Προς το περιεχόμενο

Thinkpad L520 Free-dos-328ευρω


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελικα με αναβαθμισεις hardware τι γινεται?

 

Μνημη εχει ακομα 1 θεση στα 1333, εγω παρηγγειλα ενα hdd caddy για να βαλω δισκο στο dvd 12,5mm που ειναι το σωστο μεγεθος και εχουμε και την cpu που εχει αναφερθει. Θεση ετοιμη msata δεν βλεπω να εχει υποδοχη, αν κανω λαθος ας μας πει καποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν πήρα το τελευταιο 1600αρι απο κηφισό αλλά είχε καποιος κρατημένο άλλο 1 που δεν το είχε παρει στις εγγυήσεις. θα μου το έδιναν να παρω 2ο να το δώσω στο forum σκεφτηκα, αλλα λεω άσε δε βαριέσαι μπορεί να το παρει ο ανθρωπος... τεσπα, ειχε αλλα 5 απλά και 2 βιτρίνα κουτιού ομως, δεν ειχαν ανοίξει καν, που δεν τσεκαρα κωδικούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον αίσιο τέλος και για εμένα. Ασχέτως που έγινε η δουλειά μου, να πω ένα μπράβο στα παιδιά του Μάκρο Ξάνθης.

 

Πήρα χτες τηλέφωνο και βγήκε μια ευγενική κυρία η οποία αφού της εξήγησα τι ήθελα και σε ποιο σημείο της συσκευασίας υπάρχει το S/N, προσφέρθηκε να τα κοιτάξει. Μου είπε 2 LRV από τα οποία κανένα δεν είχε την HD+ οθόνη. Δεν ήθελα να την παιδέψω να κοιτάει 10 συσκευασίες και της είπα να πάω εγώ να τα σημειώσω. Μου είπε να πάω σήμερα που θα ήταν ο υπεύθυνος της αποθήκης.

 

Πήγα λοιπόν σήμερα και ο υπεύθυνος ήταν και αυτός πολύ εξυπηρετικός. Πήγαμε μαζί στην αποθήκη και σημείωσα όλα τα S/N που υπήρχαν. 3 κομμάτια ήταν κρατημένα από πελάτες και από τα υπόλοιπα, 5 ήταν LRV με κανένα να έχει την καλή οθόνη (οπότε ήταν σύμπτωση η συσχέτιση LRV και καλής οθόνης) και 2 ήταν LRX με την καλή οθόνη. Πήρα τηλέφωνο και του είπα να κρατήσει το ένα LRX για να μη γίνει καμμιά στραβή και φύγει μέχρι να πάω και πήγα και το άλλαξα. Από ό,τι έμαθα όταν πήγα, έφυγε και το άλλο LRX. Όταν το πήρα προχτές δεν ήξερα την ιστοσελίδα της lenovo με τα parts οπότε άνοιξα την συσκευασία για να φορτώσω linux έτσι η ταινία "thinkpad" που κλείνει από πάνω το κουτί είχε ανοίξει. Παρόλα αυτά ο υπεύθυνος μου το άλλαξε χωρίς κανένα μα-μου και χωρίς φυσικά να έχει υποχρέωση γιατί στις προδιαγραφές ανέφεραν ως ανάλυση 1366χ768 οπότε ήταν καλυμμένοι. Αύριο που θα έχω χρόνο θα περάσω λειτουργικό αλλά η ιστοσελίδα έλεγε HD+ οπότε υποθέτω είμαι εντάξει.

 

Ήταν και ένα άλλο παληκάρι εκεί που δουλεύει ως προγραμματιστής και μου είπε να μην το αλλάξω γιατί η 1600χ900 δεν θα δουλεύεται σε τόσο μικρή οθόνη και μου πρότεινε να κρατήσω αυτό με την 1366χ768 αλλά του είπα πως επίτηδες επέλεξα το λάπτοπ για αυτή την οθόνη.

 

Επίσης μου είπε ένα πράγμα που με παραξένεψε. Είπε πως σε όλα τα λαπτοπ γίνεται αυτό και πως μόνο με το S/N μπορείς να έχεις εικόνα τι έχει μέσα γιατί ίδιο Part Number μπορεί να έχει μέσα διαφορετικά υλικά. Ειδικά σε HP μου είπε πως τους έχει τύχει στην ίδια παρτίδα με συνεχόμενους S/N μοντέλα να έχουν διαφορετικό chipset στην ασύρματη κάρτα ή διαφορετική οθόνη. Για μάρκα σκληρού και dvd το καταλαβαίνω γιατί δεν πολύ παίζει ρόλο αλλά για ασύρματη κάρτα και για οθόνη μου φάνηκε πολύ παράξενο να συμβαίνει.

 

Άσχετο: Επεξεργαστές για laptop πωλούνται και ξεχωριστά ? Για παράδειγμα αυτός ο i5 υπάρχει κανονικά στην αγορά ?

 

Μνήμη παίρνει DDR3 SODIMM ? Αυτή και αυτή η Kingston κάνει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετώπισε κάνεις πρόβλημα με το WiFi σε Windows 8 με hol router?

εχω το fritzbox με παροχο HOL κανενα προβλημα

ουτε με τα router των γειτονων

problemo no

με windows 8 φυσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά έχει κανεις ιδέα τι παίζει με το ασύρματο στα windows 7 ; Βγάζει το σηματάκι ( αυτό με τις γραμμές) αλλά με ένα κόκκινο "Χ" καμιά ιδέα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λειτουργια πτησης ?

με καλωδιο ethenet δοκιμασες ?



το καλυτερο ειναι να κατεβασεις το system update απο το site της lenovo κατεβαζει ολους τους drivers αυτοματα

ενα ειναι θεμα driver

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λειτουργια πτησης ?

με καλωδιο ethenet δοκιμασες ?

 

το καλυτερο ειναι να κατεβασεις το system update απο το site της lenovo κατεβαζει ολους τους drivers αυτοματα

ενα ειναι θεμα driver

λοιπόν στα 7 δεν ξερω κατά πόσο έχει λειτουργία πτήσης. με το ethernet παίζει. και το system update το δούλεψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά έχει κανεις ιδέα τι παίζει με το ασύρματο στα windows 7 ; Βγάζει το σηματάκι ( αυτό με τις γραμμές) αλλά με ένα κόκκινο "Χ" καμιά ιδέα;;;

 

κανε αυτο:

lionheart75, on 24 Jan 2013 - 00:24, said:snapback.png

Μην ψάχνεστε με drivers έναν -έναν για κάθε συσκευή.

Κατεβάστε απο εδώ την εφαρμογή ThinkVantage System Update και εγκαταστήτε την...

σε μενα δουλεψε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν πήρα το τελευταιο 1600αρι απο κηφισό αλλά είχε καποιος κρατημένο άλλο 1 που δεν το είχε παρει στις εγγυήσεις. θα μου το έδιναν να παρω 2ο να το δώσω στο forum σκεφτηκα, αλλα λεω άσε δε βαριέσαι μπορεί να το παρει ο ανθρωπος... τεσπα, ειχε αλλα 5 απλά και 2 βιτρίνα κουτιού ομως, δεν ειχαν ανοίξει καν, που δεν τσεκαρα κωδικούς...

 

Φιλε πως  τσεκαρες ολα τα sn διαβαζοντας για LRV η LRX?λες να εχουν και αλλα σε αποθηκη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...