Προς το περιεχόμενο

9χρονο αγόρι γίνεται ο νεότερος άνθρωπος με πιστοποίηση τεχνικού της Microsoft


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλο ενα παιδακι που θα το εκμεταλευτει η microsoft και θα το χωσει στις φαμπρικες και στα μαγαζια με τα λουσα,θα δουλευει για ψιχουλα,θα του στηρησουν την παιδικη ηλικια και θα το ξεζουσιμουν.Το παιδι εδωσε την ψυχη του στον σατανα και δεν το καταλαβε,αλλα δεν φταιει ειναι μικρος,αλλα οι γονεις του εχουν ευθυνες..

Προλεταριοι ηρθε η ωρα να ξεσηκωθουμε,πισω απο καθε πετυχημενο πιτσιρικα βιτρινα υπαρχουν χιλιαδες υποσιτισμενα παιδια-ρομποτ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε κατι παρομιο ειχε πεσει το ματι μου στο youtube οπου ενα παιδι επεζε κιθαρα απο τοτε που βγηκε απο την κοιλια της μανας του και ηθελε να μοιασει στον joe satrianni.Επισης το βιντεο ανεφερε οτι το παιδι προτιμουσε να μαθει κιθαρα απο οτιδηποτε αλλο.Και εγω εχω να πω ενα πραγμα.

ΓΟΝΕΙΣ.Γιατι εχετε τα παιδια υποχειριο σας και προσπαθειτε να τα σμπρωξετε οσο πιο πολυ μπορειτε?Επισης σταματηστε να βγαζετε τα δικα σας αποθημενα στα μικρα παιδια και να τα ωθειτε ωστε να κανουν τα δικα σας ονειρα πραγματικοτητα μεσω των βυσματων σας.Και επειδη ασχολουμαι με την μουσικη απο πολυ μικρος πριν την ηλικια των δεκα το μονο π με ενοιαζε ηταν να πιασω το lugia στα ποκεμον.Οποτε και σε αυτην την περιπτωση ισχυει το απωθημενο των γονιων που βγαινει στα παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με κάτι τελευταία (κυρίως) σχόλια εδώ...

 

 

Συγνώμη κιόλα αλλά προκύπτει από πουθενά κάτι από τα ακόλουθα;

 

Α). Ότι και καλά το είχαν "πιέσει οι γονείς του να κάνει το Α ή το Β;;;!!! Το γνωρίζετε με κάποιον τρόπο αυτό;;;!!!

Και που ξέρετε, όσοι το υποστηρίζετε αυτό, ότι π.χ. δεν το "πίεζαν" μεν αλλά προς την αντίθετη κατεύθυνση και απλά δεν τους προέκυπτε;;;!!!

Β). Ότι και καλά η Microsoft θα το "εκμεταλλευθεί" σφόδρα και τελείως απάνθρωπα και ότι δεν θα του παρέχει όλα όσα θα χρειάζονταν ως παιδί της ηλικίας του;;;

Πού γνωρίζεται το τι ακριβώς συμβαίνει ή τι θα συμβεί στα επόμενα χρόνια σχετικά;;;

Γιατί να μην αρχίσω κι εγώ να υποθέτω, σχεδόν το ίδιο "αυθαίρετα" με εσάς, το ακριβώς αντίθετο;;;!!! Το ότι δηλαδή, με όλα όσα θα του παρέχει πλέον η Microsoft, θα είναι σε θέση να μπορέσει να ζήσει πολύ μα πολύ περισσότερα και τώρα ως παιδί αλλά και για αργότερα ως μεγαλύτερος, απ' όσα θα μπορούσε να ζούσε μακριά από την Microsoft, όπως πριν δηλαδή στον "φυσικό" του χώρο;;; Μήπως μάλιστα αυτό είναι και πιθανότερο και άρα όχι και τόσο αβάσιμο;;;

 

 

Γιατί με το ζόρι τόση "μιζέρια" για τα πάντα ρε παιδί μου;;;!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α). Ότι και καλά το είχαν "πιέσει οι γονείς του να κάνει το Α ή το Β;;;!!! Το γνωρίζετε με κάποιον τρόπο αυτό;;;!!!

Και που ξέρετε, όσοι το υποστηρίζετε αυτό, ότι π.χ. δεν το "πίεζαν" μεν αλλά προς την αντίθετη κατεύθυνση και απλά δεν τους προέκυπτε;;;!!!

ο παραγοντας ''γονεας'' υπαρχει σχεδον παντα σε αυτες τις περιπτωσεις.αμα ηταν επιλογη του παιδιου θα πηγαινε στην αλανα να παιξει,να σκισει κανα γονατο και να παιξει ηλεκτρονικα παιχνιδια.αυτη η περιπτωση ειναι καθαρα απωθημενο γονεα που βγαινει στο παιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο παραγοντας ''γονεας'' υπαρχει σχεδον παντα σε αυτες τις περιπτωσεις.αμα ηταν επιλογη του παιδιου θα πηγαινε στην αλανα να παιξει,να σκισει κανα γονατο και να παιξει ηλεκτρονικα παιχνιδια.αυτη η περιπτωση ειναι καθαρα απωθημενο γονεα που βγαινει στο παιδι

 

Φίλε μου, μην το κάνεις αυτό!

Δηλαδή, σε παρακαλώ πια, μη το κάνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, μην το κάνεις αυτό!

Δηλαδή, σε παρακαλώ πια, μη το κάνεις...

Θες να μου πεις οτι ο γονιος θα πει στο παιδι το εξης

''Γιαννακη σε παρακαλω μην γινεις τεχνικος για την microsoft αλλα μπετατζης''

 

Απλοποιω και ''ριχνω'' πολυ την ποιοτητα του θεματος αλλα προσπαθω να σου δωσω να καταλαβεις οτι οι γονεις το πιεσαν με τον τροπο τους.Παντα ετσι γινοταν και ετσι θα γινεται.Δεν ηταν εξ ολοκληρου επιλογη του παιδιου να κανει οτι εκανε γιατι πολυ απλα δεν ξερει τι θα πει η λεξη επιλογη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να μου πεις οτι ο γονιος θα πει στο παιδι το εξης

''Γιαννακη σε παρακαλω μην γινεις τεχνικος για την microsoft αλλα μπετατζης''

 

Απλοποιω και ''ριχνω'' πολυ την ποιοτητα του θεματος αλλα προσπαθω να σου δωσω να καταλαβεις οτι οι γονεις το πιεσαν με τον τροπο τους.Παντα ετσι γινοταν και ετσι θα γινεται.Δεν ηταν εξ ολοκληρου επιλογη του παιδιου να κανει οτι εκανε γιατι πολυ απλα δεν ξερει τι θα πει η λεξη επιλογη!

 

Κι επιμένεις κιόλας!!!

 

Βρε μπας και ήσουν και μπροστά;;;!!!

Μήπως είσαστε και τίποτα οικογενειακοί γνωστοί - συγγενείς κ.ο.κ. και σου έχουν αναφερθεί για την  περίπτωση;;;!!!

Μα έλεος!!!

Μιλάς με τέτοια "σιγουριά" για την περίπτωση που καταντά "προκλητικό"!

 

Δηλαδή φίλε μου, οι επιλογές ήταν ή για "τεχνικός της Microsoft" ή για "μπετατζής" έτσι;;;!!! Τέρμα και τελείωσε!!! Αυτές μόνο οι εναλλακτικές και, φυσικά, οι γονείς άσκησαν κάθε δυνατή προσπάθεια για να γίνει "τεχνικός της Microsoft", ούτε γιατρός, ούτε δάσκαλος, ούτε δικηγόρος, ούτε καν αστροναύτης...

Το να είχε το ίδιο το παιδί μια εντυπωσιακή έφεση στα τεχνικά και ιδιαίτερα στα των υπολογιστών, δεν υπάρχει καθόλου στις πιθανότητές σου ε;!

Το ότι κατέληξε αυτό να γίνει αντιληπτό σε φορείς της Microsoft ή ΚΑΙ της Microsoft και, απλώς αυτοί, εκτίμησαν πρώτοι το ιδιαίτερο της κατάστασης και πρότειναν μια τέτοια εναλλακτική, ούτε αυτό είναι ιδιαίτερα πιθανό ε;;;

 

 

Μα σε παρακαλώ και πάλι, προσπάθησε να χαλιναγωγείς λίγο τον αρνητισμό της φαντασίας σου και να εστιάσεις τελικά πάνω στα όσα μπορούν να εκτιμηθούν και όχι σε φαντάσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι επιμένεις κιόλας!!!

 

Βρε μπας και ήσουν και μπροστά;;;!!!

Μήπως είσαστε και τίποτα οικογενειακοί γνωστοί - συγγενείς κ.ο.κ. και σου έχουν αναφερθεί για την  περίπτωση;;;!!!

Μα έλεος!!!

Μιλάς με τέτοια "σιγουριά" για την περίπτωση που καταντά "προκλητικό"!

 

Δηλαδή φίλε μου, οι επιλογές ήταν ή για "τεχνικός της Microsoft" ή για "μπετατζής" έτσι;;;!!! Τέρμα και τελείωσε!!! Αυτές μόνο οι εναλλακτικές και, φυσικά, οι γονείς άσκησαν κάθε δυνατή προσπάθεια για να γίνει "τεχνικός της Microsoft", ούτε γιατρός, ούτε δάσκαλος, ούτε δικηγόρος, ούτε καν αστροναύτης...

Το να είχε το ίδιο το παιδί μια εντυπωσιακή έφεση στα τεχνικά και ιδιαίτερα στα των υπολογιστών, δεν υπάρχει καθόλου στις πιθανότητές σου ε;!

Το ότι κατέληξε αυτό να γίνει αντιληπτό σε φορείς της Microsoft ή ΚΑΙ της Microsoft και, απλώς αυτοί, εκτίμησαν πρώτοι το ιδιαίτερο της κατάστασης και πρότειναν μια τέτοια εναλλακτική, ούτε αυτό είναι ιδιαίτερα πιθανό ε;;;

 

 

Μα σε παρακαλώ και πάλι, προσπάθησε να χαλιναγωγείς λίγο τον αρνητισμό της φαντασίας σου και να εστιάσεις τελικά πάνω στα όσα μπορούν να εκτιμηθούν και όχι σε φαντάσματα...

Δεν ειπα οτι οι επιλογες του ηταν αυτες οι δυο.Προφανως εχει να επιλεξει το τι θα κανω στην ζωη του αναλογα την κλιση που εχει.

 

Αμα το παιδι ειχε μια εφεση στα τεχνικα θεματα να το ωθουσαν χωρις να αποκοπει απο τον υπολοιπο κοσμο.Εμενα αυτην την αισθηση μου δινει οταν ενα παιδι 9 χρονων γινεται τεχνικος για την microsoft.

 

Αυτη ειναι η γνωμη μου.Απωχωρω απο την κουβεντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στην ηλικία του όχι δέν ήμουν ένας απλός "τεχνικός" αλλα προγραμμάτιζα. Αποτέλεσμα; Όταν πέρασα σε μια σχετική σχολή εδώ Ελλάδα οι "καθηγητές" αντί να ενθουσιαστούν, με φθονούσαν και με πολέμησαν. *uck you very much.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ελπίσουμε το παιδάκι να μη φρικάρει τελείως σ' αυτήν την κρίσιμη φάση της ζωής του και οι γονείς του να μην είναι τίποτα σατράπηδες με μοναδικό στόχο το κέρδος από τις εκπληκτικές δεξιότητες του παιδιού τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...