Προς το περιεχόμενο

Thinkpad L520 Free-dos-328ευρω


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατ αρχην,ενα μεγαλο ευχαριστω στον xristoforos89 που πρωτοξεκινησε το θεμα.

προκειται για ενα πολυ ποιοτικο λαπτοπ σε εξαιρετικη τιμη!

 

κι εγω πηρα το 1600χ900 τελικα.παραγγελια παρασκευη βραδυ,παραλαβη σημερα το πρωι απο e-experts.

και το δικο μου S/N ξεκινα απο LRV.δεν ξερω αν υπαρχουν αλλα τετοια στο μαγαζι,μου ειπαν παντως εκει οτι ολα τους τα L520 ειναι με την ιδια αναλυση,1600χ900. ενα τηλεφωνο η μια βολτα απο κει,ισως βοηθησει οποιον ενδιαφερεται.

 

τωρα,αναρωτιεμαι..παροτι δε σκεφτομαι να αλλαξω κατι αμεσα στο λαπτοπ(φτανει κ περισσευει για τη χρηση που θελω),δεν υπαρχει θεμα με την εγγυηση αν αλλαχθει ο σκληρος η ο επεξεργαστης?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τρελή απογοήτευση. Πήρα και εγω και στα 3 μαγαζιά που δίνει το σκρουτζ,αλλα δεν εγγυώνται ότι θα είναι με την καλη οθόνη.

Πρέπει παντως το s/n να ξεκινάει απο LRV?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους ρώτησαν για αλλαγή επεξεργαστη:

O συγκεκριμένος τύπος από το thinkpad forums είχε το L520 με τον Intel Pentium B950 (μοντέλο 5015-A78) και τον αναβάθμισε στον quad-core i7-2670QM. Φαίνεται ότι ακόμη και το τροφοδοτικό αρκεί για τον συγκεκριμένο επεξεργαστή.

Επίσης φτηνότερες αναβαθμίσεις που μπορείτε να κάνετε είναι αυτή του i7-2630 (quadcore) και ακόμη πιο προσιτή του γνωστού I5-2410m.

Και στις 3 περιπτώσεις η GPU μας "αναβαθμίζεται αυτόματα" σε Intel 3000 με 384mb RAM αν διαθέτουμε 4GB RAM στο σύστημα μας και Intel 3000 512mb RAM αν διαθέτουμε 8GB RAM.

 

qfyui.jpg

Επεξ/σία από panos2000gr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελή απογοήτευση. Πήρα και εγω και στα 3 μαγαζιά που δίνει το σκρουτζ,αλλα δεν εγγυώνται ότι θα είναι με την καλη οθόνη.

Πρέπει παντως το s/n να ξεκινάει απο LRV?

 

Έχει καταντήσει λίγο τραγικό να λέμε ότι ένα λαπτοπ των 328 ευρώ έχει κακή οθόνη επειδή έχει HD Antiglare!

 

Η 1366χ768 οθόνη αν την συγκρίνεις με οποιοαδήποτε άλλου λαπτοπ γυαλιστερή είναι απείρως καλύτερη. Πολλά Λαπτοπ των 700+ ευρώ θα ήθελαν να έχουν τέτοια οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρο Ανθούσα. 6-7 τεμάχια με LRV .πήρα ένα, δεν το έχω ανοίξει ακόμα.

 

Αν διαβάζει κανείς από τροχαία, τo μποτιλιάρισμα στο ρεύμα προς Ανθούσα είναι θέμα χρόνου... :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...