Προς το περιεχόμενο

Και επίσημα Jelly Bean 4.1.2 στο Galaxy S III


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Samsung Mobile Ελλάδος, ανακοίνωσε πριν λίγο μέσα από την επίσημη σελίδα της στο Facebook, ότι από σήμερα ξεκνάει η πολυπόθητη OTA αναβάθμιση σε Jelly Bean για τους κατόχους του Galaxy S III στη χώρα μας.Με την κλασσική πλέον καθυστέρηση στη διάθεση της αναβάθμισης αφού το αρχικό χρονοδιάγραμμα προέβλεπε την κυκλοφορία της τον περασμένο Οκτώβρη, η Samsung διαθέτει την έκδοση 4.1.2 Jelly Bean του Android στο best seller της εταιρείας η οποία φέρνει αρκετά σημαντικές αλλαγές.

 

Από τις σημαντικότερες είναι το project butter που φέρνει καλύτερη πλοήγηση στα μενού της πλατφόρμας και πιο φυσική κίνηση στα animations/transitions καθώς και το Google Now, μια νέα υπηρεσία αναζητήσεων με φωνητικές εντολές, στα πρότυπα του Siri της Apple. Ακόμα βλέπουμε καλύτερες ειδοποιήσεις με υποστήριξη gestures και δυνατότητα για ασύρματες μεταφορές αρχείων μέσω της τεχνολογίας Android Beam

 

Η Samsung φέρνει στο Galaxy S3 και αρκετά χαρακτηριστικά του δικού της περιβάλλοντος, του TouchWiz UI τα οποία πρωτοπαρουσίασε με το Galaxy Note 2. Σε αυτά ξεχωρίζει η λειτουργία Page Buddy η οποία εκτελεί έξυπνες ενέργειες όπως το να ανοίξει το widget της μουσικής και του βίντεο μόλις συνδέσετε τα ακουστικά στη συσκευή. Το πολύ χρήσιμο Multi Window έρχεται στο Galaxy S3 και επιτρέπει την παράλληλη λειτουργία δύο εφαρμογών στην οθόνη, με το χρήστη να επιλέγει αυτός πόσο χώρο θα διαθέτει η κάθε εφαρμογή. Μερικά ακόμα από τα νέα χαρακτηριστικά της αναβάθμισης, μπορείτε να δείτε στα παρακάτω επίσημα βίντεο της Samsung.

 

 

http://www.youtube.com/watch?&v=6aM7kQ7sCRE

http://www.youtube.com/watch?&v=o7SEBepku-4

 

Link.png Site: http://www.facebook.com/photo.php?pid=1438576&l=f0116d3592&id=250524748345959[/url]']Ανακοίνωση Samsung Mobile Greece

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εμενα παντως με εχουν ψιλοκουρασει οι customs και μου φαινεται να κανω την κινηση να βαλω αυτην την official ... εαν μπορεσω και βαλω call button στην λιστα επαφων τοτε μαλλον θα γυρισω σε unrooted galaxy ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια που αναφέρθηκε παραπάνω, μήπως ξέρει κανείς πώς να customάρει μια ROM; Γιατί θέλω να σβήσω πολλά αχρείαστα για μένα που όλες οι άλλες custom ROM τα έχουν πάλι μέσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το OTA,οταν σε ρωτάει πρώτη φορά,για να ενεργοποιήσουμε την υπηρεσία,διαλέγουμε τη χώρα,απ'οπου το αγοράσαμε και όχι τη χωρα που μένουμε?

Για παράδειγμα,εγώ το πήρα από Βουλγαρία,αλλά μένω Κύπρο!Οταν με ρώτησε να διαλέξω χώρα για το ΟΤΑ,επέλεξα Βουλγαρία!Ελπίζω να ήταν σωστό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το OTA,οταν σε ρωτάει πρώτη φορά,για να ενεργοποιήσουμε την υπηρεσία,διαλέγουμε τη χώρα,απ'οπου το αγοράσαμε και όχι τη χωρα που μένουμε?

Για παράδειγμα,εγώ το πήρα από Βουλγαρία,αλλά μένω Κύπρο!Οταν με ρώτησε να διαλέξω χώρα για το ΟΤΑ,επέλεξα Βουλγαρία!Ελπίζω να ήταν σωστό!

 

Αν δεν κάνω λάθος, βάζεις την χώρα που μένεις, έτσι ώστε να σου κατεβάζει το update που πραγματικά χρειάζεσαι.

Απ' όσο ξέρω, οι roms είναι ίδιες, απλά αλλάζουν τα carrier settings, και πιθανώς οι drivers του modem της συσκευής, γι' αυτό και είναι προτιμότερο να διαλέγεις τη χώρα που μένεις, αλλά δε είναι και τόσο σημαντικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως με εχουν ψιλοκουρασει οι customs και μου φαινεται να κανω την κινηση να βαλω αυτην την official ... εαν μπορεσω και βαλω call button στην λιστα επαφων τοτε μαλλον θα γυρισω σε unrooted galaxy ...

 

Γιατί να βάλεις Call button στην λίστα επαφών από την στιγμή που μπορείς να καλέσεις άμεσα μια επαφή κάνοντας Swype right επάνω στην επαφή? (Ενώ είσαι στην λίστα). Και swype left για Sms φυσικά.

 

μια που αναφέρθηκε παραπάνω, μήπως ξέρει κανείς πώς να customάρει μια ROM; Γιατί θέλω να σβήσω πολλά αχρείαστα για μένα που όλες οι άλλες custom ROM τα έχουν πάλι μέσα. 

 

Δεν χρειάζεται να την customareis, απλά ένα ροοτ κάνεις και σβήνεις ότι εφαρμογή δεν θέλεις από το /system. Φυσικά για να κάνεις ποιο εύκολη την ζωή σου και για να έχεις καβάντζα σε περίπτωση που θελήσεις να επαναφέρεις μια εφαρμογή κατεβάζεις το titanium backup και κάνεις freeze (και unfreeze).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...