων στη τελική να μη παραδέχομαι ένα λαό. Απλά κάποια γεγονότα είναι γεγονότα. ΟΚ δεν είναι το 100% αλλά το 99% έχει αυτή την αδιαλλαξία. Και ναι επειδή είναι τεράστια χώρα στατιστικά και πρακτικά έχει και πολλούς επιτυχημένους.

 

@pournaras δεν είπα αυτά που λες, μπράβο να γίνεις και εσύ δημοσιογράφος έχεις μάθει το παιχνίδι του σκοταδισμού και της παπάτζας. Ωραία βάζεις λόγια στο στόμα των άλλων. ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ.. 

 

@marios_geo: "Το μόνο πράγμα που είναι fact είναι ότι η δική σου αντίληψη είναι προβληματική."

Η αντίληψη είναι ένα μεγάλο θέμα και ένα τεράστιο επιστημονικό sector. Να μαστε καλά και εμείς οι "προβληματικοί" να βλέπουμε και λίγο την πραγματικότητα.

 

Γεια και χαρά σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pournaras

Eίναι αυτό που αποκαλούμε κατανόηση μέσα απο ευριστικές μεθόδους και έχει να κάνει και με την αντιληπτικότητα, την εμπειρία αν θες και άλλα...

Δεν μπορώ να στο εξηγήσω αλλά καταλαβαίνω πότε μια είδηση είναι είδηση και πότε είναι σκουπίδια.

 

Τις ίδιες ευριστικές μεθόδους χρησιμοποίησες για το fact με τους Ινδούς ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ίδιες ευριστικές μεθόδους χρησιμοποίησες για το fact με τους Ινδούς ;

 

Τα ίδια Παντελάκη μου...

 

Όχι, κάποιοι από εμάς διαβάζουμε και κανένα βιβλίο, εργαζόμαστε έχουμε συναναστροφές με ανθρώπους σε όλο το κόσμο, εμπειρίες και λίγο νοημοσύνη... ε και τα υπόλοιπα έρχονται μόνα τους.

 

Γιεα τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pournaras και @marios_geo

μάλλον δεν έγινα σαφής στο ότι:

1. Δεν τα έχω με τους Ινδούς.

2. Δεν έιμαι ρατσιστής 

... Δεν έχω μετοχές τελος πάντων στη τελική να μη παραδέχομαι ένα λαό. Απλά κάποια γεγονότα είναι γεγονότα. ΟΚ δεν είναι το 100% αλλά το 99% έχει αυτή την αδιαλλαξία. Και ναι επειδή είναι τεράστια χώρα στατιστικά και πρακτικά έχει και πολλούς επιτυχημένους.

 

@pournaras δεν είπα αυτά που λες, μπράβο να γίνεις και εσύ δημοσιογράφος έχεις μάθει το παιχνίδι του σκοταδισμού και της παπάτζας. Ωραία βάζεις λόγια στο στόμα των άλλων. ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ.. 

 

@marios_geo: "Το μόνο πράγμα που είναι fact είναι ότι η δική σου αντίληψη είναι προβληματική."

Η αντίληψη είναι ένα μεγάλο θέμα και ένα τεράστιο επιστημονικό sector. Να μαστε καλά και εμείς οι "προβληματικοί" να βλέπουμε και λίγο την πραγματικότητα.

 

Γεια και χαρά σας...

 

Ρε κουμπαρε, απο τη μια λες ΟΛΟΙ με κεφαλαια, και απο την αλλη το γυρνας στα ποσοστα και μας λες ισως οχι το 100% αλλα το 99% ;

Ξερεις ποσο ειναι το 1% στο 1,2 δις; ειναι οσο ο πληθυσμος της ελλαδας. Και 1/1000 να μου πεις, παλι μιλας για 1μισι εκατομμυριο κοσμο, Συνελθε.

Μετα σου φταιμε εμεις που γιναμε δημοσιογραφοι του σκοταδισμου... οτι ναναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μωρε με αυτους τους Ινδους....μας το παιζουνε και καμποσοι....τι δλδ επειδη εχουν μερικες εκατονταδες διακεκριμενους σε καθε τομεα, μαθηματικους, φυσικους, αστρονομους, σκακιστες...

Ας μας εξηγησουν μερικοι με ποια βασιμη λογικη, με επιχειρηματα, και οχι αυθαιρετα καταληγουν σε συμπερασματα που αφορουν ενα τεραστιο συνολο ανθρωπων.

Lol και παλι lol.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...