Προς το περιεχόμενο

Thinkpad L520 Free-dos-328ευρω


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα τα χαλάσετε στο τέλος τα λάπτοπ μου φαίνεται!!!

Πήρα και εγώ ένα τελικά για δωράκι αλλά με την 1366χ768.

Ευχαριστούμε τον starter.

Δηλαδή μπαίνει εύκολα ενας ssd?

Έχω έναν sata 2 αλλα φοβούμε να το ανοίξω χεχε

SSD μπαίνει εύκολα. 6 βίδες είναι το μεγάλο καπάκι (δεν βγαίνουν τελείως, μένουν πάνω στο καπάκι), βγάζεις το tray του σκληρού δίσκου, ξεβιδώνεις τις 4 βίδες που τον κρατάνε και τον βγάζεις. Βάζεις τον SSD και ακολουθείς τη διαδικασία αντίστροφα. Προσοχή στην επανατοποθέτηση του καπακιού, έχει "αυτάκια" που πρέπει να ευθυγραμιστούν σωστά.

 

Link για το Hardware maintenance manual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

SSD μπαίνει εύκολα. 6 βίδες είναι το μεγάλο καπάκι (δεν βγαίνουν τελείως, μένουν πάνω στο καπάκι), βγάζεις το tray του σκληρού δίσκου, ξεβιδώνεις τις 4 βίδες που τον κρατάνε και τον βγάζεις. Βάζεις τον SSD και ακολουθείς τη διαδικασία αντίστροφα. Προσοχή στην επανατοποθέτηση του καπακιού, έχει "αυτάκια" που πρέπει να ευθυγραμιστούν σωστά.

Ευχασριστώ μπορεί να το δοκιμάσω.

Αν το χα για μένα δεν ειχα πρόβλημα να το ανοίξω αλλα είναι για δώρο και κολλάω λιγάκι μην κάνω καμιά βλακεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O starter δικαιούται ποσοστό

Με βλεπεις οτι εχω να ποσταρω αρκετη ωρα, ετσι;

Σε λιγο στο αρχικο ποστ μου θα βαλω και τον αριθμο του λογαριασμου μου. Και για να μην μπερδευτειτε παιδια,

Εθνικης ειναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ειναι το τατσπαντ ειναι σαγρε κανονικο μεγεθος με τις κοκκινες σεξουλιαρικες γραμμουλες στα ανω πληκτρα

με εκνευρίζει γιατι στην πανω μεριά δεν έχει διαχωριστικό και ξεφεύγει το δάκτυλο!

δεξιά κ αριστερά λιγότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω κι εγω το παθαινω αλλα ολα συνηθεια ειναι εξαλου εγω στα φορητα μπιχλιμπιδια βαζω παντα usb mouse 

το touchpad μονο στον καναπε και κρεβατι

γενικα δεν ειναι τοσο ομορφο σε σχεση με τον ανταγωνισμο αλλα για τα λεφτα του και το τι δινει δεν υπαρχει κατι παρομοιο ακομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SSD μπαίνει εύκολα. 6 βίδες είναι το μεγάλο καπάκι (δεν βγαίνουν τελείως, μένουν πάνω στο καπάκι), βγάζεις το tray του σκληρού δίσκου, ξεβιδώνεις τις 4 βίδες που τον κρατάνε και τον βγάζεις. Βάζεις τον SSD και ακολουθείς τη διαδικασία αντίστροφα. Προσοχή στην επανατοποθέτηση του καπακιού, έχει "αυτάκια" που πρέπει να ευθυγραμιστούν σωστά.

 

Link για το Hardware maintenance manual.

Μια χαρά ευχαριστώ ξανά,απλη διαδικασία δηλαδή παιχνιδάκι είναι τέλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παιχνιδακι ειναι και θα πρεπει να εξοικειωνομαστε με τα μηχανακια μας να τα μαθαινουμε να τα αισθανομαστε και να μπορουμε να καταλαβουμε αν κατι παει η δεν παει καλα

ο τολμον νικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω κι εγω το παθαινω αλλα ολα συνηθεια ειναι εξαλου εγω στα φορητα μπιχλιμπιδια βαζω παντα usb mouse 

το touchpad μονο στον καναπε και κρεβατι

γενικα δεν ειναι τοσο ομορφο σε σχεση με τον ανταγωνισμο αλλα για τα λεφτα του και το τι δινει δεν υπαρχει κατι παρομοιο ακομη

ναι είναι λίγο 90΄s χεχε

η ομορφιά είναι μεχρι να το ανοίξεις μόλις ανάψει η οθονη μετά δεν έχει διαφορά!

οταν εχεις επισκέψεις δίπλωνε το ή βάλε videoclips να παίζουν χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ενδιαφέρεται για δεύτερο σκληρό του αγοράζει ένα τέτοιο HDD Caddy απο ebay και τον βάζει στην θέση του optical drive. Το συγκεκριμένο έχει και λαμπάκι που ανάβει όταν μεταφέρονται δεδομένα ή γενικά λειτουργεί ο σκληρός.

(Μια βιδούλα χρειάζεται να αφαιρέσεις στο πίσω μέρος του laptop που βρίσκεται μόνη της περί το μέσον και αριστερά απο το thermal cover και το drive βγαίνει).

Υπόψη ότι το συγκεκριμένο το χρησιμοποιώ και στο R400 που έχω, εν ολίγοις είναι universal για τα thinkpad, τουλάχιστον για τα μοντέλα που έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την ιστορια για μενα ολα ξεκινησαν απο εδω οπου ακομα περιμενουμε τις εντυπωσεις του starter

 

http://www.insomnia.gr/topic/471102-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%AD%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CE%B2%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CE%B1%CE%BA%CF%81%CE%BF-%CF%84%CE%B1-laptop-lenovo-l520-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%B7%CE%BC%CE%AF/?hl=%CE%BC%CE%B1%CE%BA%CF%81%CE%BF

 

κοιταχτε ημερομηνια οπου ξεκινησε και το μακρο το εφερε το επομενο σαββατο μια εβδομαδα μετα χωρις την παραμικρη υπονοια για την οθονη

δεν σας λεω τι επαθα οταν ειδα την οθονη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ενδιαφέρεται για δεύτερο σκληρό του αγοράζει ένα τέτοιο HDD Caddy απο ebay και τον βάζει στην θέση του optical drive. Το συγκεκριμένο έχει και λαμπάκι που ανάβει όταν μεταφέρονται δεδομένα ή γενικά λειτουργεί ο σκληρός.

(Μια βιδούλα χρειάζεται να αφαιρέσεις στο πίσω μέρος του laptop που βρίσκεται μόνη της περί το μέσον και αριστερά απο το thermal cover και το drive βγαίνει).

Υπόψη ότι το συγκεκριμένο το χρησιμοποιώ και στο R400 που έχω, εν ολίγοις είναι universal για τα thinkpad, τουλάχιστον για τα μοντέλα που έχω.

Το πλαστικό παπαράκι που προεξέχει στην πίσω μεριά δεν εμποδίζει;

Επίσης δεν αφήνει κάποιο κενό στο πλάι του λάπτοπ μιας και δεν έχει το παχύτερο bezel του DVD-RW;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...